DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To chyba dotyczy ustawy reprywatyzacyjnej dla wszystkich Polaków niezależnie od narodowosci-dot.20% tylko-nie dot.cyba mienia bezspadkowego-???
5 miesięcy temu / Jorge
 
Najbardziej przeraża mnie następujący scenariusz: Do JK zgłasza się wysłannik Przedsiębiorstwa Holokaust z propozycją, przed którą prawie każdy by się ugiął - załatwienie sprawy za łapówkę, powiedzmy - 3-5% sumy. Od takiej kwoty każdemu zakręciłoby się w głowie!!! Oczywiście Kaczyński nie byłby jedynym beneficjentem - musiałby podziałkować się z innymi, ale i tak suma zawrotna! Starczyłoby dla wszystkich zainteresowanych... Gdybym ja był Żydem i zależałoby mi na załatwieniu sprawy, tak właśnie bym postąpił. Być może nasze tyłki są już sprzedane, bo niby czemu zarówno JK, jak i PAD dziwnie milczą albo dają wykrętne odpowiedzi???
6 miesięcy temu / Waldek Sobkowia
 
Proponuję więc, aby obniżyć wszystkie pensje polityków i szefów budżetówki do minimum - najniższa średnia krajowa. Większość placówek jest sztucznie utrzymywana. Wiele osób traktujących Polskę jako łatwy biznes, nie liczących się z obywatelami polskimi, może po prostu wyjedzie..... Za zaoszczędzoną kasę zwrócimy część "ODSZKODOWANIA". Odliczymy sobie oczywiście nasze straty, takie jak na przykład za oczernianie Narodu Polskiego i manipulowanie informacją w oczach innych narodów !!!!!!!!!!!!!!!!!! Odszkodowanie dla Nas Polaków tych z polskiej krwi i kości za straty członków rodziny czy finansowe poniesione w czasie i po wojnie, za traumę naszych obywateli teraz, za znęcanie się nad nami i wyzysk... Za odbieranie nam prawa do wolności. Walczyliśmy w obronie Żydów. I jeszcze za to płacimy... ?
9 miesięcy temu / WISDOM
 
Czy Żydzi zapłacą za nowe domy postawione w miejscu zburzonych przez Niemców ? Polska kolonią faszystowskiego USreaela.
ponad 1 rok temu / rex3344
 
Można link do żródła w WikiLeaks?
ponad 1 rok temu / Link Gdzie?
 
Nie wynika z notki, ze te 20% dotyczy mienia bez spadkowego. Czyli portal robi dym.
ponad 1 rok temu / LjStach
 
To jest skandal PIS działa na szkodę naszego kraju. Mam nadzieję,że za zdradę stanu otrzyma karę na jaką zasługuje tak samo jak Tusk i wielu innych.
ponad 1 rok temu / Michał
 
Mam pytanie ważniejsze co mówi Jarosław Kaczyński oficjalnie dziś Polsce i całemu światu czy notatka z przed 10 lat nie do końca wiarygodna brak jej kopii i osoby która ja sporządziła, aby potwierdzić wiarygodność ? Czasami duże słowa a może tylko domysły i plotki.
ponad 1 rok temu / julian
 
Zrozumcie, co on mówi. ,,Żadnych zobowiązań nie ma,, co nie wyklucza dobrowolnego przekazania kasy
ponad 1 rok temu / Mm
 
Dokladnie tak jest niech wielka trojka wyplaca oni sie oblowili
ponad 1 rok temu / Adrzek
 
Michałku , donoszenie na partię nie jest równoznaczne z donoszeniem na Polskę.Tak samo można powiedzieć ,że i opozycja w czasie komuny też donosiła na Polskę . A jak postąpił Mateuszek w USA.
ponad 1 rok temu / Laslo
 
Notatka dotyczy Tuska, Komorowskiego. Sp. Lech Kaczyński opierał się roszczeniom. Wpiszcie Komorowski Forest
ponad 1 rok temu / Second
 
Jak broniła PO/PSl Polski i interesów Polaków? Dlaczego Bartoszewski sygnował a nie zaprotestował? Dlaczego Tusk obiecał 65 mld USD Z.Kękuś o tym mówił. Jak głosują europarlamentarzyści z PO/SLD tfun,Boni, Lewandowski i in. czy stanęli murem dla Polski, dlaczego w wielu sprawach głosowali przeciwko naszym interesom a zatem przeciwko nam młodym Polakom? Kto donosił do UE na Polskę by Timermans - czasu wymagało tłumaczenie ???
ponad 1 rok temu / Michał
 
