DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Norwegia odbiera fundusze polskim gminom, które bronią rodziny

Norwegia odbiera fundusze polskim gminom, które bronią rodziny

Rząd w Oslo zamierza pozbawić pieniędzy z Funduszy Norweskich polskie gminy, które przyjęły Samorządowe Karty Praw Rodziny, zakładające m.in. blokowanie propagandy lobby LGBT w szkołach i innych placówkach publicznych.

 

 

Fundusze Norweskie, to pieniądze, które Norwegia, Liechtenstein oraz Islandia wpłacają na rzecz krajów Unii Europejskiej w zamian za swobodny dostęp do ich rynków. W praktyce dystrybucją tych środków zajmują się organizacje o profilu lewicowo-liberalnym, m.in. Fundacja Batorego założona przez miliardera George’a Sorosa.

 

Pretekstem do pozbawienia pieniędzy niektóre polskie gminy jest opowiedzenie się przez nie za naturalnymi prawami rodziny, w tym rodzicielską autonomią w wychowywaniu potomstwa według wyznawanych przez siebie wartości.

 

Za sprawą lewicowych aktywistów i polityków w świat idzie przekaz, że polskie samorządy ustanawiają obszary, w których osoby wykazujące zaburzenia tożsamości płciowej są traktowane wrogo.

 

Jak napisał portal wp.pl, norweskie Ministerstwo Spraw zagranicznych poinformowało, iż „gminy, które wprowadziły tzw. strefy wolne od LGBT, stracą potężne środki z Funduszy Norweskich”.

„Takie deklaracje nie są zgodne z wartościami, na których opiera się europejska współpraca” – przekazał resort.

 

W latach 2014-2021 zaplanowana była w ramach Funduszy łączna kwota bliska 3 miliardom euro.

Jak pisze portal, była minister, obecna poseł Anniken Huitfeldt „zwróciła uwagę norweskiemu resortowi dyplomacji na kwestię uchwał przyjętych przez polskie gminy w sprawie tzw. stref wolnych od LGBT. Poselska interpelacja doczekała się formalnej odpowiedzi i została ujawniona na stronach norweskiego parlamentu w połowie września”.

 

„Takie deklaracje nie są zgodne z wartościami, na których opiera się europejska współpraca. Istnieją również przesłanki do stwierdzenia, że naruszają Europejską Konwencję Praw Człowieka. Osoby LGBT mają prawo do takiej samej ochrony przed naruszaniem ich praw i wolności osobistych, jak wszyscy inni obywatele Europy” – odpowiedziała Eriksen Soereide, minister spraw zagranicznych Królestwa Norwegii.

 

„Jeśli okaże się, że projekty nie przestrzegają zasad i zawartych umów, mogą zostać wstrzymane, a finansowanie wycofane” – dodała szefowa dyplomacji.

 

„Kraśnik i gminy z podobnymi deklaracjami nie otrzymały wsparcia projektowego w bieżącym okresie finansowania i nie otrzymają takiego wsparcia, dopóki te deklaracją pozostają w mocy. Dotyczy to również wszystkich instytucji kontrolowanych przez władze miejskie” – zagroziła Soereide.

 

Przykładowo, niemal 30-tysięczna gmina Kraśnik starała się o kwoty od 3 do 10 mln euro.

- Chcę postawić sprawę jasno: strefy wolne od LGBT to strefy wolne od wartości humanistycznych. Nie ma dla nich miejsca w naszej UE – mówiła niedawno przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, wybrana m.in. dzięki głosom europarlamentarzystów PiS. Niemka zapowiedziała przedstawienie w listopadzie strategii na rzecz „osób LGBT”.

 

 

Źródła: wp.pl, PCh24.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2020-09-20 11:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Norwegia ma coraz mniej pieniędzy, także i tak będzie ograniczać fundusze bo sami padną
1 miesiąc temu / Alek
 
Chcą się odegrać na Polsce za udzielanie azylu norweskim matkom chroniącym swe dzieci?
1 miesiąc temu / ciekawe
 
Jerzy Soros funkcjonujący w Polsce jako "organizacja pozarządowa" decydująca o rozdzieleniu większości funduszy norweskich daje głównie pieniądze organizacjom propagującym prawa zwierzątek, homoseksualizm i inne dewiacje , feminizm,walkę ze smogiem itd. Polskie gminy ,Jeśli dostają od Sorosa pieniądze , to głównie na takie cele . Oczywiście większość tych pieniędzy jest przeznaczona na dostatnie życie wszelkiego rodzaju aktywistów.Pewnie za tym stoja służby , ponieważ ci ludzie nie mogliby wytrzymać , gdyby jakies pieniądze cyrkulowały bez ich udziału.Co nie zmienia faktu ,że pieniądze , których nie dostajemy z łaski , są poza polska kontrolą i służą do rozwalania naszego państwa
1 miesiąc temu / Mirek
 
W latach 2014-2020 działające w Polsce "organizacje pozarządowe",głównie Jerzy Soros,dostały 809,3 milionów euro.To daje mniej niż 120 milionów euro na rok.Jerzy Soros głównie finansuje projekty rozwalające polskie społeczeństwo, ponieważ taka jest jego rola.Tak wyglądają te "3 miliardy" w praktyce.W tym samym czasie polski rząd wypłacił żydowskim oraganizacjom rozbójniczym w ramach emerytur dla ofiar holokaustu 30 miliardów złotych.To daje rocznie ponad 4 miliardy.To jest informacja z raportu dla amerykańskiego kongresu z realizacji przez rząd USA ustawy 447.Te dwie informacje łączą się ze sobą,ponieważ istnieje ścisła korelacja między rozwalaniem polskiego społeczeństwa przez Sorosa i obojetnością tego społeczeństwa na fakt bycia okradanym pod dowolnym pretekstem.Informacja o żałosnej wielkości funduszy norweskich i to,że w większości są przeznaczane na antypolską dywersję lub rozkradane mówi nam co najmniej o tym ,że PIS nie jest przeciwnikiem ideologii LGBT
1 miesiąc temu / Mirek
 
Ostentacyjnie nie wywiązują się ze swojej części umowy. Pod sąd ich. Zarządać też odszkodowań za jej złamanie.
1 miesiąc temu / sp
 
Sprzedać Rodzinę za 3 miliardy??? To chyba tylko ideologom lgbt się opłaca.
1 miesiąc temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.