DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z abp. Salvatorem Cordileone

"Noc kryształowa" chrześcijan


Z Salvatorem Cordileone, arcybiskupem San Francisco rozmawia Michael Drake.

Czy istnieje bezpośrednia relacja między mentalnością antykoncepcyjną a ofensywą promocji bezpłodnych związków między osobami tej samej płci?

– Z pewnością istnieją relacje filozoficzne. Badający to zagadnienie wiedzą, że u początków rozpadu rodziny legła mentalność antykoncepcyjna oddzielająca prokreację od aktu małżeńskiego. Współżycie seksualne zostało zredukowane do poziomu działania podejmowanego wyłącznie ze względu na przyjemność. Czyta się o tym w licznych publikacjach, których autorzy uważają za rzecz nie do pomyślenia postrzeganie seksu jako czegoś więcej niż tylko źródła przyjemności. Co więcej, ich zdaniem nie wolno w tej materii stosować żadnych ograniczeń. W myśl takiego rozumowania wszystko, co tylko dostarcza przyjemności, jest dozwolone.

Czy należy reagować w obliczu przemocy wobec osób opowiadających się za tradycyjnym małżeństwem?

– Powinniśmy reagować na nienawiść i przemoc. Jest wiele do powiedzenia na ten temat. Zauważmy, że druga strona żąda tolerancji, ale gdy tylko sprawy nie układają się po jej myśli, sama staje się nadzwyczaj nietolerancyjna. Ludzie ci mówią, że pozbawia się ich fundamentalnych praw, ale dlaczego nigdy wcześniej nieistniejące prawo stanowione miałoby być fundamentalne?

Ponadto, trzeba podkreślić, że prawo to nigdy nie zostało ustanowione w sposób demokratyczny. W każdym stanie, w którym zalegalizowano „małżeństwo” homoseksualne, stało się to wskutek głosowania sędziów sądów najwyższych poszczególnych stanów, nie zaś powszechnego referendum.

Jeden z kapłanów mojej diecezji w napisanym niedawno krótkim artykule porównał obecne wydarzenia do „nocy kryształowej”, czyli brutalnego pogromu Żydów w nazistowskich Niemczech w roku 1938. Nikt nie zaprotestował wówczas, kiedy atakowano ich instytucje, demolowano ich sklepy i mieszkania, bezczeszczono ich cmentarze. Tego samego doświadczają obecnie chrześcijanie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Amerykański kardynał Blaise Cupich odniósł się do stanowiska dwóch biskupów z Illinois, którzy zapowiedzieli odmowę udzielania Sakramentu Komunii politykom zaangażowanym we wprowadzanie proaborcyjnego prawa. Jego zdaniem, takie zachowania to droga donikąd.

 
 

Pewien młody aktor – celebryta, aktywny na polu upowszechniania pamięci o „żołnierzach niezłomnych” i nie wstydzący się przyznawania się do wiary katolickiej, wsparł ostatnio sodomski marsz w Warszawie publikując na portalach społecznościowych swoją podobiznę z tęczowym znakiem spółdzielni rolniczych (copyright prezes PSL W. Kosiniak – Kamysz) i opatrzoną stosownym napisem „Love is love” (Miłość to miłość).

 

Nie ma możliwości wprowadzenia w polskich szkołach obowiązkowej edukacji seksualnej. Nie ma mowy o obowiązkowej seksualizacji dzieci – podkreślił w poniedziałek w „Sygnałach dnia” na antenie radiowej Jedynki Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

 

Dr Gerard J.M. van den Aardweg, psycholog specjalizujący się w leczeniu zaburzeń seksualnych odniósł się do niedawnego dokumentu, w którym Watykan określił swój stosunek do ideologii gender. Zdaniem holenderskiego psychologa, brak jednoznacznego potępienia progresywnych tendencji w imię dialogu jest podejściem niewłaściwym, a sam dokument ma charakter ideologiczny.

 

Ponura zbrodnia, do jakiej doszło 13 czerwca 2019 roku w Mrowinach, gdzie w bestialski sposób zamordowano niewinną 10-letnią dziewczynkę każe nam raz jeszcze zastanowić się nad słusznością kary śmierci dla bandytów, którzy z zimną krwią dopuszczają się najgorszych przestępstw. 


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.