Jeśli wydamy zgodę na odszkodowania 447 to Polska już nie będzie wolny kraj
ponad 1 rok temu / Kazik
 
Michalkiewicz mówi i pisze o tym od kilkunastu lat, gdy inni o tym nie słyszeli i nie mieli wiedzy. to bardzo dobry, przenikliwy, inteligentny dziennikarz, zrobił wiele dobrego swymi publikacjami
ponad 1 rok temu / luk
 
Katolików przy władzy niewielu.Bez Boga to bez Mądrości Bożej.
ponad 1 rok temu / BHO
 
He he he he he he he he ho ho ho ho. Patriota Kaczynski!!!! Hi hi hi hi hi. Bądźcie nowy program pisu: 500 miliardów plus dla żyda he he be he
ponad 1 rok temu / Zebub
 
Przede wszystkim zacznijmy od tego że nie należy wypłacać żydom żadnych odszkodowań, podczas wojny ginęli Żydzi? Tak ale byli to Polacy przedstawiali się w większości jako Polacy, czyli Polacy żydowskiego pochodzenia, a co za tym idzie jaki kraj stracił na wojnie taki powinien dostać reparacje, proste jak budowa cepa, kto rozumuję inaczej jest skończonym idiotą
ponad 1 rok temu / Lobek
 
@1234 Oczywiście, że Polska nie jest nic winna. Ale to nie oznacza, że nic nie zapłaci. PiSiaki i pewnie sam Kaczyński będą się oszukiwać, że to konieczna zapłata za przychylność i opiekę amerykańską. Rozmowy w sprawie zapłaty Żydom haraczu toczą się od dłuższego czasu, jeszcze dłużej trwa akcja propagandowa wymierzona w Polskę. Rząd PiSu nie tylko w żaden sposób się temu nie przeciwstawia, ale i angażuje się w to. I przez kilka lat pozostawiał to w tajemnicy. Wyszło to na jaw, to co? Kaczyński ma się przyznać? Ten kto mu teraz wierzy jest ciężkim idiotą.
ponad 1 rok temu / Robert
 
@DNA Nic nie zapowiada? Nie żartuj sobie. Prowadzenie negocjacji w tej sprawie zostało ujawnione i co ważne nikt z rządu nawet się do tego faktu nie odniósł. Kaczyński zadeklarował, że żadnych odszkodowań wojennych Polska nie zapłaci. Tak samo deklarowano, że nie wycofają się z ustawy o IPN... A tu przecież nie chodzi, o odszkodowania wojenne i faktycznie nic Polska z tego tytułu nic nie zapłaci. Ale "zwrot znacjonalizowanego mienia przez komunistyczny rząd"? To już jak najbardziej.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Ciekawa sprawa.Jak znajdę ten filmik to go wrzucę , lecz dokładnie tę samą wypowiedz słyszałam , lecz nie z ust Kaczyńskiego a Tuska.Znowu ktoś brudy próbuje wciskać i obracać kota ogonem ?Uważajcie bo takie zamiany postaci bywają bardzo karalne !!!
ponad 1 rok temu / Mała
 
Gdzie jest oryginał tej notatki? Ja, dysponuję notatką, która otrzymała klauzulę "poufna" z pobytu Tuska w Nowym Jorku w 2008 r., gdzie spotkał się z Żydami i obiecał, że ustawa reprywatyzacyjna będzie uchwalona na jesień 2008 r. I, co? Panie Tusk!Jak Pan teraz wygląda? Kasy nie było? Ale, były kołowrotki vatowskie.
ponad 1 rok temu / Prawdziwek
 
Krętactwa Kaczyńskiego sięgają dna piekła. Ludzie się podniecają kilkoma złotymi, które rządzący rzucają im jako ochłapy przedwyborcze, jakby robili Polakom jakąś łaskę i rozdawali prywatne majątki, a "ciemny lud" to kupuje i nie jest w stanie uwierzyć, że to rozdawnictwo jest tylko mydleniem oczu przed największym przekrętem w historii Polski.
ponad 1 rok temu / karol
 
