DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Nowa inicjatywa proaborcyjna i pro-LGBT z poparciem rządów największych państw Europy

Nowa inicjatywa proaborcyjna i pro-LGBT z poparciem rządów największych państw Europy
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Europie zawiązana została kolejna inicjatywa, mająca na celu forsowanie koncepcji „praw reprodukcyjnych i seksualnych” na skalę globalną. Poza radykalnymi organizacjami, w tym International Planned Parenthood Federation, w projekt Countdown 2030 Europe zaangażowało się 15 europejskich państw. Celem inicjatywy jest zwiększenie dostępu do aborcji i wulgarnej edukacji seksualnej. Choć inicjatywa ta nie została stworzona przez wszystkie kraje członkowskie UE, Komisarz ds. równości Helena Dalli zadeklarowała ostatnio poparcie dla niej. W spotkaniu podsumowującym projekt wzięli udział przedstawiciele rządów m.in. Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Tym razem, pretekstem do promocji ideologicznych postulatów jest epidemia COVID-19.

 

Choć projekt Countdown 2030 Europe formalnie funkcjonuje od 2015 roku, to właśnie ostatnie wydarzenia związane z pandemią stały się pretekstem do zintensyfikowania jego działań. Konsorcjum zrzesza kilkanaście radykalnych organizacji, w tym IPPF, która jest jednym z czołowych promotorów aborcji na świecie. Celem Countdown 2030 Europe jest działanie na rzecz upowszechnienia „praw reprodukcyjnych i seksualnych” w Europie. Oprócz IPPF, partnerami inicjatywy są również m.in. Szwedzkie Stowarzyszenie ds. Edukacji Seksualnej, Europejskie Forum ds. Praw Reprodukcyjnych i Seksualnych, Szwajcarska Fundacja ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i Seksualnego oraz Stowarzyszenia ds. Planowania Rodziny z Danii, Irlandii czy Hiszpanii.

 

Opublikowane podczas spotkania podsumowanie Countdown 2030 Europe jest wynikiem konsultacji członków konsorcjum, odnośnie „praw reprodukcyjnych i seksualnych” oraz „zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego”. W konsultacji wzięli udział ministrowie spraw zagranicznych oraz agencje rozwoju z Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz instytucji Unii Europejskiej. Istotną część konsultacji poświęcono zagadnieniu zapewnienia dostępu do realizacji „praw reprodukcyjnych i seksualnych” w dobie COVID–19. Głos w tej sprawie zabrała IPPF, wskazując wprost, że pandemia przyczyniła się do wzrostu zapotrzebowania w zakresie usług związanych z „prawami reprodukcyjnymi i seksualnymi”, szczególnie w krajach słabo rozwiniętych, z uwagi na izolację społeczeństwa. Zdaniem IPPF, liczba kobiet, które chcą uniknąć ciąży ma wzrastać, m.in. z uwagi na niepewną sytuację ekonomiczną spowodowaną pandemią. Jednocześnie, według szacunków tej organizacji, pandemia ma przyczynić się do 15 milionów przypadków „niechcianych” ciąż w ciągu roku.

 

Po raz kolejny, trwająca pandemia wykorzystywana jest zatem przez środowiska proaborcyjne w celu promowania coraz szerszego dostępu do tzw. praw reprodukcyjnych, w ramach których propagowany jest nieograniczony dostęp do zabójstwa prenatalnego i edukacja seksualna w wulgarnym wydaniu.  Jednym z zagadnień poruszonych podczas omawianego spotkania były ułatwienia w dostępie do aborcji w Europie. Biorący udział w konferencji przedstawiciele państw (Dania, Francja, Holandia, Norwegia, Szwecja i Wielka Brytania) zadeklarowali kontynuację polityki promowania „bezpiecznej i legalnej” aborcji, jako kluczowej inwestycji prozdrowotnej. Podobne deklaracje padły ze strony organizacji pozarządowych. Przykładowo, IPPF podkreśliła swoje zaangażowanie szerzeniu dostępu do aborcji, szczególnie w krajach słabo rozwiniętych.

 

Istotnym elementem programu Countdown 2030 Europe są działania na rzecz forsowania na terenie Europy permisywnej edukacji seksualnej oraz zideologizowanych programów szkoleń zawodowych i technicznych. Program Countdown Europe 2030 odwołuje się również do postanowień szczytu w Nairobi, zorganizowanego w listopadzie ubiegłego roku, przedstawiając je jako uznane standardy. W rzeczywistości, zarówno Szczyt w Nairobi, jak i jego ustalenia spotkały się z szeroką krytyką ze strony państw i społeczności międzynarodowej.

 

Choć inicjatywa Countdown 2030 Europe jest z formalnego punktu widzenia porozumieniem kilku państw i NGO-sów, wypracowywane przez nią radykalne propozycje mają na celu dalsze upowszechnianie kontrowersyjnych praw reprodukcyjnych i seksualnych w całej Europie.  Już teraz stanowią one punkt odniesienia dla unijnych urzędników, czego wyrazem jest otwarte poparcie Heleny Dalli dla tej inicjatywy. Tego typu porozumień, konsorcjów i sieci jest coraz więcej i mają one jeden cel – sprawienie wrażenia, że radykalne postulaty są uznanymi terminami przez społeczność międzynarodową. Jedynym sposobem na to, by zapobiec temu zjawisku jest organizacja aktywnego i zdecydowanego sprzeciwu wobec prób wprowadzenia ich do dyskursu międzynarodowego – powiedziała Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

Źródło: Ordo Iuris

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-05 11:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aż strach pomyśleć, co będą poczynać przyszli "wyedukowani" seksualnie najeźdźcy, przeciw kobietom dziewczynkom, nie daj Boże, wobec krajów stawiających opór ideologiom pomału przymusowym.
22 dni temu / Kowalski
 
Pytanie czy nasz kraj pójdzie tą samą drogą co tamte, a to zależy od obecnie rządzących. Jedno wiem na pewno, z orędownikami neomarksistowskiej ideologii nie można iść na żadne układy i kompromisy. Od tego bagna trzeba odciąć się ostrym cięciem - bezwzględnie ! - natomiast mam duże obawy, że jednak Zjednoczona Prawica pod butem prezesa Kaczyńskiego wciągnie nas i do tego bagna. Szokujący jest dla mnie brak stanowczej reakcji ze strony KEP-u, tu powinno być twarde ultimatum ze strony biskupów, podobnież ze strony środowiska Radia Maryja i wszystkich innych organizacji katolickich. Nie może być przyzwolenia na żadne tego typu kompromisy, a brak właściwej reakcji jest niestety przyzwoleniem. Im dłużej będziemy odwlekać protesty tym gorzej dla nas.
22 dni temu / tak tylko
 
Francja 60,4% Holandia 24,7% Norwegia 2,8% Dania - 0,7% Taki oto odsetek katolików w powyższych krajach. Z pewnością drżą przed Ordo Iuris. Czemu ktoś ma im mówić jak należy żyć?
22 dni temu / pp15
 
Doczekają się jeszcze prawdziwej pandemii.
22 dni temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.