DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Nigeria zalana krwią chrześcijan! Islamscy terroryści mordują kobiety i dzieci a świat milczy!

Nigeria zalana krwią chrześcijan! Islamscy terroryści mordują kobiety i dzieci a świat milczy!
Zdjęcie ilustracyjne fot. Afolabi Sotunde/REUTERS/FORUM

Ataki na chrześcijan stają się coraz bardziej agresywne – poinformował nigeryjski ksiądz John Bakeni. W afrykańskim kraju gwałtownie narasta terroryzm wobec wyznawców Chrystusa, za który odpowiadają muzułmanie dążący do islamizacji kraju.

 

Na niektórych obszarach wiejskich rolnicy nie są już w stanie uprawiać ziemi, ponieważ boją się utraty życia lub porwania. Terror islamistów kosztował już życie ponad 20 tys. osób, a setki tysięcy zmusił do ucieczki. Grupa Boko Haram terroryzuje też mieszkańców sąsiedniego Kamerunu.

 

Nigeria to kolejny kraj, skąd dochodzą sygnały o prześladowaniu chrześcijan. Wcześniej mieliśmy do czynienia z sygnałami z Bliskiego Wschodu; od paru lat chrześcijanie również prześladowani są w Syrii; prześladowani są chrześcijanie w Iraku, gdzie przez wiele lat cieszyli się względną tolerancją, nawet w czasach Saddama. O prześladowaniach chrześcijan możemy także słyszeć w islamskim Pakistanie oraz w hinduistycznych Indiach. Tych sygnałów jest coraz więcej – powiedział cytowany przez Radio Maryja Marcin Cieniawski ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Z kolei dr Leszek Pietrzak i wskazał, że większą aktywność w ochronie prześladowanych wyznawców Chrystusa powinny wykazać organizacje międzynarodowe. – Powinniśmy domagać się od takich instytucji, jak Unia Europejska, Komisja Europejska, europejski trybunał w Strasburgu czy wielu innych instytucji europejskich, podjęcia działań – podkreślił historyk.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2019-06-14 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przyjać chrzescijan z krajow muzułmanskicj i tyle w temacie a nie tych psycholi ktorzy jak sa w wiekszej grupie zaatakuja
4 miesiące temu / Kosiara
 
Tak powinno wszystkim ogranizacjam zjednoczyć się , podjąć działania,jak zatrzymać bratobójstwo
4 miesiące temu / Wiktoria
 
Bo taka jest prawda gdzie jest islam nigdy nie był w Afryce chrześcijan nik tam nie broni a ci ludzie potrzebują ich wsparcia
4 miesiące temu / Ewa kozinska
 
Może by rozważyć przyjęcie nie dużej, powiedzmy 10 tys. grupy chrześcijan z tych krajów. Jakoś starannie dobrać żeby coś umieli i chcieli pracować. Zawsze gest na miarę naszych możliwości i problem by się nagłośnił.
5 miesięcy temu / mortyr
 
to że świat milczy to jedno ale dlaczego nic nie robi KK po raz drugi w Afryce
5 miesięcy temu / hmm
 
Zbawiciel przestrzegał apostołów by nie szukali pokoju w świecie i przykazał im by Jego słów nauczali wśród wszystkich narodów z żydami włącznie. "Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam; nie jako świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze..." Szukanie zrozumienia w świecie i empatii jest nawinym myśleniem życzeniowym zachaczającym o głupotę. Podobnie myśleli decydenci którzy doprowadzi do tragedii powstania warszawskiego myśląc że jak się poleje krew młodych warszawiaków to świat zwróci swą uwagę na wielką niesprawiedliwość. I co? i nic. Nie szukajcie sprawiedliwości w świecie ludzkim, jego tam niema. Dalej mówił Zbawiciel apostołom "... nadchodzi książę świata tego, a we mnie nic nie ma". Mamy obowiązek być chrześcijanami katolickimi a prawa ludzkie które przemijają mieć za nic, za to prawa Boże i miłość Chryystusową za wszystko. Powinniśmy rozpocząć w sercach i sumieniach odbudowę wartości łacińkiego chrześcijaństwa jeśli tego nie zrobimy to koni
5 miesięcy temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.