DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Nigeria: w tym roku islamiści zamordowali już ponad 1000 chrześcijan. Świat milczy

Nigeria: w tym roku islamiści zamordowali już ponad 1000 chrześcijan. Świat milczy
źródło: pixabay.com

W Nigerii od stycznia tego roku zamordowano już ponad 1000 chrześcijan. Głównymi sprawcami zabójstw nie są terroryści z Boko Haram, ale bojówki z pasterskiego plemienia Fulani.

 

Dane te opublikowała brytyjska organizacja pozarządowa Hart (Humanitarian Aid Relief Trust) w raporcie „Wasza ziemia lub wasza krew”. Duża część z tych zabójstw miała miejsce w stanie Kaduna, leżącym w środowej części Nigerii. Fulani nie tylko mordują ludzi, ale także burzą kościoły i niszczą całe wioski.

 

Zdaniem Caroline Anne Cox założycielki Hart i członkini brytyjskiej Izby Lordów, napady bojówek z plemienia Fulani na chrześcijańskie plemiona rolnicze nie są podyktowane jedynie poszukiwaniem nowych pastwisk z powodu pustynnienia, ale mają także podłoże ideologiczne. Niektórzy nigeryjscy biskupi oskarżają ich o próbę islamizacji kraju.

 

KAI

TK

 


DATA: 2019-12-15 18:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To przykre Kiedy ludzie ludzi zabijają jesteśmy jedną owczarnią i dla jednego pasterza powinniśmy żyć A w necie nie powinno być żadnych blużnierst z samej wdzięczności za nasze życie bardzo krótkie za które przyjdzie nam zapłacić nic nie może przecież wiecznie na ziemi trwać jak śpiewano
6 miesięcy temu / Ania
 
Czy my przed chwilą nie oburzaliśmy się na słowa Tokarczuk, która powiedziała, że Polacy robili costam i zostało to odebrane tak jakby mówiła o wszystkich Polakach?
7 miesięcy temu / Fanf
 
Bo obecnie chrześcijanie a tak naprawdę katolicy stali się bezbronnymi owieczkami, tylko narzekającymi że są krzywdzeni. Trzeba być bardziej bojowym tak jak nasi przodkowie, nie ma innego wyjścia "gwałt niech się gwałtem odciska". A gdzie przywódcy co mienią się katolikami, milczą. Przykre ale jak wyrzynano na Bliskim Wschodzie chrześcijan to te resztki uratowali żołnierze Putina. A czym zajmuje sie papież Franciszek, czego nie nagłaśnia tego problemu?
7 miesięcy temu / Czesław
 
Gdyby globalne potęgi, jak np USA, miały tam poważne interesy, którym by zagrażało Boko Haram, niewątpliwie wysłały by tam wojska i odtrąbiły, że celem jest obrona chrześcijańskich cywilów, choć nie jestem pewien czy użyto by przymiotnika "chrześcijańskim", bo mogliby narazić się lewackim władcom Zachodu.
7 miesięcy temu / czloax
 
Milczy i będzie milczał. Swoją droga gdy Stalin wyrzynał Chceścijan W Związku Radzieckim, Zachód milczał. A później Sartre mawiał że każdy antykomunista to pies...
7 miesięcy temu / Garfield
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.