DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Nigeria: radykalni muzułmanie z ISIS i Boko Haram wciąż atakują i mordują chrześcijan

Nigeria: radykalni muzułmanie z ISIS i Boko Haram wciąż atakują i mordują chrześcijan
Fot. Pixabay

W Nigerii nie ustają prześladowania chrześcijan. Niemal każdego dnia terroryści z Państwa Islamskiego, Boko Haram i islamscy pasterze z plemienia Fulani dokonują napadów na chrześcijańskie wioski, gdzie mordują, porywają i okradają ludzi.

 

Nigeria jest z perspektywy chrześcijan jednym z najniebezpieczniejszych państw afrykańskich. Każdego dnia w kraju do chodzi do aktów prześladowania wyznawców Chrystusa, które bardzo często przeradzają się w śmiertelne niebezpieczeństwo. Zaledwie kilka dni temu, 20 stycznia zamordowano chrześcijańskiego pastora Lewan Adimiego ze Stowarzyszenia Chrześcijan Nigerii. Kapłan został porwany na początku miesiąca przez terrorystów z Państwa Islamskiego, a kilka dni później dokonano jego egzekucji. Nagranie z tragicznego zdarzenia opublikowano w internecie.

 

W komunikacie opublikowanym po morderstwie Lewana Admiego, prezydent kraju Muhammadu Buhari, określił tę zbrodnię jako okrutną i nieludzką oraz zapewnił, że winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

 

Z kolei 26 grudnia ubiegłego roku rozpowszechniono wideo, na którym widać egzekucję 11 chrześcijan, której dokonało Boko Haram. Wszystkim ścięto głowy. Tego samego dnia zginęła młoda dziewczyna, katoliczka, która za kilka dni miała wyjść za mąż. Samochód, którym podróżowała wraz ze znajomymi został zatrzymany przez islamskich bojowników Boko Haram. Terroryści zamordowali młodą dziewczynę i podróżujące z nią kobiety, tylko dlatego, że należały do Kościoła katolickiego.

 

Zagrożeniem dla chrześcijan są również islamscy pasterze z plemienia Fulani, którzy tylko w siedmiu pierwszych miesiącach 2019 roku zamordowali 1400 osób. W tym roku, 17 stycznia, napadli na wioskę Gora-Gan w stanie Kaduna, leżącym w środkowej części Nigerii. Napastnicy otworzyli ogień do chrześcijan, którzy spotkali się na wspólnej modlitwie. W wyniku strzelaniny dwóch nastolatków zostało zabitych, a kilku innych ciężko rannych.

 

Muzułmańscy radykałowie porwali także czterech seminarzystów, z których jeden został uwolniony, ale w stanie bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Jego szanse na przeżycie wciąż nie są możliwe do oszacowania.

 

 

Źródło: KAI

WMa


DATA: 2020-01-24 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

niech sprzeda swój płaszcz Któren to biskup jest generałem Wojska Polskiego? I dlaczego jego tam nie ma, choć z wizytą? i szkoleniem i środkami ku obronie? bo szmat. A . droga daleka. Czas Szawła na Pawła, a gra Pascala
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Kto finansuje jakiś pomysł ISIS? Jak w Polsce różne "pomysły"?
7 miesięcy temu / Who
 
A my urządzamy dni islamu w KK. To nieuczciwe wobec ofiar. Jakieś szyderstwo.
7 miesięcy temu / L
 
Robią to co głoszą. They practise what they preach.
7 miesięcy temu / Second
 
Potrzebna jest - oprócz modlitwy - zbrojna pomoc.
7 miesięcy temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.