DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Niższe emerytury dla 32 tys. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Jest projekt!

Niższe emerytury dla 32 tys. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Jest projekt!
Źródło: premier.gov.pl
#SB    #MSWIA    #EMERYTURA    #BŁASZCZAK    #RENTA    #ESBEK    #ŚWIADCZENIA    #DEZUBEZKIZACJA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawiło projekt obniżenia emerytur i rent funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Reforma obejmie 32 tys. osób. Po zmianach m.in. uposażenia byłych funkcjonariuszy bezpieki nie będą mogły być wyższe niż średnie świadczenie w systemie powszechnym.

 

To realizacja zasady sprawiedliwości społecznej – mówił Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. – Ten projekt urzeczywistnia zasadę sprawiedliwości społecznej. Zawiera katalog instytucji, stanowisk, które były związane z utrzymaniem aparatu opresji państwa totalitarnego jakim był PRL – powiedział

 

Projekt noweli tzw. ustawy dezubekizacyjnej, zakłada, że emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL (czyli za służbę do końca lipca 1990 r.) będą sięgać maksymalnie średniego świadczenia w systemie powszechnym. Zmiany mają obowiązywać od listopada 2017 roku.

 

„Oprócz funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, jednostek ministerstwa bezpieczeństwa publicznego i ministerstwa spraw wewnętrznych obniżenie emerytur i rent dotyczyć będzie także osób, które służyły w jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej w tym m.in. Wojskowej Służbie Wewnętrznej, Wojskach Ochrony Pogranicza” – informuje tvp.info.

 

Ćwierć wieku po upadku systemy komunistycznego w Polsce nadal ci, którzy byli funkcjonariuszami, służyli zbrodniczemu systemowi, dostają od polskiego państwa sowite, bardzo dobre emerytury i wynagrodzenia, a ci, którzy byli ofiarami dostają bardzo często emerytury na poziomie 880 złotych – mówiła premier Beata Szydło.


Ile po zmianach dostaną byli SB-ecy? Wysokość przeciętnej emerytury wypłacanej przez ZUS wynosi nieco ponad 2 tys. zł, a przeciętnej renty z tytułu niezdolności do pracy pond 1,5 tys. zł.Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2016-11-24 11:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wolnościowiec to lewica laicka czyli Komuniści Socjaliści Anaecho-Komuchy Zieloni etatyści to nie żadna "prawica".Nidy lewactwo nie będzie "prawicą".Nie wiesz że służba wojskowa to szkoła Życia dla chłopaków.Kazdy młodzieniec zdolny do służby wojskowej powinien przejść trzy miesięczne przeszkolenie wojskowe na poligonie bez przeszkolenia wojskowego mamy facetów w rurkach.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz: Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. Szanuję prawicę laicką i etatystyczną za to, że nie posługuje się rewolucyjnymi hasłami marksistowskimi i za to, że prawicowy etatyzm ma inne cechy niż lewicowy etatyzm wprost (wszystko państwowe) lub w socjalistycznej postaci (wówczas już nie etatyzm, gdyż przedsiębiorstwa nie są państwowe, ale należące do ludu - uspołecznione, czyli własność grupy ludzi np. mającej swoje udziały - pracowników). Tak samo szanuję posła Piotrowicza, który brał udział w oskarżaniu socjalistów z Solidarności próbujących zastąpić prawicowy reżim etatystyczny lewicowym reżimem demokratyczno-socjalistycznym. Szczerze powiedziawszy, to dekomunizacją nie powinni zostać objęci ci, którzy walczyli z lewicą w postaci Solidarności, natomiast ci, którzy gnębili prawdziwych Polaków i katolików - jak najbardziej. Wojsko to nie służby specjalne, ale umacniało system i dlatego cała PRL-owska armia powinna zbiorowo zostać pozbawiona emerytury.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Od kiedy wojsko należy do służb specjalnych??
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec to również chcesz ukarania wszystkich 370 tyś żołnierzy LWP ? Uważając bolszewizm komunizm Socjalizm Faszyzm Narodowy-Socjalizm etatyzm wywodzące się z ideologii marksistowskiej za "prawicowe"sam sobie zaprzeczasz.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz: OK, zajmę się tym w wolnej chwili. Niemniej uważam, że projekt ustawy powinien obejmować wszystkich - od MO przez ZOMO i UB/SB po Wojsko Polskie PRL. Wszystkie służby były gotowe bronić zbrodniczego reżimu.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Wolnościowiec Rakiety spadły by na Warszawę Poznań Toruń Bydgoszcz Szczecin itd.Radzę zobaczyć plany wojny nuklearnej Z S S R R I U S A.Jest mapa amerykańska z naniesionymi celami w Polsce w internecie.Radzę poszukać .
ponad 3 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.