DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 16  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Nocny seans nienawiści


Polska pokazała nową twarz. I mnie się ta twarz podoba – stwierdził z satysfakcją jeden z telewizyjnych komentatorów relacjonujących na żywo wydarzenia rozgrywające się przed Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie w nocy z 9 na 10 sierpnia. Zalegalizowana przez władze miasta demonstracja przeciwników obecności krzyża w tym miejscu to, jego zdaniem, zdrowy przejaw reakcji nowego pokolenia – bez kompleksów, stereotypowych uprzedzeń, bagażu przeszłości, i tym podobnych.

Kto jednak zachował choćby resztki zdrowego rozsądku i rozumu wolnego od antychrześcijańskiej fobii, nie może od tej pory zasypiać spokojnie w przekonaniu, że Polska jest krajem gwarantującym chrześcijanom prawną obronę najważniejszych dla nich wartości. Czy ów komentator, znany ze swoich autorytatywnych wypowiedzi, patrzył na to samo wydarzenie i tych samych młodych w większości ludzi, co reszta widzów?

Na ekranie bowiem widać było hordę barbarzyńców różnej proweniencji i stopnia trzeźwości, wrzeszczącą i szydzącą w pijackim opętańczym amoku: Kto nie skacze, ten za krzyżem! Na białej szmacie zatkniętej na dwóch kijach, jacyś przedstawiciele „nowego pokolenia” wypisali: Precz z krzyżami, na stos z mocherami (pisownia jak w oryginale, ale przecież nie wymagajmy znajomości ortografii od fanatycznych durniów). Wrzeszczący, gwiżdżący i rozbawiony motłoch ciskał w stronę krzyża bluźniercze okrzyki.Jeden z tych światłych przedstawicieli – jak ich określono – pokolenia Facebooka wdrapał się na latarnię, aby zatknąć na niej konstrukcję z plastikowych butelek w kolorach ruchu homoseksualnego. Na inną latarnię wdrapała się też jakaś rozbawiona uczestniczka tej balangi. Obsceniczne słowa i wulgaryzmy przeplatały się z oklaskami i okrzykami: Do ­kościoła, Nie chcemy krzyża! Na balkonie budynku w pobliżu pojawił się kolejny przedstawiciel „nowego pokolenia”, który pośród oklasków zgromadzonej pod nim gawiedzi, w papierowej imitacji mitry i stuły zaczął parodiować papieża. W końcu do utworzonego przez motłoch krzyża starano się dokleić kaczkę z okrzykiem: Na górę… A wszystko przy wtórze wycia słów piosenki: Niech żyje wolność, wolność i swoboda…

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Rzymski korespondent Polskiego Radia opisał kulisy interwencji papieskiego jałmużnika, kardynała Konrada Krajewskiego, w sprawie przywrócenia dostaw energii elektrycznej do ogromnie zadłużonej kamienicy położonej w centrum stolicy Włoch.

 
 

Pan Sekielski może niechcący, ale w swoim filmie pokazuje problem. O ile pamiętam, w filmie jest jeden ksiądz pedofil, który atakuje dziewczynki, ale siedmiu to homoseksualiści w sutannach, którzy atakują chłopców. To trzeba wytłumaczyć, ale pan Sekielski boi się tego tknąć, bo musiałby się narazić homolobby – powiedział w radiowej rozmowie ksiądz profesor Dariusz Oko, od lat badający problem homoseksualnego lobby w Kościele.

 

Na polecenie rządu Donalda Trumpa amerykański gigant internetowy zawiesza współpracę z chińską korporacją. Huawei stracił licencję na usługi i aplikacje na Androida takie jak Google Play, Gmail, YouTube czy Chrome.

 

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego apeluje o wyciągnięcie konkretnych wniosków z kryzysu skandali seksualnych, które przeżywa obecnie Kościół. Ponownie postawmy Boga w centrum Kościoła. Niech w naszych liturgiach uznany zostanie prymat Boga, Jego obecność obiektywna i rzeczywista – stwierdził kardynał Robert Sarah.

 

 

W Irlandii mieliśmy poważne trudności z subkulturą homoseksualną. Powoduje ona wielkie problemy. Gdy działa w seminarium duchownym, przyciąga coraz więcej homoseksualistów. Stają się oni niezwykle wpływowi i zaczynają prześladować prawowiernych seminarzystów – mówi w rozmowie z PCh24.pl, Anthony Murphy, redaktor irlandzkiego dwutygodnika „Catholic Voice” oraz założyciel Instytutu Lumen Fidei.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.