DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

NIK skontroluje...

NIK skontroluje...
fot.pale/sxc.hu

Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła, że podejmie w najbliższym czasie kontrolę. Jeśli myślą państwo, że kontrola będzie dotyczyła nieprawidłowości na szczytach władzy, albo sprawdzeniu ulegną zasady stosowane przy przetargach publicznych, ten jest w błędzie. NIK skontroluje branżę turystyczną ze względy na dużą liczbę bankructw w tej gałęzi gospodarki (sic!)

 

NIK zaczyna kontrolę w związku z dużą liczbą biur, które ogłosiły upadłość. Izbę niepokoi słaba ochrona klientów biur po bankructwach. Będziemy szukać słabych punktów, być może będzie potrzeba nowelizacji jakichś przepisów – powiedział Zbigniew Matwiej z Najwyższej Izby Kontroli.

 

Kontrolę przeprowadzi wnioskodawca, czyli Departament Nauki, Oświaty i Dziedzictwa Narodowego NIK. Przypomnijmy, o czym pisaliśmy już na portalu dwa dni temu, (http://www.pch24.pl/jak-to-naprawde-jest-z-bankructwami-biur-podrozy-,4875,i.html) że w tym roku zbankrutowało 9 spośród ponad 3000 aktywnych biur podróży w Polsce, czyli 0,3 proc. podmiotów. Mimo tak niewielkiego odsetka upadków, poprzez nagłaśnianie każdego bankructwa w mediach, biura będą musiały zostać poddane jeszcze większej kontroli niż obecnie.

 

Szkoda, że z podobną szybkością Najwyższa Izba Kontroli, jak również inne organy powołane do tego celu, nie potrafią podjąć działań choćby w branży drogowej albo budowlanej, w której odsetek bankrutujących firm, jest zdecydowanie wyższy niż w branży turystycznej.


Czytaj także: Jak to naprawdę jest z bankructwami biur podróży?

 


 

Paweł Toboła-Pertkiewicz


DATA: 2012-08-10 15:34
AUTOR: PAWEŁ TOBOŁA-PERTKIEWICZ
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.