DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Nowa forma kontroli nad polityką klimatyczną – powstaje flota satelitów monitorujących emisję CO2

Nowa forma kontroli nad polityką klimatyczną – powstaje flota satelitów monitorujących emisję CO2
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com(ipicgr)

UE przygotowuje nową flotę satelitów, która stale będzie monitorować emisje CO2 w każdym punkcie na ziemi, tworząc pierwszy na świecie system do niezależnego śledzenia zanieczyszczających.

 

Flota trzech satelitów ma zostać wystrzelona w 2025 roku, by trzy lata później „eksperci” ONZ przeprowadzili globalną inwentaryzację gazów cieplarnianych. Projektem zajmuje się Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).

ESA rozpoczęła konsultacje z branżą przemysłową w sprawie budowy nowo zaprojektowanej sondy Sentinel 7, która będzie kosztować około 633 milionów euro. Finansowanie zależy od budżetu UE na lata 2021-2027, który ma być uzgodniony przez Parlament Europejski i państwa członkowskie.

 

Guido Levini, kierownik programu segmentu kosmicznego Copernicus ESA, powiedział, że ma „wysoki poziom zaufania”, iż finansowanie zostanie zabezpieczone, ponieważ projekt otrzymał ogólne wsparcie ze strony rządów UE.

 

Po wejściu na orbitę satelity stworzą pierwszy globalny system obserwacji gazu rzekomo najbardziej odpowiedzialnego za ocieplenie planety. Projekt głęboko nawiązuje do paryskiego porozumienia klimatycznego i globalnej polityki zanieczyszczeń.

 

W tej chwili znaczna część CO2 jest mierzona niemiarodajnie, a dane dostarczane przez kraje dotyczą paliw spalanych w ich granicach – żalą się propagatorzy wprowadzania nowych podatków klimatycznych.

 

– Zasoby globalne nie są jeszcze w stanie zapewnić pełnego obrazu emisji gazów cieplarnianych pochodzenia ludzkiego – przyznała Dominique Blain, członek zespołu zadaniowego Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), który zasłynął m.in. wskutek manipulacji danymi i celowego ich fałszowania w swoich raportach. Blain wyjaśniła, że satelity będą służyć do walidacji emisji gazów w danym okresie.

 

Nowe urządzenia mają mieć znacznie większy zasięg, jeśli chodzi o rejestrację emitowanych gazów (do 250 km powierzchni). Będą orbitować 14 razy dziennie. Michael Buckwitz, fizyk z Uniwersytetu w Bremie i doradca projektu, powiedział, że informacje o każdym źródle CO2 na ziemi będą przekazywane do analizy w ciągu dwóch do trzech dni.

 

Trzy europejskie satelity dołączą do tych,  które mają wystartować z Chin, Japonii i USA. Dane pochodzące od wszystkich satelitów mają dać „dużo, dużo, dużo lepszy obraz” niż dzisiaj – uważa Buckwitz.

 

Mają one pomóc odpowiedzieć naukowcom na kluczowe pytania dotyczące obiegu węgla i  wpływu człowieka na domniemane ocieplanie się klimatu.

 

Dane będą publicznie dostępne. Na mocy porozumienia paryskiego spis emisji będzie się odbywał co pięć lat, począwszy od 2023 r. Kraje nie są zobowiązane do pokazywania swojego raportu emisji do czasu ich inwentaryzacji.

 

– Podejście odgórne do bezpośredniego monitorowania emisji przez źródła zanieczyszczeń pomogłoby nam sprawdzić krzyżowo dane i potencjalnie zidentyfikować rozbieżności – uważa Li Shuo, specjalista ds. polityki klimatycznej w Greenpeace China. – Ostatecznie przyspieszy to przejrzyste raportowanie i poprawi zgodność – dodał.

 

 

Źródło: climatechangenews.com

AS

 

 


DATA: 2019-05-30 11:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie juz płacą za powietrze przez opłaty za co2, który jest tak potrzebny roślinom. Kasę na to wszystko ktoś weźmie, a kosmosu jak nie było tak nie będzie tym bardziej satelity. Proponuję każdemu dokładnie poczytać księgę Rodzaju, a nie znajdzie w niej kosmosu. Wiec wszystkie te agencje tylko biorą kasę za produkcję propagandy.
ponad 1 rok temu / @iskierka
 
"która będzie kosztować około 633 milionów euro." Stać ich, zapłacą najbogatsi czyli my, zwykli podatnicy.
ponad 1 rok temu / Ioannes
 
Jeszcze trochę a ludzie będą musieli płacić za powietrze , którym oddychają a "wydalanie gazów" z organizmu będzie zabronione. Warto uświadamiać ludziom , kto kryje się pod nazwą "zieloni" i jak bardzo są niebezpieczni. Mówienie dziś obywatelom o "wysokim stopniu ZAUFANIA" jest ŚMIESZNE. Zielony Specjalista Chińczyk jeśli jest taki mądry niech się podzieli swoją WIEDZĄ z własnym rządem a doświadczy eksterminacji uzasadnionej : Jednego - przepraszam za kolokwializm - pierdoły mniej. To co wymyślili to wpisuje się w PROGRAM inwigilacji globalnej ludzi i jest ZAMACHEM na PRAWA CZŁOWIEKA na które tak często się powołują przepełnienie nienawiścią do człowieka Oświeceni m.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Dużo pieniędzy zostanie wydanych na manipulacje CO2 Bo wystarczy że wiatr powieje i największy truciciel w UE jakim są Niemcy stanie się nagle ekologiczny... na marginesie uważam że ten projekt ma przede wszystkim za zadanie totalną inwigilację obywateli
ponad 1 rok temu / qwe
 
Ciekaw jestem jakie, restrykcje zostana wdrożone wobec Chin czy też USA, gdy satelity zmierzą ich emisję. Może świat przestanie kupować ich produkty? Chciałbym to zobaczyć jak np. Niemcy czy USA czy Francja rezygnują z Chińskiej elektroniki. Ostatnio Google spróbowało wyeliminować Huaweya i bardzo szybko przeprosili i się wycofali, gdy okazało się że bez ich czipów systemy przestaną funkcjonować. Więc nie o takie działania chodzi. Co innego zwykli ludzie. Moim zdaniem zmierza to do tego, aby zwykły człowiek nie mógł np. samodzielnie gotować, czy się ogrzewać. Wtedy w końcu wielkie koncerny będą mogły żywić masy ludzkie gotową, zestandaryzowaną paszą. Dodajcie do tego politykę ograniczania narodzin i próbę eliminacji rodziny i tradycji. Do tego eutanazja - czyli eliminacja osobników nieprzydatnych. Jak to wszystko zostanie wdrożone, to w efekcie będzie można prowadzić klasyczą hodowlę ludzkiego bydła. Powodzenia w NWO.
ponad 1 rok temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.