@Janina:"Czy te informacje mają osłabić szanse PiS-u przed wyborami?" Te informacje mają pokazać prawdę. "Dzięki tamu zyska Koalicja." Zyska KONFEDERACJA co daj Boże! @1234:"wyraznie powiedzial ze nic nikomu nie jestesmy winni" Mówić to sobie może do kota - nam potrzeba USTAWY zabezpieczającej interesy nasze i naszych dzieci. 447 będzie kosztowało każdą polską rodzinę - 120 tys.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
I po co oiszecie te bzdury,tydzien temu wyraznie powiedzial ze nic nikomu nie jestesmy winni,to ci ktorzy napadli na polske maja wobec nas gigantyczna splate reoaracji wojennych
ponad 1 rok temu / 1234
 
Tak jak mówił wczoraj ks. prof. Tadeusz Guz - nie ochronimy w żaden sposób polskiego bogactwa narodowego, jeżeli go wcześniej nie ofiarujemy Panu Bogu. Trzeba dokonać takiego publicznego aktu, niema innej drogi aby uchronić Polskę przed szkodliwym działaniem szatana.
ponad 1 rok temu / mm
 
Czy te informacje mają osłabić szanse PiS-u przed wyborami? Dzięki tamu zyska Koalicja.
ponad 1 rok temu / Janina
 
Grażyna.. No upośledzonych i chyba miał na myśli Grażyny,oj popatrz w lustro ono coś ci podpowie o twojej mądrošci..
ponad 1 rok temu / marian..
 
Nie podniecajmy się deklaracjami, bo one są nic nie warte. Ważne są fakty i działania ustawodawcze. Na razie niec nie zapowiada spełnienia takich roszczeń.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Tylko Żydzi istnieją nie ma innych narodów?Oni tak lekceważący Wszechmocnego Boga od zawsze.Co to jest?Jakaś totalna paranoja!
ponad 1 rok temu / Grażyna
 
To jest gorsze od gry w trzy karty.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Kruk, krukowi oka nie wykole. Może czas, aby przeliczyć ile Polskę polskich podatników kosztuje rocznie opieka nad żydowskimi cmentarzami, muzeami,festiwalami,miejscami pamięci czy obozami niemieckimi, w których byli mordowani żydzi. Pomnożyć to przez odpowiednią ilość lat i wystawić żydom rachunek.
ponad 1 rok temu / Airam
 
Do tej pory nie rozumiałem przyczyny przeniesienia przed 2015 r. poparcia "ośrodków światowych" dla jednej ze stron barykady PO/PiS na stronę przeciwną. A reparacje wojenne od Niemiec to tylko akcja osłonowo-ubezpieczająca bez szansy powodzenia na drodze pokojowej.
ponad 1 rok temu / M.Migas
 
Biada Kaczyńskiemu za zdradę narodu polskiego i polskości ,i za lekceważenie upośledzonych.
ponad 1 rok temu / Grażyna
 
Jedno WIELKIE zakłamanie, a potwierdzeniem tego będzie brak ustawy o ochronie własności przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego. Polacy obudźcie się, kogo wy wybieracie!
ponad 1 rok temu / HeSo
 
Antypolska dezinformacja.
ponad 1 rok temu / Gosc
 
po to, aby wydębić tak kosmiczne pieniadze, ktore sprowadzą nas do roli murzynow trzeba zamontowac u nas swoja agenturę. Jest w każdej partii bedacej popłuczynami z magdaLENKI
ponad 1 rok temu / tyle
 
Kaczynski nie zmienil zdania. Ale probuje na takich wypowiedziach zbic kapital polityczny. Rok milczeli. Ale temat przed wyborami stal sie nosny za sprawa innych parti a narod jest oburzony roszczeniamy zydowskimi. Kaczynski nas sprzedal juz dawno. I to sp. Lech.
ponad 1 rok temu / qba
 
No to sie teraz zacznie. Pani Holecka niech juz sobie vocaler na 19.30 przygotuje co by jej glos nie ugrzazl w gardle.
ponad 1 rok temu / marcin
 
20% z 300 mld $, czyli wracamy do pierwotnej kwoty 60 mld $. Ogłoszą to jako wielki sukces.
ponad 1 rok temu / fensys
 
strach się bać !
ponad 1 rok temu / gender studies
 
Jeśli PiS nie zamierza płacić urojonych roszczeń to niech uchwalą ustawę, w której jasno zadeklarują, że państwo polskie nie wypłaci ani grosza z tytułu mienia bezspadkowego a próby obejścia tego prawa będą karane jak kradzież zuchwała i zdrada stanu. Musi być USTAWA a nie pitu,pitu polityków, których po wyborach nikt nie rozliczy ze złamanych obietnic. Ustawę można uchwalić w 24 godziny. Stanisław Michalkiewicz ma jej projekt.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.