DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Nowa wojna przeciwko chrześcijanom

Nowa wojna przeciwko chrześcijanom
fot.raichinger/sxc.hu

Jeszcze za naszego życia chrześcijanie mogą całkowicie zniknąć z Iraku, Afganistanu i Egiptu. Zdaniem Raymonda Ibrahima, eksperta ds. Bliskiego Wschodu i islamu, będący wynikiem prześladowań przez muzułmanów masowy exodus milionów chrześcijan Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej osiągnął rozmiary epidemii. Diagnozę Ibrahima potwierdza amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej.

 

W wywiadzie udzielonym portalowi Jihad Watch Raymond Ibrahim powiedział, że rozpoczęta inwazją USA na Irak w 2003 r. spirala prześladowań chrześcijan nabrała tempa w wyniku tzw. arabskiej wiosny w 2011 r. Wskutek obalenia autorytarnych reżimów w Tunezji, Libii i Egipcie władzę w tych krajach przejęły ugrupowania ściśle powiązane z ekstremistami islamskimi. Od tej pory w tych krajach, a także w innych krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu rozpoczęły się regularne prześladowania.

 

Ekspert zauważa, że masowe prześladowania chrześcijan przez muzułmanów spowodowały ogromny kryzys humanitarny, który jest niemalże całkowicie ignorowany przez światowe media i rządy państw zachodnich. - Jest to coś, co jest mało znane, o czym się mało słyszy i mało kto się tym zajmuje - powiedział Ibrahim, który jest autorem niedawno wydanej książki, Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians (Ukrzyżowany ponownie: wypowiedzenie przez islam nowej wojny chrześcijanom). Zarzucił on administracji prezydenta Baracka Obamy całkowitą obojętność wobec masowych prześladowań chrześcijan w państwach islamskich.

 

W opublikowanym niedawno na portalu FoxNews.com artykule alarmował on, że „ponownie przeżywamy historię która już się zdarzyła”, gdy świat islamski, z którego większość pierwotnie była niemal całkowicie chrześcijańska, powstał do wojny z wyznawcami Chrystusa. „Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej powiedziała niedawno: Skala odpływu chrześcijan z tego regionu nie ma precedensu i rośnie z roku na rok. Jeszcze za naszego życia chrześcijanie mogą zniknąć całkowicie z Iraku, Afganistanu i Egiptu” - pisze Raymond Ibrahim.

 

Ekspert stwierdził, że bieżące raporty napływające z państw i regionów gdzie muzułmanie stanowią zdecydowaną większość potwierdzają te ostrzeżenia. - Irak był pierwszym symptomem losu, jaki czeka chrześcijan, gdy siły islamskie uwolnią się z uścisku dyktatorów. Atak na kościół w Bagdadzie w 2010 r., który spowodował śmierć prawie 60 chrześcijan, to czubek rosnącej od dekady góry lodowej – zauważył Ibrahim.

 

Przypomniał on, że 10 lat temu, mieszkało w Iraku co najmniej milion chrześcijan. „Dziś pozostaje tam mniej niż 400 tys. wyznawców Chrystusa, co jest wynikiem antychrześcijańskiej kampanii, która rozpoczęła się od amerykańskiej okupacji Iraku, kiedy niezliczone chrześcijańskie kościoły zostały zbombardowane a niezliczona liczba chrześcijan zabita, w tym przez ukrzyżowanie czy obcięcie głowy” - pisał Ibrahim, dodając, że obecnie ten sam scenariusz realizuje się w Syrii. „Od kiedy chrześcijanie stali się celem porwań, grabieży i ścinania głów przez opozycję, całe regiony i miasta, w których chrześcijanie żyli zanim pojawił się tam islam zostały już opróżnione” - alarmuje dodając, że to wszystko odbywa się zgodnie z wezwaniami płynącymi z meczetów, gdzie wmawia się ludności, że wypędzenie chrześcijan z kraju jest ich „świętym obowiązkiem”.

 

Źle dzieje się także w Egipcie, skąd po „arabskiej wiośnie” uciekło już około 100 tys. chrześcijańskich Koptów. Ibrahim ubolewa, że doniesienia o atakach i eksmisjach dokonywanych przez Al-Kaidę na egipskich chrześcijanach są powszechne, a w szczególności dotyczy to wiernych Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego.

 

Według Ibrahima, do ucieczki zmuszeni są nie tylko chrześcijanie z krajów takich jak Irak, Syria i Egipt, ale również „czarni” Afrykanie i „biali” Europejczycy mieszkający w krajach z większością ludności wyznającej islam. Aż 200 tys. chrześcijan uciekło z Mali po zeszłorocznym islamskim przewrocie. Powołując się na świadectwa uciekinierów i misjonarzy, Ibrahim powiedział, że „Kościół w Mali stoi w obliczu wykorzenienia”, zwłaszcza na północy kraju, „gdzie rebelianci chcą utworzenia niezależnego państwa islamskiego i wypędzenia chrześcijan”. „Rewidowano dom po domu w poszukiwaniu ukrywających się chrześcijan. Kościoły i inne chrześcijańskie nieruchomości zostały zrabowane lub zniszczone, a ludzie torturowani w celu ujawnienia swoich chrześcijańskich krewnych” - pisze Ibrahim, informując, że przynajmniej jeden pastor został ścięty przez islamskich fanatyków.

 

Ekspert podał też kilka innych przykładów spowodowanego prześladowaniami chrześcijan przez muzułmanów kryzysu humanitarnego. Podkreślił, że wszystkie bez wyjątku raporty mówią o trudnej sytuacji chrześcijan cierpiących z powodu islamskich prześladowań. - Jak dokumentuję w mojej nowej książce, Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians, w całym świecie islamu chrześcijanie są prześladowani celem ich wytracenia. Takie jest prawdziwe oblicze odradzającego się islamskiego ekstremizmu – tłumaczył Raymont.

 

 

Krzysztof Warecki, Christian Post

 


DATA: 2013-05-14 12:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

We wszelkich negocjacjach ekonomicznych, politycznych z muzulmanami powinien wychodzic warunek - ochrona chrzescijan
ponad 6 lat temu / Mg
 
Trzeba powtórzyć krucjaty. Tylko skuteczniej.
ponad 6 lat temu / Skanderbeg
 
Dawniej chrześcijanie pomagali sobie wzajemnie w niedoli i rośli w siłę.Obecnie post chrześcijanie mają wszystko w nosie.Ale prędzej czy pózniej starcie z islamem w europie chrześcijaństwa jest nieuniknione.
ponad 6 lat temu / cynik
 
nalezy wywalic wszystkich muzułmanów z europy
ponad 6 lat temu / j.ie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres konta[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.