DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 16  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Nocny seans nienawiści


Polska pokazała nową twarz. I mnie się ta twarz podoba – stwierdził z satysfakcją jeden z telewizyjnych komentatorów relacjonujących na żywo wydarzenia rozgrywające się przed Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie w nocy z 9 na 10 sierpnia. Zalegalizowana przez władze miasta demonstracja przeciwników obecności krzyża w tym miejscu to, jego zdaniem, zdrowy przejaw reakcji nowego pokolenia – bez kompleksów, stereotypowych uprzedzeń, bagażu przeszłości, i tym podobnych.

Kto jednak zachował choćby resztki zdrowego rozsądku i rozumu wolnego od antychrześcijańskiej fobii, nie może od tej pory zasypiać spokojnie w przekonaniu, że Polska jest krajem gwarantującym chrześcijanom prawną obronę najważniejszych dla nich wartości. Czy ów komentator, znany ze swoich autorytatywnych wypowiedzi, patrzył na to samo wydarzenie i tych samych młodych w większości ludzi, co reszta widzów?

Na ekranie bowiem widać było hordę barbarzyńców różnej proweniencji i stopnia trzeźwości, wrzeszczącą i szydzącą w pijackim opętańczym amoku: Kto nie skacze, ten za krzyżem! Na białej szmacie zatkniętej na dwóch kijach, jacyś przedstawiciele „nowego pokolenia” wypisali: Precz z krzyżami, na stos z mocherami (pisownia jak w oryginale, ale przecież nie wymagajmy znajomości ortografii od fanatycznych durniów). Wrzeszczący, gwiżdżący i rozbawiony motłoch ciskał w stronę krzyża bluźniercze okrzyki.Jeden z tych światłych przedstawicieli – jak ich określono – pokolenia Facebooka wdrapał się na latarnię, aby zatknąć na niej konstrukcję z plastikowych butelek w kolorach ruchu homoseksualnego. Na inną latarnię wdrapała się też jakaś rozbawiona uczestniczka tej balangi. Obsceniczne słowa i wulgaryzmy przeplatały się z oklaskami i okrzykami: Do ­kościoła, Nie chcemy krzyża! Na balkonie budynku w pobliżu pojawił się kolejny przedstawiciel „nowego pokolenia”, który pośród oklasków zgromadzonej pod nim gawiedzi, w papierowej imitacji mitry i stuły zaczął parodiować papieża. W końcu do utworzonego przez motłoch krzyża starano się dokleić kaczkę z okrzykiem: Na górę… A wszystko przy wtórze wycia słów piosenki: Niech żyje wolność, wolność i swoboda…

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1948 - w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie wykonano wyrok śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim, uczestniku wojny polsko-bolszewickiej, żołnierzu ZWZ-AK wsławionym misją w obozie śmierci Auschwitz, członku organizacji WIN.

 
 

Musimy wspierać wszystko, co służy odnowieniu Kościoła poprzez przylgnięcie do Tradycji. Jednym z elementów takiej odnowy jest przywrócenie koronacji papieskiej, drugim przywrócenie Mszy Wszech Czasów. Odzyskując te dwa elementy Tradycji będzie można rozpocząć walkę o przywrócenie jedności nauczania, egzekwowania dyscypliny i powrót do zdrowego nauczania społecznego - mówi w rozmowie z PCh24TV prof. Marek Kornat (UKSW, PAN).

 

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego. Z tłumu zebranych osób padło pytanie dotyczące LGBT.

 

W niedawno opublikowanym raporcie Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) zakwalifikowano tzw. ruch ekologicznych o nazwie „Ende Gelände” jako „lewicowy ekstremizm”, co wywołało ogromną falę oburzenia wśród niemieckich partii lewicowych. Sprawę opisuje tygodnik „Die Zeit”.

 

Po modlitwie „Regina Coeli” Franciszek pozdrowił salezjanów i salezjanki oraz zapowiedział rok „Laudato si’”, którego organizacją zajmie się Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.