DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ale prymitywy wcale nie potrzebują logiki by rozbić w pył innych bezmyślnych prymitywów, ponosząc przy tym kolosalne straty, które mogliście znacznie zmniejszyć gdybyście znali zasady klasycznej logiki wyrażające się w perspektywicznym myśleniu. Zresztą, jakim trzeba być bezmyślniakiem by w 1939r bratać się z tym innym prymitywem, a za 2 lata być zdziwionym gdy tenże prymityw wchodzi gładko w wasz kraj. Gdyby wam USA nie pomogło, już wtedy bylibyście na odwrotnej stronie. Ziemi. W sensie gleby.
2 miesiące temu / @Ruś
 
@ @Ruś Radziecka logika rozbiła w pył hitlerowski wermacht, i postawiła sputnika na odwrotnej stronie księżyca.
2 miesiące temu / Ryś
 
Nie spytam, gdyż nie wierzę by pan Akaa nabył w "porządnej radzieckiej szkole" wiedzę na temat zasad radzieckiej logiki.
2 miesiące temu / @Ruś
 
@Ruś Nie wiem, proszę go zapytać.
2 miesiące temu / Ryś
 
Każdy Polak jest Słowianinem, powiadasz. Czyli Bawer Aondo-Akaa jest Słowianinem. Tak, to element radzieckiej logiki. Ośmieszaj się dalej.
2 miesiące temu / @Ruś
 
bardzo dobre, syntetyczne spojrzenie na pewne zagadnienie- poproszę więcej art na tematy związane z wydarzeniami w XX wieku - czy tylko nasza historia jest tak zagmatwana...?
2 miesiące temu / nina
 
@@Ruś Elementy logiki: każdy Polak jest Słowianinem, nie każdy Słowianin jest Polakiem. Słowianie połabscy, Czesi i Polacy należą do Slowian zachodnich. Błędem Józefa Stalina było, ze nie odtworzył państwa serbo-łużyckiego. Nawet Niemcy przyznają, że "Berlin - to stare słowiańskie miasto, a Hamburg leży na starej ziemi słowiańskiej".
2 miesiące temu / Ryś
 
Kolejny przykład idiotyzmu twej argumentacji: "Berlin - to stare słowiańskie miasto ... a Hamburg leży na starej ziemi słowiańskiej". Odróżniasz w ogóle terminy "Słowianin" i "Polak", czy tego cię w szkole radzieckiej, najlepszej jaką poznałeś, nie nauczyli? I może te tereny należą się niedźwiedziom i dzikom, wszak one tam były przed Słowianami?
2 miesiące temu / @Ruś
 
I jak zwykle tuba propagandowa Putina- Ryś... specjalista relatywizowania zamordyzmu,zbrodniczego rosyjskiego narodu
2 miesiące temu / Darius
 
Tylko Rosjanie i volksRusy chcą, by Polska wróciła pod panowanie rosyjskie.
2 miesiące temu / @Ruś
 
Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie Feliksowi Dzierżyńskiemu zawdzięcza przedwojenna Polska jezioro Narocz i okolice. Mieszkali tam krewni Feliksa Dzierżyńskiego, i ten chcial im oszczędzić losu życia w sowieckim raju. Polska delegacja w Rydze chciała te ziemie przekazać Sowietom.
2 miesiące temu / Ryś
 
@ Zbygniew \\ Imperator Rosji Aleksander I, jako krół Polski - Aleksander II, był człowiekiem mądrym i szlachetnym. Stworzył Królestwo Polskie z części dawnych zaborów: pruskiego i austriackiego, i dał mu prawodawstwo i kosntytucję najbardziej nowoczesną w Europie. W ciągu 15 lat istnienia Królestwa nastąpił jego gwałtowny rozwój gospodarczy i kulturalny. To właśnie Aleksander ufundował uniwersytet warszawski. Oczywiście ten stan rzeczy nie podobał się wrogom Polski i Rosji. Podburzyli niezbyt rozgarniętą młodzież i wiemy jak się to skończylo. Sam Imperator zginął w tajemniczych okolicznościach.
2 miesiące temu / Ryś
 
@ Zbygniew Tylko Niemcy i folksdojcze chcieli, by Polska pozostała pod panowaniem niemieckim. \\ Oczywiście, Stalin okazał się małostkowy, ale był pod presją zachodnich "aliantów". Berlin - to stare słowiańskie miasto - miasto królewskie - porównaj "berło", a Hamburg leży na starej ziemi słowiańskiej - jeszcze dziś nazywanej przez Niemców "Wendland". \\ Traugutt nie organizował powstania styczniowego, co więcej jako doświadczony wojskowy był mu przeciwny. Przystapił do niego powodowany współczuciem, by zmniejszyć straty ludności, a w procesie wziął na siebie całą odpowiedzialność.
2 miesiące temu / Ryś
 
