DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Norweski portal oskarża Polaków o udział w Holokauście. Jest interwencja polskiej ambasady

Norweski portal oskarża Polaków o udział w Holokauście. Jest interwencja polskiej ambasady
źródło: pixabay.com

„Współpraca Polaków z nazistami podczas Holokaustu jest faktem” – tak oto norweski portal Document.no postrzega historię II wojny światowej. W sprawie interweniowała polska ambasada w Oslo. Wydawca opublikował jej list.

 

W piśmie skierowanym do redakcji portalu I radca ambasady RP w Oslo Małgorzata Cichucka podkreśliła, że to „Nazistowskie Niemcy są całkowicie odpowiedzialne za powstanie obozów koncentracyjnych i zagłady”. Jak wskazała, „Polska była jednym z niewielu krajów w okupowanej Europie, w których za pomoc Żydom groziła śmierć”.

 

W liście ambasada podkreśliła również, że „Polacy stanowią najliczniejszą grupę narodowościową, ok. 6,7 tys. osób, wśród osób uhonorowanych za ratowanie Żydów przez izraelski Instytut Yad Vashem tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.

 

Strona polska negatywnie oceniła publikację portalu nie godząc się na twierdzenia wskazujące na współodpowiedzialność Polaków za niemieckie zbrodnie. W stanowisku podkreślono, że tego rodzaju tezy są dalekie od faktów historycznych. Cichucka przyznała przy tym, że w czasach II wojny świtowej byli Polacy, którzy kolaborowali z Niemcami, niemniej w ferowanych ocenach należy „dostrzec prawdziwe proporcje”.

 

Polska odpowiedź na haniebną publikacją została umieszona na stronie głównej norweskiego portalu. Strona polska chce jednak, aby z kontrowersyjnego tekstu usunięte zostały zakwestionowane wyrażenia krzywdzące Polaków.

 

Źródło: interia.pl

MA


DATA: 2018-02-01 10:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety nie mielismy pojęcia o tym, że w Europie jest tak wielka ilość niedobrze znających historię. Przykre, że jedynie jątrzą.Leniwi są i nie chcą poznać prawdy. Nie zamierzaja zajrzeć do swojego "worka".Musieliby okazać dużo pokory.Ale moze jeszcze więcej czasu potrzebują. Mam nadzieję że to tylko taki powód.
ponad 1 rok temu / BB
 
Ciągle to samo: ambasada Polska dyskutuje z portalem, gazeta, telewizja... Już dziś norweski ambasador powinien być wezwany do MSZ i poproszony o wyjaśnienie dlaczego w norweskich mediach szkaluje się Polskę. I tak za każdym razem, i na całym świecie, i coraz bardziej stanowczo!
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Dzisiaj dziennik pierwszego programu włoskiej telewizji państwowej RAI UNO pokazał m.in. ujęcia z manifestacji Marszu Niepodległości w Warszawie z polskimi flagami z komentarzem : W Warszawie klasyczna demonstracja polskiego antysemityzmu ! Itd.itp. - dla Włochów, którzy nawet nie wiedzą,gdzie Polska leży (ostatnim Włochem,który znał geografię, był Marco Polo!) to wystarczy, by przekonać o udziale Polaków w Holocauście!Ustawa o ściganiu oszczerstw przeciw Polsce bardziej niż kiedykolwiek potrzebna!
ponad 1 rok temu / gość
 
Nie wiem jak Wy ale ja pamiętam z czasów szkolnych takie lektury jak m.in: "Medaliony" Zofii Nałkowskiej "Jest to zbiór opowiadań ? reportaży, które powstały z materiałów zebranych przez autorkę w trakcie prac Głównej Komisji do Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce", za moich czasów nie mówiło się o nazistach...To ONI z wyszczerzonymi zębiskami, z wyciągniętymi pazurami, złupili me dziecinne sny - zabrali z nich kolory, wpuścili dech zabierające zmory i w krew toczące lęk potwory. Przesłuchanie-wola jak żelazny skobel zaciska się na duszy, usta zawiera milczeniem, a słowa wydarte bolą... Mrowiska ich słów obeszły wszystkie radary wykrywające człowieczeństwo, ze skóry zrobili mydło i guziki, w obecności żywych myśli, żerujących na włosach, uśpieni stukotem mechanicznych kopyt-niech płód pooddycha jodem chociaż jeden dzień, te brzuchy pękały? Dym z papierosa nad zapłodnionym gniazdem, drażnił nozdrza do kości ogonowej niemerdającej...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Bezczelni przedstawiciele narodu, który sam hańbił się kolaboracją na ogromną skalę!
ponad 1 rok temu / Stefan
 
korzystają jeszcze dopóki prezydent nie podpisała ustawy. Później już będą siedzieć cichutko. Albo kara pieniężna. hehe
ponad 1 rok temu / obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.