DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Norwegia: Nowe prawo zwiększy skalę aborcji eugenicznej

Norwegia: Nowe prawo zwiększy skalę aborcji eugenicznej
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM
#ABORCJA    #IN VITRO    #NORWEGIA    #PRAWO    #USTAWA

Uchwalone przez norweski parlament prawo zezwala na przeprowadzenie badań prenatalnych umożliwiających, między innymi, eliminację dzieci nieuleczalnie chorych lub o niechcianej płci. Oprócz tego zezwala samotnym kobietom na zapłodnienie in vitro oraz upoważnia kobiety do przekazywania komórek jajowych.

 

Parlament w Oslo uchwalił nowe prawo stosunkiem głosów 89 do 80. Swój sprzeciw wyrazili eksperci z diecezji obejmującej stolicę Norwegii. Ich zdaniem nowe przepisy tak naprawdę krzywdzą dzieci, a powoływanie się na postulat postępu i konieczność zastąpienia starych przepisów nie jest argumentem. „Mówi się o potrzebie wyjścia naprzeciw pragnieniom ludzi oraz o prawie do świadomego wyboru przyszłego potomstwa, a przecież nikt nie ma prawa do posiadania dzieci, bo one są darem” – podkreślono w oświadczeniu diecezjalnym.

 

Nowe prawo umożliwia przeprowadzenie badań  prenatalnych w „pierwszym trymestrze”, nie precyzując do końca zakresu tygodniowego. Wszystko w celu jak najwcześniejszego wykrycia płci dziecka czy potencjalnych nieuleczalnych chorób, jak na przykład zespół Downa.

 

W Norwegii do 12. tygodnia ciąży dopuszczalna jest „aborcja na życzenie”, do18. tygodnia z przyczyn eugenicznych, a po 18. tygodniu z przyczyn medycznych.

 

Zdaniem ekspertów i komentatorów popierających nowe rozwiazania ustawa... pomoże kobietom dokonać „bardziej świadomego wyboru”odnośnie macierzyństwa.

 

„Zmiany w prawie pozwalają na wczesne badanie ultrasonograficzne i diagnozę płodu. To pozwala nam być bardziej przygotowanymi na przyjęcie dziecka, które może mieć szczególne potrzeby w zakresie opieki, i pozwala nam zastanowić się nie tylko nad naszymi własnymi warunkami, ale także zdolnością społeczeństwa do zapewnienia temu dziecku opieki, na jaką zasługuje” – pisze na przykład Sunniva Andreassen z portalu „Tromsø”.

 

„Jednak twarde fakty są takie, że ta zmiana prawa doprowadzi do większej liczby aborcji. Liczby pokazują, że większość z nas zrezygnuje z płodu [rezygnuje z płodu - tak w oryginale! - red.], u którego zdiagnozowano poważną chorobę” – przyznaje.

 

Argumentacja zwolenników nowego ustawodawstwa opiera się na skrajnym utylitaryzmie i materializmie. Cytowana Andreassen broni tych rozwiązań, twierdząc, że Norwegia... jest krajem nieprzygotowanym na zapewnienie chorym dzieciom odpowiednich warunków życia, a obecna polityka wobec osób niepełnosprawnych prowadzi do ich wykluczenia.

  

Źródło: itromso.no, vaticannews.va

PR


DATA: 2020-05-29 16:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież to masakra jakaś, niechciana płeć jako kolejne już uzasadnienie aborcji. Co dalej ? aborcja dziecka poczętego przez niechcianą matkę lub niechcianego ojca ? certyfikat politycznej poprawności dla par chcących urodzić dziecko i aborcja dla nieposiadających takowego ? Ktoś to szaleństwo musi zatrzymać, ale seanse nienawiści które urządzają uczestniczki "czarnych marszów" są niepokojące
1 miesiąc temu / Kolo
 
"Rezygnuje z płodu"... Masakra. Jakby to jakiś towar w sklepie był, a nie człowiek.
1 miesiąc temu / Rose
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.