DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z abp. Salvatorem Cordileone

"Noc kryształowa" chrześcijan


Z Salvatorem Cordileone, arcybiskupem San Francisco rozmawia Michael Drake.

Czy istnieje bezpośrednia relacja między mentalnością antykoncepcyjną a ofensywą promocji bezpłodnych związków między osobami tej samej płci?

– Z pewnością istnieją relacje filozoficzne. Badający to zagadnienie wiedzą, że u początków rozpadu rodziny legła mentalność antykoncepcyjna oddzielająca prokreację od aktu małżeńskiego. Współżycie seksualne zostało zredukowane do poziomu działania podejmowanego wyłącznie ze względu na przyjemność. Czyta się o tym w licznych publikacjach, których autorzy uważają za rzecz nie do pomyślenia postrzeganie seksu jako czegoś więcej niż tylko źródła przyjemności. Co więcej, ich zdaniem nie wolno w tej materii stosować żadnych ograniczeń. W myśl takiego rozumowania wszystko, co tylko dostarcza przyjemności, jest dozwolone.

Czy należy reagować w obliczu przemocy wobec osób opowiadających się za tradycyjnym małżeństwem?

– Powinniśmy reagować na nienawiść i przemoc. Jest wiele do powiedzenia na ten temat. Zauważmy, że druga strona żąda tolerancji, ale gdy tylko sprawy nie układają się po jej myśli, sama staje się nadzwyczaj nietolerancyjna. Ludzie ci mówią, że pozbawia się ich fundamentalnych praw, ale dlaczego nigdy wcześniej nieistniejące prawo stanowione miałoby być fundamentalne?

Ponadto, trzeba podkreślić, że prawo to nigdy nie zostało ustanowione w sposób demokratyczny. W każdym stanie, w którym zalegalizowano „małżeństwo” homoseksualne, stało się to wskutek głosowania sędziów sądów najwyższych poszczególnych stanów, nie zaś powszechnego referendum.

Jeden z kapłanów mojej diecezji w napisanym niedawno krótkim artykule porównał obecne wydarzenia do „nocy kryształowej”, czyli brutalnego pogromu Żydów w nazistowskich Niemczech w roku 1938. Nikt nie zaprotestował wówczas, kiedy atakowano ich instytucje, demolowano ich sklepy i mieszkania, bezczeszczono ich cmentarze. Tego samego doświadczają obecnie chrześcijanie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie wzbudza obecnie olbrzymie emocje. Wszystko za sprawą rewolucyjnych interpretacji klasycznych dzieł. Sprawa nabrała rozgłosu dzięki wypowiedziom wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego, profesora Mieczysława Ryby.

 
 

Departament Stanu USA ogłosił, że Sekretarz Stanu Mike Pompeo weźmie udział w zbliżającym się szczycie trójstronnym Cypr-Grecja-Izrael, na którym ma zostać podpisana umowa w sprawie budowy gazociągu EastMed. Gaz ze wschodniego Morza Śródziemnego będzie nim transportowany do Europy.

 

Strzelanina w holenderskich Utrecht. Napastnik otworzył ogień w tramwaju zabijając jedną osobę i raniąc kilka kolejnych, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia – poinformowała lokalna policja. Nie wiadomo, ile osób dokładnie zostało rannych i w jakim są stanie.

 

„Nie będzie ponownej ekshumacji ofiar masowego zabójstwa Żydów w Jedwabnem. Prokuratura Krajowa nie widzi podstaw do wznowienia postępowania w tej sprawie”, poinformowały serwis rmf24.pl i radio RMF FM.

 

Nie chodzi o to, żeby mieć równe prawa, takie same prawa, ale chodzi o przywileje pewnej grupy – powiedziała w „Rozmowach Niedokończonych” a antenie Telewizji Trwam małopolska kurator oświaty. Barbara Nowak odnosiła się do listu Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar w piśmie do szefowej MEN zaapelował o zastosowanie wobec niej środków dyscyplinarnych.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.