DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Nowa technologia 3D: zmarli „ożyją” w wirtualnym świecie

Nowa technologia 3D: zmarli „ożyją” w wirtualnym świecie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Informatyk i grafik komputerowy opracował model pozwalający na wierne odtworzenie w formacie 3D osób na podstawie zdjęć lub nagrań wideo. Pozwoli to w pewnym sensie na przywrócenie zmarłych do życia.

 

Technologia ta pozwala zdaniem jej twórcy, informatyka Supasorna Suwajanakorna na odtworzenie każdego człowieka – zarówno żyjącego, jak i martwego. Umożliwi na przykład rozmowę ze zmarłą babcią, odtworzoną jako model komputerowy.

 

Inne zastosowanie technologii to tworzenie nowych przemówień znanych mówców i wykładowców. Możliwe stanie się także tworzenie nowych wypowiedzi trójwymiarowych modeli powstałych na podstawie nagrań znanych wykładowców czy mówców. Pozwoli jakby na dalsze życie zmarłych ludzi – przekonuje autor.

 

Technologia pozwala na odtworzenie postaci w formie trójwymiarowego modelu komputerowego. Wiernie odzwierciedlone są szczegóły ich twarzy, takie jak zmarszczki.

 

Podczas swej prezentacji na dostępnym na stronie TedX informatyk pokazał na przykład recytowanie przemówienia George'a Busha przez Baracka Obamę czy Hilary Clinton. Tego typu działania mogą prowadzić do tworzenia fałszywych nagrań i wkładania w usta znanym ludziom treści, jakich nigdy nie powiedzieli. Jednak Supasorn Suwajanakorn zapewnia, że pracuje nad wtyczką pozwalającą zweryfikować autentyczność nagrania.                               

 

Badacz zdobył doktorat na Uniwersytecie w Waszyngtonie. W swej rozprawie próbował odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest stworzenie modelu komputerowego kogoś, kto wygląda, mówi i zachowuje się, jak realnie istniejąca osoba, na podstawie jej istniejących zdjęć i nagrań wideo.

 

Źródła: dailystar.co.uk / supasorn.com / ted.com

 

mjend

 


DATA: 2018-09-03 12:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Adi: Dlaczego miałby to robić?
11 miesięcy temu / Stormer
 
Dobre:) On (japończyk) w swojej prezentacji stwierdził że inspiracją dla niego były wpominki ocalałych żydów z holokaustu (aby utrwlić ich opowieści)Nasi "starsi bracia" to już chyba inspirują cały świat... Na końcu prezentacji autor zaznacza że martwi go to że technologia ta może zostać źle używana i od razu pracuje nad kontr-programem. Wydaje mi się, że w tej formie jak jest to oprogramowanie zaprezentowane jest raczej mało przydatne do fake newsów. Już w tej chwili są lepsze techniki aby odtworzyć realistyczną twarz. Plusem tego wynalazku jest to że można to zrobić szybko, automatycznie i w przyszłości pewnie tanio. Minusem jest słaba jakość twarzy i stosunkowo łątwo jednak rozpoznać oszustwo. Dodatkowo potrzeba całej masy dokładnych różnorodnych zdjęć obrabianej osoby.
11 miesięcy temu / jaaconieja
 
Bóg zatrzyma na pewnym etapie to szaleństwo technologiczne i przywróci normalny porządek, tylko nie wiemy kiedy.
11 miesięcy temu / Adi
 
A pan Sulfoguajakol na pewno wierzy, że "opinia publiczna" będzie skrupulatnie używać jego cudownej wtyczki do odróżniania prawdy od kłamstwa. Teraz w historii mediów i wojen informacyjnych nastąpi cezura jak było np. z pierwszym skutecznym zastosowaniem broni jądrowej. Świat już nie będzie taki sam.
11 miesięcy temu / Emil M.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.