DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Nowa Zelandia dekryminalizuje aborcję. Zabijanie dzieci w łonach matek „kwestią zdrowotną”

Nowa Zelandia dekryminalizuje aborcję. Zabijanie dzieci w łonach matek „kwestią zdrowotną”
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM
#ABORCJA    #NOWA ZELANDIA    #PRO LIFE    #USTAWA    #CIĄŻA    #MATKA    #LEKARZ    #SZPITAL

Nowozelandzcy deputowani zdecydowanie opowiedzieli się za dekryminalizacją aborcji. Projekt ustawy, który usuwa przestępstwo aborcji z kodeku karnego, właśnie przeszedł pierwsze czytanie w parlamencie.

 

Projekt nie tylko dekryminalizuje haniebną procedurę zabijania dzieci poczętych, ale usuwa także wszelkie testy dla kobiet starających się o aborcję przed 20 tygodniem ciąży. Za liberalizacją prawa do zabijania dzieci w łonach matek opowiedziało się aż 94 deputowanych. Przeciwnych było zaledwie 23. Projekt trafił do komisji. Ustawa traktuje aborcję jako „kwestię zdrowotną”. Dopiero po 20. tygodniu ciąży kobiety będą musiały przejść badanie medyczne, by móc uśmiercić swoje dzieci.

 

Nowo mianowana liderka Partii Pracy, Jacinda Ardern ogłosiła podczas debaty wyborczej, że chce usunięcia aborcji z kodeksu karnego. Jej zdaniem, obecnie kobiety muszą się uciekać do kłamstwa, by móc dokonać aborcji. – I jeśli mówią prawdę, to formalnie, zgodnie z naszym prawem, są przestępczyniami. Nie uważam, by to była prawda. Zasadniczo się z tym nie zgadzam – przekonywała. Dodała, że „nadszedł właściwy czas, aby wreszcie umieścić godność kobiet i ich prawa w centrum dyskusji”.  

 

Minister sprawiedliwości Andrew Little powiedział Izbie, że szanuje poglądy polityczne, osobiste i oparte na wierze, jakie mają posłowie w całej Izbie, ale są powody, dla których należy zmienić prawo aborcyjne. - Moim zdaniem błędem jest to, że nasze obecne prawo określa decyzję, którą kobieta chce podjąć w sprawie własnego ciała i swoich wyborów reprodukcyjnych, jako przestępstwo – mówił. - Podejmowanie tej decyzji jest błędem. Kobieta musi przejść szereg testów, przez które nie musi przejść żadna inna osoba, starająca się o pomoc medyczną – stwierdził.

 

Posłanka Tracey Martin płakała, próbując wpłynąć na posłów. Martin współpracowała z ministrem sprawiedliwości, przygotowując projekt ustawy.

 

Posłanka Agnes Loheni zdecydowanie sprzeciwiła się liberalizacji aborcji, zarzucając ministrowi hipokryzje, który przedstawił aborcję jako „problem zdrowotny”. - Jak pokazują statystyki, aborcja w przeważającej mierze nie dotyczy zdrowia matki, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Chodzi o decyzję o zakończeniu życia z powodów związanych ze stylem życia. Jako społeczeństwo powinniśmy mieć odwagę to przyznać – argumentowała.

 

Poseł Gerry Brownlee zwracał uwagę na „wyjątkowo liberalny charakter ustawy”. Partie polityczne nie będą głosować blokowo. Posłowie wypowiedzą się „za” lub „przeciw” ustawie w dalszych czytaniach zgodnie ze swoim sumieniem.

 

Aborcja w Nowej Zelandii, zgodnie z kodeksem karnym z 1961 r., jest przestępstwem po 12 tygodniu ciąży. Dziecko można uśmiercić, jeśli ciąża zagraża zdrowiu i życiu matki, istnieje niebezpieczeństwo deformacji dziecka poczętego i ciąża jest wynikiem związku kazirodczego. Prawo nie przewiduje możliwości aborcji w przypadku gwałtu. Kobieta musi uzyskać zgodę dwóch lekarzy na aborcję. Uśmiercenie dziecka może nastąpić wyłącznie w szpitalu.

 

Źródło: mz.co.nz

AS


DATA: 2019-08-09 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Będą się smażyć w piekle na głębokim oleju!
11 miesięcy temu / V73
 
posłanki które były przeciwko dadzą przykład i aborcji NIE zrobią ,w żadnym kraju gdzie aborcja jest legalna NIE ZMUSZA się do jej zrobienia
11 miesięcy temu / ale ale
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.