DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Nigeria: samochód rozjechał modlące się dzieci

Nigeria: samochód rozjechał modlące się dzieci
Fot. Pixabay

Dziesięć osób nie żyje, a trzydzieści zostało rannych po tym, jak mężczyzna z premedytacją wjechał w dziecięcą procesję wielkanocną w Gombe na terenie północno-wschodniej Nigerii. Wśród zabitych jest ośmioro dzieci oraz sprawca i jego kolega, których wstrząśnięty zbrodnią tłum zlinczował na miejscu.

 

Świadkowie zdarzenia informują, że mężczyzna najpierw wdał się w kłótnię z uczestnikami katolickiej procesji, którzy blokowali ulicę, a następnie celowo wjechał w modlące się dzieci. Kierowca był policjantem, a wraz z nim w samochodzie znajdował się członek formacji paramilitarnej. Obaj byli nieumundurowani.

Nigeryjscy biskupi wzywają wiernych, aby nie poddawali się i nie tracili wiary w obliczu trudności, ale raczej zaakceptowali je, jako etap drogi ku wieczności. W kontekście tragedii, jakie spotykają nigeryjskich chrześcijan biskup Mamza z diecezji Yola stwierdził, że obecny prezydent Buhari „śpi na służbie”. Hierarcha wskazał, że mordy dokonywane na chrześcijanach noszą znamiona ludobójstwa, nie spotykają się jednak z adekwatną reakcją władz.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2019-04-24 18:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Reakcja ludzi słuszna!!! Jeśli państwo nie wykonuje swoich zadań, to lud musi przejąć sprawy w swoje ręce!!
10 miesięcy temu / Jacek100/33
 
Świat zachodni milczy, a od strony hierarchów Kościoła słyszymy jedynie pouczenia, że chrześcijanie winni znosić te doświadczenia z pokorą, miłosiernym wybaczeniem i nadzieją. Nie było lustracji, to nie spodziewajmy się wiele. Krew tych napastników zabitych przez zdesperowany tłum jest na rękach tych, którzy milczeli w sytuacjach poprzednich mordów chrześcijan nigeryjskich, licząc, że oni wszystko zniosą.
10 miesięcy temu / vera
 
Śmierć niewiniątek modlących się w procesji, jaki to smutek, a jaki smutek musi spaść na ludzkość by dostrzec niewinność mordowanych Chrześcijan? Pocieszeniem przez łzy może być świadomość, że Niebo zdobywa nowych świętych, nowych męczenników, a oni swoim posiewem swojej świętej krwi wraz ze Świętą Krwią Zbawiciela, stają się współodkupicielami ludzi, z cywilizacji śmierci. Króluj nam Chryste!
10 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Prawidłowa reakcja tłumu, potwory należy likwidować. W Europie takie bestie miałby wikt i opierunek na koszt rodzin ofiar a jeszcze w więzieniach by się bardziej zradykalizowały.
10 miesięcy temu / Alex Wolf
 
Ludobójstwo chrześcijan nie spotyka się nie tylko z reakcją władz, ale i"postępowego" świata oraz tzw. organizacji praw człowieka. A najsmutniejsze, że tzw. jeszcze stolica apostolska także milczy.
10 miesięcy temu / Józefa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.