@Ryś: Rokossowsky nie wyzwalał Polski tylko ją zdobywał, a Gdańsk i Szczecin w 1945 roku były tak samo polskie jak Hamburg czy Berlin no, może roszczenie mieliśmy do nich lepsze. Traugutt, kiedy prowadził wojnę na obcym terytorium robił lepiej niż kiedy na własnym terytorium powodował śmierć i zniszczenie rodaków i ich mienia w powstaniu styczniowym, które nie miało szans ani nadziei na jakikolwiek sukces, a posłużyło jedynie do wywłaszczenia polskiej elity i zastąpienia jej obcą.
2 miesiące temu / Zbygniew
 
Wydaje mi się, że pan redaktor jest nieuczciwy a konkretnie rozmyślnie niesprawiedliwy w ocenie króla Stasia, wrzucając go do tego samego worka co Dzierżyńskiego, Unszlichta i Kohna. @tom: a czy pan pamięta to na "wskroś nowoczesne państwo", bo mnie się zdaje, że pan cytuje z jakiejś broszury SLD-owskiej. Ja je pamiętam i nie było takim jak je pan opisuje. @ razar: zapewne zmusili go do utworzenia kongresówki Prusacy i Austriacy, którzy niszczyli wszelkie okruchy pamięci o Polsce? Zapewne też zmusili go do oktrojowania konstytucji i koronowania się na króla. Proszę Pana, według mnie, car chciał kupić za tę autonomię polskich "biesów", żeby mieć woiną rękę w rozgrywkach ze swoimi wrogami. Ale mu się nie udało i polskie "biesy" służyły we wszystkich buntach i rewolucjach XIX i początku XX wieku, i zawsze były gotowe do dywersji na tyłach na wezwanie z Wiednia, Paryża, Berlina czy Londynu
2 miesiące temu / Zbygniew
 
Ideał ludzi o mentalności lewackiej: Polska jako kraj na wskroś nowoczesny - czyli LGBT, aborcja itd, szanowany na świecie - czyli LGBT, aborcja itd, nie opluwany - czyli LGBT, aborcja itd.
2 miesiące temu / @tom
 
Kongresówka nie była żadnym niepodległym państwem. Była częścią unii realnej z Rosją. Na tej samej zasadzie co Szkocja jest częścią Wielkiej Brytanii. Tylko powstanie wybuchło, bo car nie dotrzymywał ustaleń wcześniej zawartych i autonomia była tylko i wyłącznie na papierze.
2 miesiące temu / trooper
 
@tom. Czy jest jakaś różnica pomiędzy współczesnym sługusem który łasi się do "obcych" , a sługusem który po II w. św. łasił się do Moskwy? Według @tom, to jest zasadnicza różnica, po II w św Polska była nowoczesna i szanowana, a teraz jest opluwanym pośmiewiskiem. Gratulacje z mądrości.
2 miesiące temu / Jan
 
Przypomnijmy, że Romuald Traugutt walczył o rosyjski Krym, wbrew Polakom skupionym przy Mickiewiczu. A wcześniej walczył przeciwko powstańcom węgierskim dowodzonym przez gen. Bema. Konstanty Rokossowski trzy razy odznaczony za odwagę Krzyżem Świętego Jerzego, później marszałek Polski i marszałek Związku Radzieckiego związał się Armią Czerwoną, i dzięki temu mógł wziąć udział w wyzwoleniu Polski, w tym Gdańska i Szczecina w latach 1944-1945. \\ "Od początku tej wielkiej wojny Anglicy śledzili, jak rosły wspaniałe kadry dowódcze Rosji. Jednym spośród pierwszych nazwisk, z którym się zapoznałem, było nazwisko marszałka Rokossowskiego. Niezależnie od komunikatów radiowych punktowały jego wspaniały szlak moskiewskie saluty. Ja sam przebiłem sobie drogę przez Afrykę i uczestniczyłem w wielu bitwach. Myślę jednak, że to, co osiągnąłem, nie dorównuje temu, co osiągnął marszałek Rokossowski. Wznoszę toast za marszałka Rokossowskiego." Bernard Law Montgomery
2 miesiące temu / Ryś
 
Twórcą Królestwa Polskiego nie był car Rosji ale Kongres Wiedeński.
2 miesiące temu / razar
 
@piotr Ty masz chyba 7 lat i historii jeszcze w szkole nie miałeś.
2 miesiące temu / Adam
 
Tak czekałem kiedy pan redaktor przyłoży współczesnym "sługusom". O ile pobieżne podsumowanie historii zaprzaństwa jest jak najbardziej prawdziwe, to diagnoza o okresie powojennym jest fałszywa, ale za to poprawna politycznie. Oczywiście, żadna przeszłość nie jest czarno biała, ale dzięki "sługusom" po II w. św. Polska stała się krajem na wskroś nowoczesnym, szanowanym na świecie, nie opluwanym, jak to ma miejsce obecnie. Najlepszym wyznacznikiem oceny nas , są opinie innych narodów. Jak je poznacie, to dojdziecie do prawidłowych wniosków; jesteśmy głupim goje marnym narodem! Boli? Niestety, a dzisiejsze czasy dobitnie tego dowodzą łaszeniem się do obcych.
2 miesiące temu / tom
 
Bój o polską był bojem o zniewolenie rzeczypospolitej. Polska ma dopiero 10 lat.
2 miesiące temu / piotr
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.