DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Nigeryjski prezydent podpisał antyhomoseksualną ustawę mimo szantażu Zachodu

Nigeryjski prezydent podpisał antyhomoseksualną ustawę mimo szantażu Zachodu
Prezydent Nigerii Jonathan Goodluck, fot. REUTERS/Benoit Tessier
#SZANTAŻ    #NIGERIA    #PRAWO    #ROPA NAFTOWA    #HOMOSEKSUALIZM    #AFRYKA    #KERRY    #USTAWA

Nigeryjski prezydent Jonathan Goodluck podpisał ustawę zabraniającą praktykowania sodomii i zakazującą zawierania „homomałżeństw”. Ponadto penalizuje ona uczestnictwo w homoorganizacjach. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania już zaatakowały prezydenta.


W ramach istniejącego prawa federalnego osoby tej samej płci, które zawrą związek partnerski lub „małżeństwo” w innym kraju popełnią przestępstwo, za które przewidziana jest najwyższa kara więzienia (14 lat).


Pederaści i lesbijki nie mogą demonstrować homoseksualnych zachowań ani też należeć do sodomskich stowarzyszeń i organizacji lub korzystać z klubów dla homoseksualistów. Za te czyny przewiduje się kary pozbawienia wolności do lat 10.


Ustawa anty-homoseksualna została uchwalona przez Zgromadzenie Narodowe w maju ub. roku. Prezydent z jej podpisaniem zwlekał do ostatniej chwili.


W krajach Afryki Subsaharyjskiej zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciwna depenalizacji sodomskich czynów. Przyjęcie nowej ustawy w Nigerii amerykańscy komentatorzy tłumaczą względami politycznymi. Prezydent zamierza w 2015 r. ubiegać się o reelekcję, a ostatnio nie cieszy się najlepszą reputacją.


Sekretarz Stanu USA John Kerry już wyraził swoje głębokie zaniepokojenie przyjęciem nowego prawa, tłumacząc że abstrahując od zakazu „homo-małżeństw” nowa ustawa jest niebezpieczna, gdyż ogranicza wolność zgromadzeń i wyrażania poglądów. Zdaniem szefa amerykańskiej dyplomacji, przyjęcie ustawy „jest sprzeczne z międzynarodowymi zobowiązaniami prawnymi Nigerii i podważa demokratyczne reformy… oraz prawa człowieka w tym kraju”.


Fala  potępienia płynie również ze strony homolobby. Jasmin O’Connor z brytyjskiego stowarzyszenia obrony praw homoseksualistów Stonewall oświadczyła, że „to, prawo jest ciosem wymierzonym w lesbijki, gejów i biseksualistów Nigerii. Pokazuje jak daleko może posunąć się rząd nigeryjski w kwestii pogwałcenia praw człowieka”. Dla Amnesty International „przyjęcie tego prawa uczyni z nigeryjskiego społeczeństwa, społeczeństwo najbardziej nietolerancyjne na świecie”. Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron ostrzegł, że jego kraj zamierza ograniczyć pomoc  dla państw, które nie uznają praw homoseksualistów. Szantaż okazał się skuteczny w przypadku krajów uzależnionych od zagranicznych środków np. w Ugandzie i Malawi, gdzie doszło do wstrzymania anty-homoseksualnych ustaw.


Nigeria dysponująca dużymi zasobami ropy naftowej otrzymuje nieznaczną tylko pomoc w stosunku do innych krajów afrykańskich. Kraj ten dziennie wydobywa i sprzedaje 2 mln baryłek ropy.


Na tę falę krytyki odpowiedział rzecznik prasowy rządu, Reuben Abati stwierdzając, że „ustawa została zatwierdzona przez prezydenta, bo koresponduje z wierzeniami kulturowymi i religijnym obywateli”. Wskazał, że ponad 90 proc. Nigeryjczyków sprzeciwia się małżeństwom osób tej samej płci”. Głos zabrał autor ustawy, Domingo Obende, senator ze stanu Edo,  twierdząc, że „wspólnota międzynarodowa nie powinna ingerować w tego rodzaju sprawy”.


Podczas gdy państwa europejskie dążą do przyznania parom homoseksualnym tych samych praw co heteroseksualnym małżeństwom, wiele krajów afrykańskich zmierza w przeciwnym kierunku - do zaostrzenia prawa wobec homoseksualistów.

 


Źródło: Newsmax.com, AS, FLC


DATA: 2014-01-15 07:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podpisal taka ustawe,bo jest prawdziwym prezydentem,dzialajacym w imieniu i dla dobra swojego narodu!.
ponad 6 lat temu / RAWICZ
 
No właśnie. I jakiś prezydent potrafi mieć własne zdanie.
ponad 6 lat temu / elek
 
Tak niech normalni ludzie umieraja z glodu, wazniejsze jest by zboczencom wlos z glowy nie spadl. Mityczne prawa czlowieka w praktyce.
ponad 6 lat temu / Nieznany
 
A jakby tak Cameron i Kerry zaszantażowali Pakistan, Egipt albo Arabię Saudyjską?
ponad 6 lat temu / tof
 
Brawo dla Nigerii; wzięli przykład z Ugandy. Teraz powinni się wziąc za islamskich bandytów z Boko Haram. A lewactwo zachodnie niech się pieni; to kompletni idioci opętani przez diabła
ponad 6 lat temu / Kuba
 
Brawo za odwagę dla prezydenta Nigerii. Cały świat powinien brać z niego przykład! Oto prawdziwie postępowa postawa!
ponad 6 lat temu / Artur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.