DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

"Nowa normalność". Ile wolności w świecie po „pandemii” [E-BOOK]

"Nowa normalność". Ile wolności w świecie po „pandemii” [E-BOOK]
#KORONAWIRUS    #PANDEMIA    #PDF    #WOLNOŚĆ    #EBOOK    #EPIDEMIA    #INWIGILACJA    #SZCZEPIENIA    #NWO

Wolność, za którą pokolenia naszych ojców i dziadów nie szczędząc trudów przelewały swoją krew, dziś znów chce się nam odebrać. Wszystko odbywa się pod hasłami troski o dobro człowieka oraz jego wygodniejsze i bezpieczniejsze życie. Coraz liczniejsze kontrole, śledzenie naszych kroków przez urządzenia elektroniczne, permanentna inwigilacja w sieci, to tylko niektóre z obliczy współczesnego Lewiatana chcącego wiedzieć o nas coraz więcej i więcej… Nie zmarnuje on żadnej okazji, aby jeszcze mocniej i brutalniej zawalczyć o resztki naszej prywatności, które dotąd wymykały się spod jego kontroli.

 

Jak można się temu przeciwstawić?

 

Po pierwsze, warto pamiętać, że wszelka nadzieja pokładana w człowieku, jego rzekomej wszechmocy oraz przekonaniu, iż stanowi on „miarę wszechrzeczy” wcześniej, czy później może okazać się złudna. Natomiast jedyne źródło prawdziwej nadziei, która zawieść nie może i sięga poza kres, stanowi Pan nasz Jezus Chrystus.

 

Po drugie, skuteczną obronę przed inwigilacyjno-kontrolnymi zakusami stanowi wiedza. Wspaniały Boży dar rozumu trzeba nauczyć się wykorzystywać, a oduczyć się zaśmiecania go zbędnymi fake newsami obliczonymi na wzbudzanie emocji.

 

Po trzecie, niech naszą szczególną czujność wzbudzają różnego rodzaju „dobroczyńcy” chcący troszczyć się o nas i nasze rodziny. Wielu z nich to wilki w owczej skórze wmawiający nam, iż wiedzą i znają lepiej nasze potrzeby i troski. Proponowane przez nich panaceum na bolączki codzienności, zarówno te jednostkowe jak i ponadnarodowe nierzadko jest gorsze od samej choroby. Jednym z częściej stosowanych przez koryfeuszy budowy „raju na ziemi” chwytów jest budowanie fałszywych alternatyw i zmuszanie do dokonania wyboru.

 

Przykłady?

 

Zagrożenie terrorystyczne, czy zgoda na całodobową inwigilację?

 

Tzw. pandemie, czy moralnie wątpliwe szczepionki pochodzące z abortowanych ciał dzieci?

 

Wzrost przestępczości, czy systemy rozpoznawania twarzy i punktowania obywatelskich zachowań?

 

Lokalne dramatyczne kryzysy wywołujące paraliż państwa, czy przyjęcie zwierzchności rządu światowego?

 

Sytuacja na świecie zdaje się zmierzać właśnie w kierunku takiej totalitarnej kontroli. Wydaje się, że jesteśmy gotowi sprzedawać wolność, prywatność i prawa obywatelskie. Nie udałoby się osiągnąć tego status quo, gdyby nie mechanizmy zarządzania strachem, który stał się jednym z najskuteczniejszych narzędzi kontroli społecznej. Można wręcz odnieść wrażenie, iż ten, kto posiądzie klucz do ludzkich koszmarów i strachów stanie się „głównym planszowym” w walce o ludzkie dusze. Dlatego tak ważne jest, aby uważnie patrzeć, kto i czym nas straszy.

 

Czy to znaczy, że nie mamy prawa się bać?

 

Oczywiście, że nie! Jednak podobnie jak z źle lokowaną nadzieją i w tym przypadku trzeba nieustannie przypominać sobie, że naszym największym koszmarem jest grzech, gdyż prowadzi ku wiecznemu potępieniu…

 

Trwanie kryzysu wywołanego koronawirusem może okazać się też czasem pogłębionej refleksji nad zagrożeniami nie tylko natury medycznej, ale także tymi, które niczym wirus „przyczepiają się” do nadarzającej się okazji, a nie mogąc żyć bez „żywiciela” ciągle polują na nowe ofiary. Objawami zakażeniem tym wirusem nie są kaszel i temperatura, ale źle ulokowane zaufanie, utrata nadziei i strach prowadzący ku rozdzierającej serce rozpaczy. Można jednak przeciwstawić się temu procesowi.

 

 

UŁATWI TO LEKTURA E-BOOKA

„NOWA NORMALNOŚĆ. ILE WOLNOŚCI W ŚWIECIE PO PANDEMII

 

kliknij, aby odebrać e-book

 

 

Znajdą w nim Szanowni Państwo wiedzę oraz wiele refleksji, które pomogą „impregnować” się na złowieszcze pohukiwania zatroskanych o nasze dobro agentów Lewiatana.

 

Łukasz Karpiel

Zastępca Redaktora Naczelnego PCh24.pl

Czytaj także:
DATA: 2020-04-30 15:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
27
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nowa normalność czyli nienormalność. Czarne będzie białe. Urodziłeś się i mogłeś opuścić dom i zwiedzać świat, wyjść na spacer, na ryby, na plażę. Teraz to będą przywileje, oczywiście po zaszczepieniu i zachipowaniu. W okresie przejściowym to twój smartfon o to zadba.
7 miesięcy temu / Realista
 
świat,w tym Polska idzie w kierunku ucisku jakiego dotąd nie było w kierunku "nowej normalności" nawet już stosuje się właśnie nowomowę,która ma kształtować świadomość ludzi
7 miesięcy temu / marek
 
Płonne nadzieje redaktora- zdecydowana większość ludzi jest leniwa, bezrefleksyjna i wygodna . Więcej jest psów na uwiezi niż wolnych wilków....niestety
7 miesięcy temu / Darius
 
Raczej swoboda bo wolność czym innym jest niż kaprysy.
7 miesięcy temu / rucola
 
Zwróćcie uwagi na daty...te 5 lat przed nami...przymus szczepionek/nagonka społeczna? ma odebrać wolę oporu ostatnim mentalnie wolnym jednostkom? tamże: "Wydaje się, że system 060606 Microsoftu idealnie wypełnia lukę zadaniowania społeczeństwa przez globalny scentralizowany system, który jak łatwo dostrzec z samej nazwy ma wymiar biblijny. Ta nowa forma ustroju ma pojawić się od 2025-28 do 2050 roku zawierając w sobie w pełni funkcjonalny system kontroli społecznej, kontroli gospodarki, uniemożliwiając przeżycie osobom poza block-chainem. Na naszych oczach z patentem 060606 Microsoft przechodzi od kontroli nad systemami komputerowymi do bezpośredniej kontroli nad populacją całego świata."
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
90% tych sytuacji było opisane w literaturze sf w latach 80-tych,ale ponieważ ta literatura jest uważana za głupią to świat jest zaskoczony ,bo nie wyłapał drobnych przesłanek ,seria "Stało się jutro" czy Antologia młodych 80,czy z nowych "Sekundę za późno" ten tytuł nie przechodzi na innych forach jako niezgodny z regulaminem,testowano nas filmami katastroficznymi ale uważano je tylko za rozrywkę .. hm
7 miesięcy temu / cóż
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.