DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Nigeria: w ciągu pół roku islamiści z Boko Haram dokonali ponad 50 zamachów

Nigeria: w ciągu pół roku islamiści z Boko Haram dokonali ponad 50 zamachów
Fot. thecable.ng
#BOKO HARAM    #MUZUŁMANIE    #ISLAMIŚCI    #TERRORYZM    #ISLAM    #DŻIHAD    #ALLAH    #NIGERIA    #AFRYKA

Islamscy terroryści z Boko Haram dokonali ponad 50 ataków w Nigerii w ciągu tylko sześciu minionych miesięcy. Napaści od końca roku 2019 do czerwca 2020 ze strony afrykańskich islamistów, których ofiarami padają głównie lokalni chrześcijanie, w przeważającej mierze nie są przedmiotem zainteresowania mediów.

 

Jedna z największych protestanckich denominacji z północno-wschodniej Nigerii, tzw. Kościół Braci, będący odłamem anabaptystów, stracił nie tylko 586 budynków kościelnych, ale także informuje o 8 370 członków swojego zboru, którzy zostali zamordowani przez islamistów z Boko Haram. Wśród ofiar znalazło się 8 pastorów.

 

Ludobójstwo chrześcijan w Nigerii odbywa się przy milczeniu światowych mediów. „Odłamy Boko Haram nieustannie są odpowiedzialne za najbardziej przerażające akty przemocy w północno-wschodniej Nigerii, których dopuszczają się praktycznie codziennie – powiedział Mervyn Thomas z Ogólnoświatowej Solidarności Chrześcijan (Christian Solidarity Worldwide, CSW). – Jednakże, z wyjątkiem szczególnie przerażających przypadków, które zyskują międzynarodową uwagę, większość tych ataków nie zostaje odnotowanych ani zauważonych”.

 

CSW zwracając uwagę na potrzebę informowania przez światowe agencje o tragedii chrześcijan w Nigerii i aktach przemocy ze strony islamskich terrorystów, przedstawia jednocześnie długą, choć jedynie częściową, listę ataków Boko Haram na chrześcijan. Lista ta obejmuje zabójstwa (w tym spalenie żywcem), porwania, podpalenia zarówno budynków sakralnych, jak i szkół, sklepów prowadzonych przez chrześcijan, domów prywatnych, aut czy wręcz całych wiosek. Dla przykładu: tylko między 16 a 22 czerwca w stanie Borno islamiści porwali łącznie 9 młodych kobiet, w tym nastolatki, i zamordowali 5 kobiet.

 

W styczniu tego roku nigeryjskie Human Rights Writers Association zwróciło się do papieża Franciszka oraz prezydenta Donalda Trumpa z prośbą o pomoc i interwencję, aby powstrzymać ludobójstwo chrześcijan w Nigerii.

 

Źródło: breitbart.com

jjf

Czytaj także:
DATA: 2020-07-09 15:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.