DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z abp. Salvatorem Cordileone

"Noc kryształowa" chrześcijan


Z Salvatorem Cordileone, arcybiskupem San Francisco rozmawia Michael Drake.

Czy istnieje bezpośrednia relacja między mentalnością antykoncepcyjną a ofensywą promocji bezpłodnych związków między osobami tej samej płci?

– Z pewnością istnieją relacje filozoficzne. Badający to zagadnienie wiedzą, że u początków rozpadu rodziny legła mentalność antykoncepcyjna oddzielająca prokreację od aktu małżeńskiego. Współżycie seksualne zostało zredukowane do poziomu działania podejmowanego wyłącznie ze względu na przyjemność. Czyta się o tym w licznych publikacjach, których autorzy uważają za rzecz nie do pomyślenia postrzeganie seksu jako czegoś więcej niż tylko źródła przyjemności. Co więcej, ich zdaniem nie wolno w tej materii stosować żadnych ograniczeń. W myśl takiego rozumowania wszystko, co tylko dostarcza przyjemności, jest dozwolone.

Czy należy reagować w obliczu przemocy wobec osób opowiadających się za tradycyjnym małżeństwem?

– Powinniśmy reagować na nienawiść i przemoc. Jest wiele do powiedzenia na ten temat. Zauważmy, że druga strona żąda tolerancji, ale gdy tylko sprawy nie układają się po jej myśli, sama staje się nadzwyczaj nietolerancyjna. Ludzie ci mówią, że pozbawia się ich fundamentalnych praw, ale dlaczego nigdy wcześniej nieistniejące prawo stanowione miałoby być fundamentalne?

Ponadto, trzeba podkreślić, że prawo to nigdy nie zostało ustanowione w sposób demokratyczny. W każdym stanie, w którym zalegalizowano „małżeństwo” homoseksualne, stało się to wskutek głosowania sędziów sądów najwyższych poszczególnych stanów, nie zaś powszechnego referendum.

Jeden z kapłanów mojej diecezji w napisanym niedawno krótkim artykule porównał obecne wydarzenia do „nocy kryształowej”, czyli brutalnego pogromu Żydów w nazistowskich Niemczech w roku 1938. Nikt nie zaprotestował wówczas, kiedy atakowano ich instytucje, demolowano ich sklepy i mieszkania, bezczeszczono ich cmentarze. Tego samego doświadczają obecnie chrześcijanie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

- Ukraina razem z NATO przygotowuje wtargnięcie na Morze Azowskie przez Cieśninę Kerczeńską – stwierdził minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Deputowani parlamentu Krymu przestrzegają NATO przed zbliżaniem się do brzegów półwyspu, który Rosja przyłączyła w marcu 2014 roku, odrywając ten teren od Ukrainy.

 
 

Kościół katolicki przeżywa wyjątkowo trudny czas. Nierozwiązane sprawy związane z nadużyciami seksualnymi musiały w końcu doczekać się reakcji Watykanu. W czwartek w Stolicy Apostolskiej ruszył „szczyt” na temat ochrony nieletnich w Kościele. Czy wypracowane stanowisko okaże się właściwą odpowiedzią na kryzys?

 

Po tym, jak w sprawie plagi homoseksualizmu wśród księży wypowiedzieli się kardynałowie Burke i Brandmüller, opublikowano oświadczenie kolejnego dostojnika Kościelnego w tej sprawie.

 

Niemiecka socjolog Gabriele Kuby w opublikowanym niedawno eseju o kryzysie nadużyć seksualnych wśród części kleru podkreśla, że winę za to ponosi homoseksualizm i bunt przeciw Pismu Świętemu i Tradycji. W mocnym wstępie do jej tekstu kardynał Gerhard Müller podkreślił, że niewierni duchowni odpowiedzą przed Sądem Bożym.

 

 

W efekcie uwag złożonych przez Komisję Europejską oraz skarg Urzędu Regulacji Energetyki Sejm przyjął nową wersję ustawy mającej zabezpieczać Polaków przed podwyżkami cen energii.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.