DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Nigeryjski biskup o prześladowaniu chrześcijan i widmie islamizacji kraju

Nigeryjski biskup o prześladowaniu chrześcijan i widmie islamizacji kraju
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (cgrape)

Nigeryjski hierarcha wyraził zaniepokojenie sytuacją chrześcijan w Nigerii. We wtorkowym przemówieniu w domu katolickim w Lagos podkreślił, że wskutek bierności władz są oni narażeni na ataki grup dążących – jego zdaniem – do islamizacji kraju. Chodzi nie tylko o terrorystów z Boko Haram, lecz również pasterzy Fulani.

 

Kardynał John Cardinal Onaiyekan, arcybiskup Abudży w telewizji zwrócił uwagę, że w dawnych czasach każdy dorosły i zdrowy nigeryjski mężczyzna uczył się posługiwać bronią, by odpierać zagrożenia. Dziś jednak ludzie są rozbrojeni i zdani na pastwę przestępców, tacy jak (w większości muzułmańscy) pasterze Fulani. Służby publiczne w Nigerii nie zapewniają dostatecznej ochrony, co spotkało się z krytyką nigeryjskiego hierarchy. Według hierarchy pasterze Fulani dążą do islamizacji kraju. Duchowny wezwał do poprawy jakości państwa.

 

Pasterze z plemienia Fulanów atakują chrześcijan, zajmujących się głównie rolnictwem. Konflikt wydaje się mieć zarówno podłoże religijne jak i ekonomiczne. Ataki spotykają się z niedostateczną reakcją władz. Oprócz tego w Nigerii działa jawnie terrorystyczna i islamistyczna organizacja Boko Haram. Jej zwolennicy głoszą konieczność całkowitej islamizacji afrykańskiego państwa.

 

W obliczu prześladowań chrześcijan i bierności władz módlmy się na naszych współbraci w Nigerii i innych regionach ziemi. Ich mężne trwanie w wierze mimo groźby utraty zdrowia i życia to dowód na siłę chrześcijaństwa.

 

Źródła: dailypost.ng / ekai.pl

mjend


DATA: 2019-05-23 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy takie są owoce międzyreligijnej konferencji o światowym braterstwie i deklaracji w Abu Zabi? A serio: Dlaczego nie ma w Nigerii sił pokojowych ONZ ?
5 miesięcy temu / Ryś
 
to nie tylko bierność władz Nigerii ale kompletna bierność społeczności katolickiej wiernych i episkopatów na całym świecie. hekatomba chrześcijan w Afryce nikogo nie interesuje.
5 miesięcy temu / alex
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.