DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Nowa Zelandia: Kuriozalny ślub wyznawców latającego potwora spaghetti

Nowa Zelandia: Kuriozalny ślub wyznawców latającego potwora spaghetti
By Ricardo Hurtubia from Santiago, Chile (touched by his noodly appendage) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Dotychczas śluby pastafarian miały jedynie charakter happeningu, jednakże związek zawarty 16 kwietnia w Nowej Zelandii, jest pierwszym w pełni legalnym związkiem wyznawców latającego potwora spaghetti. Goście przybyli na uroczystość byli przebrani w kostiumy piratów, a sam moment zawarcia „małżeństwa” miał miejsce na okręcie, będącym wierną kopią XVII -wiecznego statku.


Ubiór gości był nie przypadkowy, ponieważ pastafarianie wierzą, że ludzie wywodzą się od morskich rabusiów. Sama uroczystość zawarcia „małżeństwa” była dosyć absurdalna. W przysiędze Pan Młody przyrzekł zawsze dodawać sól podczas gotowania makaronu, natomiast Panna Młoda założyła na głowę durszlak. Główną potrawą podczas przyjęcia „weselnego” był makaron z sosem pomidorowym.


Kościół Latającego Potwora Spaghetti istnieje od ponad 10 lat i został zalegalizowany jako wspólnota wiernych w Nowej Zelandii. W zdecydowanej większości przypadków jest traktowany jako forma naśmiewania się z pobożności chrześcijańskiej i nie jest traktowany jako prawdziwa religia. W wielu krajach odmówiono rejestracji „kościoła” w takiej formie. Wśród krajów, które nie uznały istnienia wspólnoty wyznawców latającego potwora spaghetti jest również Polska.


O absurdalności idei „kościoła” latającego potwora spaghetti może świadczyć fakt, iż jego wyznawcy uważają, że globalne ocieplenie jest spowodowane przez piratów, natomiast w niebie znajduje się wulkan z piwem.


With this rigatoni, I thee wed: First Pastafarian wedding celebratedhttps://t.co/3cwYyJT2Hr pic.twitter.com/fx2T9iwztu

— Miami Herald (@MiamiHerald) 16 kwietnia 2016


 

 

Źródło: telewizjarepublika, Miami Herald


POz

DATA: 2016-04-17 13:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wulkan z piwem? Alkoholicy xd. No to im się już na dobre w głowach poprzestawiało.
ponad 3 lata temu / Liwka
 
Nowa Zelandia za bluźnierstwo zostanie ukarana najazdem muzułmanów z Indonezji, a za nieśmieszne żarty - disem i zapomnieniem.
ponad 3 lata temu / Venatrix
 
Nie spodziewałem się akurat reklamowania nowej religii na tym portalu. Świadczy to o kompetentnym, obiektywnym i uczciwym podejściu do informacji. Pełen szacunek.
ponad 3 lata temu / ramen
 
Proponuję sobie poczytać "Słownik herezji w kościele katolickim" albo jakieś inne opracowanie tego typu: takich cudaków było w historii mnóstwo i poza badaczami nikt o nich nie pamięta. Ot kilkoro szaleńców lub prześmiewców założyło sobie sektę i robią sobie tzw. jaja. Są niegroźni i nimi bym się nie przejmował. Sami będą odpowiadali za swoje głupie żarty. Za to przejmowałbym się tym, co się dzieje np. w lewicującym kościele rzymskokatolickim, bo to akurat zagraża nam wszystkim (także Pastafarianom).
ponad 3 lata temu / obywatel
 
Joasia weż koło i uderz się w czoło
ponad 3 lata temu / Andreas
 
Niezła masakra. Mogli sobie ślubować, że będą jedli tylko makaron. Przez całe życie!
ponad 3 lata temu / Lolek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "42647"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.