DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 16  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Nocny seans nienawiści


Polska pokazała nową twarz. I mnie się ta twarz podoba – stwierdził z satysfakcją jeden z telewizyjnych komentatorów relacjonujących na żywo wydarzenia rozgrywające się przed Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie w nocy z 9 na 10 sierpnia. Zalegalizowana przez władze miasta demonstracja przeciwników obecności krzyża w tym miejscu to, jego zdaniem, zdrowy przejaw reakcji nowego pokolenia – bez kompleksów, stereotypowych uprzedzeń, bagażu przeszłości, i tym podobnych.

Kto jednak zachował choćby resztki zdrowego rozsądku i rozumu wolnego od antychrześcijańskiej fobii, nie może od tej pory zasypiać spokojnie w przekonaniu, że Polska jest krajem gwarantującym chrześcijanom prawną obronę najważniejszych dla nich wartości. Czy ów komentator, znany ze swoich autorytatywnych wypowiedzi, patrzył na to samo wydarzenie i tych samych młodych w większości ludzi, co reszta widzów?

Na ekranie bowiem widać było hordę barbarzyńców różnej proweniencji i stopnia trzeźwości, wrzeszczącą i szydzącą w pijackim opętańczym amoku: Kto nie skacze, ten za krzyżem! Na białej szmacie zatkniętej na dwóch kijach, jacyś przedstawiciele „nowego pokolenia” wypisali: Precz z krzyżami, na stos z mocherami (pisownia jak w oryginale, ale przecież nie wymagajmy znajomości ortografii od fanatycznych durniów). Wrzeszczący, gwiżdżący i rozbawiony motłoch ciskał w stronę krzyża bluźniercze okrzyki.Jeden z tych światłych przedstawicieli – jak ich określono – pokolenia Facebooka wdrapał się na latarnię, aby zatknąć na niej konstrukcję z plastikowych butelek w kolorach ruchu homoseksualnego. Na inną latarnię wdrapała się też jakaś rozbawiona uczestniczka tej balangi. Obsceniczne słowa i wulgaryzmy przeplatały się z oklaskami i okrzykami: Do ­kościoła, Nie chcemy krzyża! Na balkonie budynku w pobliżu pojawił się kolejny przedstawiciel „nowego pokolenia”, który pośród oklasków zgromadzonej pod nim gawiedzi, w papierowej imitacji mitry i stuły zaczął parodiować papieża. W końcu do utworzonego przez motłoch krzyża starano się dokleić kaczkę z okrzykiem: Na górę… A wszystko przy wtórze wycia słów piosenki: Niech żyje wolność, wolność i swoboda…

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Tajemny testament Soboru Watykańskiego II stał się publiczny i oficjalny. 20 października 2019 roku w Katakumbach Domitylli uroczyście odnowiono „Pakt dla ubogiego sługi Kościoła”, zgodnie z warunkami określonymi 16 listopada 1965 roku w tym samym miejscu przez czterdziestu dwóch ojców soboru, na parę tygodni przed zakończeniem zgromadzenia soborowego.

 
 

To kolejna próba uznania aborcji za prawo człowieka i narzucenia państwom przymusu wprowadzenia edukacji seksualnej. Dojdzie do niej w listopadzie podczas szczytu ONZ w Nairobi. Organizatorzy wydarzenia nie dopuścili do udziału w nim niemal żadnej organizacji stającej w obronie życia i rodziny. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do premiera rządu RP z apelem o wyrażenie sprzeciwu wobec tego typu działań godzących w podstawy ustrojowe Polski i prawo międzynarodowe.

 

Aktywiści LGBT chcą przeprowadzić w polskich szkołach kolejną edycję „tęczowego piątku”. W związku z planowanym wydarzeniem istnieją uzasadnione obawy, że w licznych placówkach edukacyjnych na terenie kraju dojdzie do próby homoseksualnej deprawacji dzieci i młodzieży. Możemy jednak powiedzieć „STOP” indoktrynacji i sianiu zgorszenia ukrytego pod frazesami o tolerancji i równości.

 

„Po raz kolejny przypominamy, że sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ – informowała Komisja Wychowania Katolickiego w 2018 r. odnosząc się do zapowiedzi „tęczowego piątku”. „Komunikat ten pozostaje stale aktualny” – przypomniała 22 października Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

 

W ostatnich tygodniach wybuchły masowe protesty w Libanie, Hiszpanii, Chile, Ekwadorze i Boliwii. Od wielu miesięcy demonstrują mieszkańcy Hongkongu i Wenezueli. Burzą się obywatele Egiptu oraz Algierii. Mimo że wszystkie te protesty są różne – z odrębnymi przyczynami, metodami i celami – istnieją pewne wspólne kwestie, które je łączą – sugeruje brytyjska stacja BBC.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.