DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Niższe opłaty za autostrady?

Niższe opłaty za autostrady?
fot.bertvthul/sxc.hu

Jest szansa, że na niektórych odcinkach autostrad stawki za samochody osobowe spadną nawet o 50 proc. Zmiana ta nie jest jednak podyktowana bardziej trzeźwym spojrzeniem rządu na problem opłat za autostrady, ale presją unijnych instytucji.


Rząd podjął już prace nad wprowadzeniem niższych opłat. Chce na autostrady skierować ruch z dróg bezpłatnych. Działania rządu powodowane są obawami, że zbyt wysokie opłaty za autostrady mogą spowodować sankcje ze strony unijnych instytucji. Bruksela może nawet zagrozić zwrotem unijnych dotacji.

 

Zgodnie z unijnymi regulacjami państwo może pobierać opłaty od kierowców, ale tylko tyle, by móc pokryć koszty utrzymania tras. Tymczasem z opłat za autostrady rząd otrzymuje znacznie więcej pieniędzy niż początkowo zakładał.

Pod lupą resortu transportu są stawki za przejazd pojazdów lekkich autostradami zarządzanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Pojazdy lekkie to samochody osobowe.

 

Czy zmiana przez rząd stawek zwiększy ruch na autostradach? Do tej pory opłaty były podwyższane, a ruch – jak twierdzą zarządzające trasami firmy – nie spadał.

 

Wysokie opłaty za autostrady nie są jednak jedynym zmartwieniem kierowców. Poważnym zmartwieniem jest również akcyza na paliwo, którą rząd podniósł na początku roku. Tym samym cena za paliwo jest jeszcze wyższa, wynosi już około 6 zł za litr.

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2012-03-26 10:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już nie wiadomo co o tej Unii myśleć. Z jednej strony dzięki nim przejazd autostradami ma być tańszy. No git. Ale z drugiej strony pedałów nam tu chcą wprowadzić. No i co tu robić?
ponad 7 lat temu / Wini
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.