DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 16  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Nocny seans nienawiści


Polska pokazała nową twarz. I mnie się ta twarz podoba – stwierdził z satysfakcją jeden z telewizyjnych komentatorów relacjonujących na żywo wydarzenia rozgrywające się przed Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie w nocy z 9 na 10 sierpnia. Zalegalizowana przez władze miasta demonstracja przeciwników obecności krzyża w tym miejscu to, jego zdaniem, zdrowy przejaw reakcji nowego pokolenia – bez kompleksów, stereotypowych uprzedzeń, bagażu przeszłości, i tym podobnych.

Kto jednak zachował choćby resztki zdrowego rozsądku i rozumu wolnego od antychrześcijańskiej fobii, nie może od tej pory zasypiać spokojnie w przekonaniu, że Polska jest krajem gwarantującym chrześcijanom prawną obronę najważniejszych dla nich wartości. Czy ów komentator, znany ze swoich autorytatywnych wypowiedzi, patrzył na to samo wydarzenie i tych samych młodych w większości ludzi, co reszta widzów?

Na ekranie bowiem widać było hordę barbarzyńców różnej proweniencji i stopnia trzeźwości, wrzeszczącą i szydzącą w pijackim opętańczym amoku: Kto nie skacze, ten za krzyżem! Na białej szmacie zatkniętej na dwóch kijach, jacyś przedstawiciele „nowego pokolenia” wypisali: Precz z krzyżami, na stos z mocherami (pisownia jak w oryginale, ale przecież nie wymagajmy znajomości ortografii od fanatycznych durniów). Wrzeszczący, gwiżdżący i rozbawiony motłoch ciskał w stronę krzyża bluźniercze okrzyki.Jeden z tych światłych przedstawicieli – jak ich określono – pokolenia Facebooka wdrapał się na latarnię, aby zatknąć na niej konstrukcję z plastikowych butelek w kolorach ruchu homoseksualnego. Na inną latarnię wdrapała się też jakaś rozbawiona uczestniczka tej balangi. Obsceniczne słowa i wulgaryzmy przeplatały się z oklaskami i okrzykami: Do ­kościoła, Nie chcemy krzyża! Na balkonie budynku w pobliżu pojawił się kolejny przedstawiciel „nowego pokolenia”, który pośród oklasków zgromadzonej pod nim gawiedzi, w papierowej imitacji mitry i stuły zaczął parodiować papieża. W końcu do utworzonego przez motłoch krzyża starano się dokleić kaczkę z okrzykiem: Na górę… A wszystko przy wtórze wycia słów piosenki: Niech żyje wolność, wolność i swoboda…

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

 

Niekiedy zdaje Ci się, że zasnął Pan… i o Tobie zapomniał. Miota Tobą szalejący orkan gwałtownych pokus cielesnych i już powstaje w Tobie straszliwa myśl: „Nie! Nie mogę dłużej wytrzymać! Nie mogę się powstrzymać!” Byleś się jeno nie poddał Synu drogi! Uchwycić się ręki Pana, jak to uczynił z falami walczący, tonący św. Piotr, i wołaj w modlitwie: „Panie! S. O. S. Save our souls! Ratuj duszę moją!”

 

 
 

1859 – zmarł Zygmunt Krasiński, poeta, wieszcz, konserwatywny myśliciel polityczny. Jego spuścizna literacka obejmuje powieści, dramaty, poezję, rozprawy polityczne, literackie, religijne, filozoficzne oraz bogatą korespondencję. (ur. 1812).

 

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny mówi o zagrożeniach płynących z edukacji seksualnej i programów promocji LGBT, które władze Warszawy implementują do programu nauczania dzieci.

 

Izraelski dziennik „Jerusalem Post” przyznał, że na swoich łamach dystrybuował nieprawdziwe informacje o rzekomym morderstwie 200 tys. Żydów, którego mieli dokonać Polacy. Redakcja przyznała, że informacje, którymi się posługiwała, nie były rzetelne i podkreśliła, że Polacy odpowiadają za uratowanie 100 tys. Żydów z Holocaustu.

 

Dwaj niemieccy biskupi opowiadają się za zmianami w celibacie. Bp Peter Kohlgraf z Moguncji i bp Georg Bätzing z Limburga podkreślają wprawdzie, że bezżenność ma swoje zalety, ale ich zdaniem byłoby lepiej, gdyby była fakultatywna.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.