DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Nikaragua: narastają represje wobec Kościoła Katolickiego

Nikaragua: narastają represje wobec Kościoła Katolickiego
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0

W Nikaragui pogłębiają się represje skierowane przeciwko chrześcijanom, a w szczególności przeciwko Kościołowi Katolickiemu i jego wyznawcom. Świątynie są inwigilowane i kontrolowane przez służby specjalne. Zdaniem wielu duchownych agresja, jakiej obecnie doświadcza nikaraguański Kościół, jest większa od tej, która miała tam miejsce w latach 80. w czasie wojny domowej.

 

Coraz częściej dochodzi do zatrzymań duchownych na 12 lub 24 godziny. Aby uwolnić ks. Ramona A. Pena Silvę, proboszcza kościoła w Jicaro, aresztowanego przez policję pod zarzutem „zakłócania porządku publicznego” interweniować musiał sam biskup.

 

W połowie października kapłani z miasta Masaya chcieli wziąć udział w swoim comiesięcznym spotkaniu. Miejsce, gdzie miało się ono odbyć, zostało otoczone przez policję, która – bez podania konkretnych powodów – zablokowała im wejście. Tego typu przykłady można mnożyć i mnożyć.

 

Według rządu Kościół stanowi „element zapalny” dla i tak coraz częściej buntującego się społeczeństwa przeciwko pseudospołecznym reformom. To Kościół zdaniem władz „podjudza wiecznie niezadowolonych młodych i buntujących się coraz częściej rolników”.

 

W Nikaragui od kwietnia 2018 roku zginęło blisko 350 osób, a ponad 800 było niesłusznie więzionych, z czego 130 nadal przebywa w areszcie. Osoby, które zostały uwolnione nadal są inwigilowane i nachodzone przez agentów tajnej policji w swoich domach.

 

Trzynaście lat temu, kiedy wybory prezydenckie wygrał Daniel Ortega, powstał rząd, który cieszył się względnym poparciem społecznym. Ówczesna władza, dzięki poparciu zakazu aborcji, uzyskała wsparcie ze strony Kościoła katolickiego. Dziś sytuacja w Nikaragui jest zgoła odmienna.

 

Źródło: „Agencja Fides”

ChS

 

 


DATA: 2019-12-15 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Masonerii KK jest przeszkodą w osiągnięciu przez nich celu ,masoni boja się kościoła, prawdy, dlatego walczą z nim a wiernipowinni się w tej kwestii uświadamiać, świadomy nie pozwoli sobą manipulować,niestety w Polsce jest jeszcze społeczeństwo nie w pełni świadome dlatego zachęcam do czytania książek z wydawnictw narodowych i korzystania z mediów narodowyćh
9 miesięcy temu / Prawda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.