DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z abp. Salvatorem Cordileone

"Noc kryształowa" chrześcijan


Z Salvatorem Cordileone, arcybiskupem San Francisco rozmawia Michael Drake.

Czy istnieje bezpośrednia relacja między mentalnością antykoncepcyjną a ofensywą promocji bezpłodnych związków między osobami tej samej płci?

– Z pewnością istnieją relacje filozoficzne. Badający to zagadnienie wiedzą, że u początków rozpadu rodziny legła mentalność antykoncepcyjna oddzielająca prokreację od aktu małżeńskiego. Współżycie seksualne zostało zredukowane do poziomu działania podejmowanego wyłącznie ze względu na przyjemność. Czyta się o tym w licznych publikacjach, których autorzy uważają za rzecz nie do pomyślenia postrzeganie seksu jako czegoś więcej niż tylko źródła przyjemności. Co więcej, ich zdaniem nie wolno w tej materii stosować żadnych ograniczeń. W myśl takiego rozumowania wszystko, co tylko dostarcza przyjemności, jest dozwolone.

Czy należy reagować w obliczu przemocy wobec osób opowiadających się za tradycyjnym małżeństwem?

– Powinniśmy reagować na nienawiść i przemoc. Jest wiele do powiedzenia na ten temat. Zauważmy, że druga strona żąda tolerancji, ale gdy tylko sprawy nie układają się po jej myśli, sama staje się nadzwyczaj nietolerancyjna. Ludzie ci mówią, że pozbawia się ich fundamentalnych praw, ale dlaczego nigdy wcześniej nieistniejące prawo stanowione miałoby być fundamentalne?

Ponadto, trzeba podkreślić, że prawo to nigdy nie zostało ustanowione w sposób demokratyczny. W każdym stanie, w którym zalegalizowano „małżeństwo” homoseksualne, stało się to wskutek głosowania sędziów sądów najwyższych poszczególnych stanów, nie zaś powszechnego referendum.

Jeden z kapłanów mojej diecezji w napisanym niedawno krótkim artykule porównał obecne wydarzenia do „nocy kryształowej”, czyli brutalnego pogromu Żydów w nazistowskich Niemczech w roku 1938. Nikt nie zaprotestował wówczas, kiedy atakowano ich instytucje, demolowano ich sklepy i mieszkania, bezczeszczono ich cmentarze. Tego samego doświadczają obecnie chrześcijanie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1951 – władze komunistyczne aresztowały biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka. Torturowany i szykanowany w areszcie śledczym Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego na warszawskim Mokotowie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 22 września 1953 roku został skazany na 12 lat więzienia.

 
 

Według portalu należącego do Radio France, w Europie zarejestrowanych zostało już 71 zgonów osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19.

 

Doktor Włodzimierz Bodnar, który za pomocą amantadyny wyleczył już z Covid-19 ponad tysiąc osób, niebawem opublikuje za granicą pracę naukową na temat skuteczności tej terapii. W kraju napotyka na ciągłe utrudnienia ze strony gremiów, które teoretycznie powinny być żywotnie zainteresowane wdrożeniem skutecznego sposobu leczenia chorych.

 

Amerykańscy katolicy uczestniczyć będą pomiędzy 21 a 29 stycznia w nowennie w intencji obrony życia. Odbywać się ona będzie pod hasłem „9 dni dla życia”.

 

Social media i Big Tech zaczęły ograniczać swobodę ludzi w wyrażaniu swoich przekonań. Jeszcze bardziej podniosło to poziom społecznego napięcia. Po wybuchu protestów ruchu Black Lives Matter ludzie zauważyli stosowanie wobec nich podwójnych standardów. Jeszcze szybciej zaczęli tracić zaufanie do instytucji państwowych. Według ponad połowy Amerykanów prezydent Biden nie został legalnie wybrany – opowiadał o sytuacji w USA Gualberto Garcia Jones, publicysta katolickiego portalu z Kanady – Life Site News.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.