DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


do kiedy trwa ten synod?
7 miesięcy temu / mexxx
 
Wstrząsające, brakuje sił, żeby to czytać.
7 miesięcy temu / Ioannes
 
"Czyńcie sobie ziemię poddana" nie oznacza :zaduście ją plastikiem, czy- produkujcie dużo żywności, a potem ją wyrzucajcie. A te nasze europejskie , posoborowe msze. też miewają różne formy, z tańcami włącznie, nie mówiąc o oklaskach.Panie szafarki też już są i dobrze się mają. Jeszcze nie tak dawno " upolitycznione"Groby Pańskie budziły powszechny zachwyt.A jak wyglądają nowoczesne kościoły?
7 miesięcy temu / ena
 
A czy w tym "Nowym Kościele" nie zaproponowali jeszcze wyniesienia Grety na ołtarze?
7 miesięcy temu / Igor
 
Oni już nawet nie starają się zachować pozory Wiary Katolickiej, oni nawet ten swój SWII depczą już publicznie! W dokumencie SWII mówi się m.in. o Liturgii Świętej, która może być sprawowana w językach tubylców, ale tylko po to by ich zachęcić do późniejszego przyjęcia ŁACINY!!! Tak, tak, to sa słowa SWII, ale kto by tam się przejmował czymś co było, my żyjemy dzisiaj i mamy taka nieprzepartą potrzebę . . . plugawienia wszystkiego co ma choćby pozór ŚWIĘTOŚCI! - oto nowa wykładnia Listu Św. Pawła Apostoła, zamiast: "unikajcie wszystkiego co ma choćby pozór zła"!
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Wyznawcy voodoo beda mieli jakis ryt? i szpileczki maja.. tego jeszcze nie grali.
7 miesięcy temu / Nick
 
Ja nie mam problemu chodzę na mszę św Trydencką która jest zawsze taka sama. Problem mają posoborowi posoborowianie będzie teraz nowa forma nowej mszy no cóż ale bractwo św piusa x i arcybiskup marcel lefebvre ostrzegali że to się kiedyś źle skończy dla kościoła.
7 miesięcy temu / Tradi
 
@MX A jak jest ryt grekokatolicki to źle? Były chińskie ryty, był ryt staro-cerkiewno-słowiański św. Cyryla i Metodego. Co w tym złego? Czy kultury nie mogą zostać swoje? Przecież inaczej ubiera się Meksykanin a inaczej Polak, a oboje są katolikami. Czy to źle? Czy z ludami Amazonii nie może być tak samo? Mają papugować obce kultury. Chrystianizacja tych ludów? Tak, jak najbardziej. @Mirosław Gwiaz Owszem Kościół niech się zajmuje sprawami duchowymi ale czy jest coś złego w tym, że mówi jak nie szkodzić swojemu bliźniemu?
7 miesięcy temu / trooper
 
Boże ratuj.
7 miesięcy temu / kolo
 
Jak tak dalej pójdzie, to zaczną jeszcze debatować o wysypiskach śmieci i stosownym ich sortowaniu. Bardzo to wszystko niepokojące. Kościół nie powinien zajmować się w ogóle tymi sprawami, lecz wyłącznie duchową sferą życia ludzkiego, bo jeśli ta będzie prawidłowo ukształtowana, to i wszystkie inne kwestie społeczne będą na właściwym miejscu. Idą bardzo niebezpieczne czasy dla Kościoła i oby nie było tak, że aby spotkać zdrowego kapłana katolickiego, to trzeba go będzie szukać dziesiątki km i do tego w katakumbach...
7 miesięcy temu / Mirosław Gwiaz
 
to jest CHORE !!! to już nie swąd ale smród szatana w Watykanie
7 miesięcy temu / malta
 
Zbliża się ohyda spustoszeniazapowiedziana przez Chrystusa, ohyda, która niestety wychodzi z łona Koscioła.
7 miesięcy temu / panda
 
To ukryty satanizm
7 miesięcy temu / Alex Wolf
 
Heretycy poczuli wiatr w żaglach. Nie zatrzymają się, aż nie doprowadzą do pełnej destrukcji Kościoła. Na interwencję Franciszka nie liczę!
7 miesięcy temu / Karol
 
Jakieś 3 lata temu x Murziński w swoich prelekcjach mówił o nadchodzącym kulcie Ziemi i nowej Mszy. Ktoś zaskoczony tym co się dzieje? Nie sądzę.
7 miesięcy temu / Xyz
 
