DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Norwegia: szefowie stacji TV zabronili dziennikarce nosić w pracy krzyżyk

Norwegia: szefowie stacji TV zabronili dziennikarce nosić w pracy krzyżyk
Autor: Piotr Frydecki (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Znanej norweskiej dziennikarce telewizyjnej Siv Kristin Saellmann zabroniono nosić w pracy krzyżyk. „Prezenterzy telewizyjni muszą być neutralni” – uzasadnił decyzję dyrektor wiadomości.


 

Zakaz został wydany po tym, jak dziennikarka wystąpiła w materiale wideo z niespełna 1,5-centymetrowym krzyżykiem na szyi. Niektórzy oburzeni tym faktem widzowie stwierdzili, że jest to obraza islamu, a ten symbol religijny podaje w wątpliwość bezstronność stacji. Dlatego jej szef zabronił noszenia w telewizji krzyżyków czy innych symboli religijnych albo politycznych. Komentatorzy podkreślają, że wydarzyło się to w kraju, gdzie większość mieszkańców stanowią chrześcijanie.Sprawa ta bardzo przypomina zakaz noszenia krzyżyka, jaki otrzymała hostessa Brytyjskich Linii Lotniczych British Airways, która jednak po siedmiu latach wygrała proces w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. W sentencji Trybunał stwierdza, że była ona dyskryminowana, a w uzasadnieniu broni wolności religijnej jako podstawowego prawa osoby wierzącej oraz fundamentu społeczeństwa demokratycznego i pluralistycznego.

 

 

Źródło: KAI/RV

RoM


DATA: 2017-03-15 18:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie o czym wy piszecie. Jaka wiara w Norwegii??? Wiara w Norwegii już dawno poszła na zieloną łączkę.
ponad 3 lata temu / Filip
 
@Kasia: No widzisz, żeby ateista nie był "ateistycznym zwierzęciem", a choćby częściowo świadomym a-teistą, powinien przeczytać definicję teizmu, przemyśleć ją (czyli odnieść się myślowo do kwestii nadprzyrodzonych) i następnie świadomie zdecydować że olewa (nie odrzuca!) teizm. A skoro religia jest ideologią odnosząca się do kwestii nadprzyrodzonych, to już samo odniesienie się myślowe do teizmu ma cechy "religii". Oczywiście wiem że nie jest to formalna religia, dlatego używam żartobliwie cudzysłowu i uśmieszka na końcu wpisu. Echhh, żebyś Ty miała ciut większe poczucie humoru... A tak przy okazji, czy spotkałaś w życiu prawdziwego ateistę? Bo ja spotkałem całą masę antyteistów uważających się błędnie za ateistów. Po czym to poznać? Taki przykład. Ateista to odpowiednik a-znaczkowca, którego nie obchodzą dyskusje o znaczkach. Antyteista jest jak antyznaczkowiec: drze znaczki, chodzi po forach filatelistów i pieni się tam że zbieranie znaczków to głupota :)
ponad 3 lata temu / r
 
W ostatnich czasach ludziom myli się wartość wielu pojęć jak tolerancja, posłuszeństwo czy pokora. Otóż jesteś w błędzie, kimkolwiek jesteś, jeśli myślisz że nie mam tolerancji. Owszem mam. Ale dla bliźnich. Jak rano odmawiam Ojcze nasz... i myślę o wszystkich ludziach na ziemi, o głodzie, zabijaniu niewinnych, wojnach, biedzie i ludzkich troskach to mam tolerancję. Zwłaszcza dla ludzi potrzebujących pomocy. NIE mam i nie będę miał nigdy tolerancji dla kłamstwa, obłudy, ludzkiej głupoty i tzw. posłuszeństwa. POKORA JEST PRAWDĄ, nie głupotą i pomyśl choć przez chwilę kto to powiedział. Polecam lekturę OSTRZEŻENIE Z ZAŚWIATÓW czy np. Diabeł istnieje naprawdę. Sporo można się tam dowiedzieć o tolerancji. CSSML
ponad 3 lata temu / @@owca.Chrystusa
 
Nie pienie sie tylko pisze :-) Za Wikipedia: "Teizm: wiara w istnienie Boga, bogów lub bogiń, którzy są osobami ingerującymi w losy świata lub jest on ich dziełem; czuwającymi nad biegiem wydarzeń lub podtrzymującymi świat w istnieniu oraz pogląd filozoficzno-religijny głoszący, że tacy bogowie istnieją. Antonimem pojęcia "teizm" jest "ateizm", czyli zaprzeczenie istnienia Boga lub bogów" No i? Czy zaprzeczenie istnienia Boga lub bogow to jakies wierzenie religijne? Czlowiek rodzi sie jako czysta karta i albo wpaja mu sie jakas religie, albo sam ja sobie wymysla, albo jej nie wymysla. Tyle. Czlowiek z wyboru jest ateistyczny albo teistyczny.
ponad 3 lata temu / @r
 
@Kasia: co się pienisz, przecież wziąłem słowo "religia" w cudzysłów. A zresztą, ateizm u ludzi nie powinien być całkowicie oderwany od religii. Jeśli ktoś decyduje się na samookreślenie ateistą, powinien najpierw poznać znaczenie słowa "teista". No chyba że uważasz ateistów za istoty na poziomie zwierząt, które Z NATURY, a nie Z WYBORU, są ateistyczne? Poza tym, ignorancją, ale z Twojej strony, jest twierdzenie: "ateista odrzuca wiare w istnienie boga ... jako ... sprzecznych z rozumem". Bo katolicka wiara w Boga nie jest sprzeczna z rozumem. A co, może potrafisz obalić tę tezę? To dawaj. Tylko bez nerwów, pls :)
ponad 3 lata temu / r
 
Nazywanie ateizmu religia to pomylka, skoro ateisci odrzucaja wszelkie religie. Mowienie o "religii" ateistow to zwyczajna zlosliwosc, ignoranctwo albo nieudolna proba osmieszania tychze. Co chesz osiagnac?
ponad 3 lata temu / @r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.