DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Nowa telewizja rządowa? Ministerialna kasa dla TVN

Nowa telewizja rządowa? Ministerialna kasa dla TVN
fot: Grzegorz Jakubowski/FORUM

Jak ustalił tygodnik „w Sieci” TVN otrzymała od Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na zrealizowanie programu „Tu Europa”, 600 tys. euro.  Według autorów artykułu „Rządowe kontrakty z TVN” to wierzchołek góry lodowej o nazwie dofinansowanie nadawcy z ul. Wiertnicznej z publicznych pieniędzy.


MSZ tłumaczy, że „jego rola ograniczała się do sprawowania techniczno-finansowego nadzoru nad programem, a pieniądze nań pochodzącą ze środków instytucji europejskich”. Na czym polega tego typu nadzór, zdaniem tygodnika „w Sieci”, dobrze pokazuje przykład Ministerstwa Rozwoju Regionalnego: „Resort Elżbiety Bieńkowskiej precyzyjnie wyjaśnił, czego oczekuje od dziennikarzy piszących za unijne pieniądze o wydawaniu środków przez rząd Donalda Tuska. Ministerstwo opublikowało specjalny 130-stronicowy podręcznik pt. Jak pisać o Funduszach Europejskich (sfinansowany nota bene ze środków unijnych). Znajdziemy w nim wszelkie możliwe porady dla dziennikarzy: od merytorycznych uwag związanych z europejskimi dotacjami, po sugestie dotyczące wyglądu artykułów i telewizyjnych programów, a nawet wskazówki dotyczące stosowanego języka i ortografii czytamy w tygodniku.

 

Marcin Fijołek oraz Marek Pyza – autorzy artykułu – przypominają, że wśród autorów książeczki znalazł się m. in. prof. Jan Miodek. „Ministerstwo Bieńkowskiej zorganizowało specjalne szkolenia, podczas których instruowano dziennikarzy, jak należy pisać o wydawaniu środków unijnych”, piszą Pyza i Fijołek.

 

„w Sieci” przywołuje kilka odcinków programu „Tu Europa”, w których „nie brak oznak podziwu dla działań MSZ”.„Wielu rozmówców z szacunkiem i podziwem mówi o Polsce: że tak pięknie i na czas przeprowadziła wszystkie najważniejsze reformy, że jest mistrzem Europy w wydawaniu środków. Cóż droga Chorwacjo, jesteśmy do dyspozycji, mamy jedyne w swoim rodzaju know-how i chętnie się z tobą podzielimy” – stwierdza Jacek Pałasiński w „Tu Europa”.


Jak zauważa „w Sieci”, „problem (do)finansowania prywatnych mediów przez publiczne urzędy nie dotyczy jedynie środków unijnych. Ministerstwa z chęcią wydają nasze pieniądze, choć oficjalnie trzymają linie o koniecznych cięciach na czas kryzysu. Kolejnym urzędem, który wspiera TVN jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”. Jak informuje tygodnik, ministerstwo „hojną ręką zasponsorowało audycję Xsięgarnia prowadzoną przez Agatę Passent i Filipa Łobodzińskiego, ze stałymi felietonami Michała Komara i Michała Rusinka (były asystent Wisławy Szymborskiej)”. Na wypełnienie misji „pomocy widzom wyboru najlepszych książek” MKiDN przekazało w ubiegłym roku 240 tys., w tym roku kwota zwiększyła się do 300 tys.

 

W sumie jeden resort – kierowany przez Zdrojewskiego - w ciągu dwu lat przekazał dla TVN ponad 1,5 mln zł, podkreślają publicyści „w Sieci”.

 

Równie hojne co ministerstwa są także samorządy. Nadawca z Wiertniczej „w formie kosztów publikacji reklam oraz emisji materiałów promocyjnych otrzymał ponad 3 mln zł. z dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego”, czytamy w artykule.

 

 

Źródło: "w Sieci"

luk


DATA: 2014-03-31 14:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przecież już wiadomo, toczą się nawet sprawy sądowe p. Michalkiewicza o to, że TVN założyli chłopcy i dziewczęta ze WSI; no to kto ma ich utrzymywać, jak nie Polacy ze swoich podatków; przecież oni robią takie programy, a do tego prowadzą je takie miernoty dziennikarzyny, że nikt normalny ich nie ogląda i nie dałby na to nawet złotówki; no to jak mają się z tego utrzymać, jak nie poprzez wymuszone opodatkowanie?
ponad 5 lat temu / jaro
 
Precz z Unią! 25 Maja trzeba głosować na partie Unio-sceptyczne, takie jak Kongres Nowej Prawicy. Pis jest partią pro unijną (głosowali za wejsciem do Unii, negocjowali i podpisali traktat lizboński a także zachęcają ukrainę do wejścia do unii).
ponad 5 lat temu / wybory
 
do halicz: bo Polska jest silnie katolickim krajem, a zło od zawsze atakuje dobro. Dlatego. \'W życiu jest jak w bajce: dobro zawsze wygrywa\'.
ponad 5 lat temu / Samaprawda
 
Zupełnie nie rozumiem po co ten szum.Czy nie lepiej wyrzucić telewizory?Powszechny bojkot TV na pewno wielu wybudziłby z letargu.
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 
Proszę o sensowne opinie na temat "Polska szczególnie gnojony kraj, dlaczego tak się dzieje" Dziękuję za odpowiedź....
ponad 5 lat temu / halicz
 
a potem ten siermiega Tusk mowi matkom chorujacych dzieci, ze kasy brak! Wstretny czlowiek, sam jest ojcem i dziadkiem, a trwoni nasze podatki!
ponad 5 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.