Jak to rozumieć, że będzie inna forma Mszy dla Amazonii? Czyli co ulegnie zmianie, nie będzie liturgii słowa, ofiarowania i Przeistoczenia czy Komunii?A dlaczego ma być inna? To przecież jeden Kościół!!!
7 miesięcy temu / MX
 
Dlaczego sie odrazu nie ubrali w te stroje amazonskie w koncu jaka to roznica skoro co niektore osobistosci czuja sie i tak pewnie mentalnie jak szamani i woleli by czarowac.Jednego pojac nie moga ze wyrzekajac sie swojej tozsamosci miast nawrocic tych ludzi sami stana sie jednymi z nich ba moze nawet liderami amazonskich wiosek.Mozna to zrozumiec chyba tylko tak ze opetanie antropocentryzmem jest tak silne ze zrobia wszystko aby tylko byc dalej przewodniczacym z mikrofonem i jeszcze babka przy boku nie wazne gdzie byle w centrum zainteresowania i aby kazde oko na nich spoczywalo a nie na Jezusie Chrystusie w Tabernakulum tak jak w Niebie tak i na ziemi.
7 miesięcy temu / Nick
 
Ekologizm jest planem wielkiej zbrodni opartym na wielkim kłamstwie . Media terroryzuja ludzi , w tym równiez Radio Maryja, co z bólem stwierdzam , wizjami 100-metrowych fal zalewajacych kontynenty lub zamrozonymi Stanami Zjednoczonymi , ale jak ognia unikaja informacji na czym ekologizm ma polegać w życiu codziennym. W praktyce oznacza on przekazanie całych swoich zyciowych zarobków i posiadanej własności korporacjom "ratującym klimat" . To przełozy sie albo na niemozność utrzymania siebie i swojej rodziny na godnym poziomie , albo wręcz na konieczność życia w skrajnej nędzy . To będzie los zgotowany miliardom. Na synodzie mamy kapłanów najwyższych rang , którzy nie tylko nie staraja się znależć wyjscie dla ludzi z tej smiertelnej pułapki , ale wprost przeciwnie chca zająć pierwsze miejsce w uzasadnianiu tego kłamstwa .
7 miesięcy temu / Mirek
 
Wiele niepokojących stwierdzeń pada na synodzie. Z drugiej strony tak się zastanawiam. Kościół katolicki w swej mądrości nie niszczył kultur pogańskich, tylko je pięknie chrystianizował. M. in. to, że nasz kalendarz liturgiczny wygląda jak wygląda, ma związek z myśleniem o świecie ludzi, zanim usłyszeli o Chrystusie. Da się więc to wszystko mądrze godzić. Módlmy się, by teraz tak też się działo.
7 miesięcy temu / Maciej
 
W aktualnych czasach obowiązkiem katolika, aby mieć prawdziwą wiarę katolicką nie opartą na zatruwającym jej modernizmie, źle pojętym ekumenizmie i nowościach, które niszczą czystość i prawdziwość wiary katolickiej jest czytanie Pisma Świętego, katechizmów przedsoborowych, nauk Doktorów Kościoła, żywotów świętych, dokumentów wydanych przez papieży przed soborem watykańskim 2. Tylko tak można oczyścić nasz umysł z wrzuconych do niego śmieci. Wiara katolicka oparta jest na WIERZE I ROZUMIE i nic w niej sprzecznego być nie może jakby to chcieli co niektórzy a jeśli się pojawia to wiadomo skąd i czemu ma służyć.
7 miesięcy temu / Katolik
 
co z plastikowymi torebkami?
7 miesięcy temu / idźmy dalej
 
Potrzebne to jest ,,wzmocnienie poparcia dla rdzennej kultury ludu,,np. w Polsce:D
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Kropla drąży skałę.
7 miesięcy temu / Maryla
 
..."opartym na rozsądnym rozeznaniu teologicznym, liturgicznym i duszpasterskim"..." Tak, już to znamy... Już to wszystko było. Te same słowa-wytrychy. Pointa jak w Vabanku: lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej. Więc drodzy kardynałowie, może uczciwiej jest powiedzieć, że jesteście już sługami całkiem innej religii, która z katolicyzmem nie ma nic wspólnego. Tak jest chyba uczciwiej, prawda?
7 miesięcy temu / Obcy Astronom
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.