DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Nigel Farage: homomałżeństwa muszą być legalne, tradycyjne małżeństwo do delegalizacji

Nigel Farage: homomałżeństwa muszą być legalne, tradycyjne małżeństwo do delegalizacji
fot. Euro Realist Newsletter / commons.wikimedia.org, licencja cc

Lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), słynny eurosceptyk, Nigel Farage zadeklarował swoje poparcie dla homomałżeństw. Jego zdaniem, powinny być one legalne.

 

Farage zaznaczył przy tym, że tradycyjne małżeństwa chrześcijańskie nie powinny być legalne w świetle prawa państwowego.

 

Lider UKIP wezwał też homoseksualistów by dołączali do jego partii. – Proponujemy związki partnerskie i równy status małżeństw dla wszystkich – zachęcał Farage. – Proponujemy też by rozdzielić małżeństwo w świetle prawa państwowego od małżeństw o charakterze religijnym – dodał.

 

Farage zapowiedział też, że Ukip będzie sprzeciwiał się pomocy (np. finansowej) dla krajów, w których homoseksualiści nie mają należnych im, jego zdaniem, praw.

 

Słowa Farage'a nie są przypadkowe. Padły w wywiadzie udzielonym portalowi PinkNews, który jest jedną z największych stron informacyjnych dla homoseksualistów.

 

 

Źródło: telegraph.co.uk

ged


DATA: 2014-03-21 09:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i co z tego? Przecież to chyba lepiej! Myślę, że byłoby to na rękę konserwatywnym duchownym,żeby nie być w przyszłości zmuszanym przez prawo do błogosławienia związków homoseksualnych... i na odwrót. Myśle, że żaden ateista jakiekolwiek orientacji by nie był, nie chciałby, żeby jakaś wspólnota religijna określała jego status małżeństwa. Prawo stanowione przez człowieka widziało już wiele rzeczy, dobrych i złych. Niech homoseksualiści biorą małżeństwa jeśli chcą. Ale niech przeciwne takim aktom wspólnoty religijne nie będą do tego przymuszane! Niech same stanowią prawo dla swoich wyznawców (nie krzywdząc tym samym praw innych). A samo poparcie dla małżeństw osób homoseksualnych wcale nie definiuje Nigela Farage\'a ani jego poglądów politycznych związanych z Unią Jewropejską, gospodarką itp. W tych kwestiach jest prawdziwym brytyjskim konserwatystą. I chwała mu za to!
ponad 3 lata temu / kamil
 
A tak ceniłem tego pana....
ponad 5 lat temu / Tersu
 
@moi: masz rację! Ponadto, przecież nie tylko aktywni homoseksualiści, ale też cudzołożnicy (czytaj: nie żyjący w małżeństwie) nie posiądą Królestwa Niebieskiego! Dlatego należy oddzielić prawdziwe małżeństwo od innych "małżeństw" bezbożnych - cywilnych, gejowskich, czy ze zwierzętami (w niedalekiej przyszłości).
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
To są bzdury. Farage nie autoryzował tego wywiadu. Sytuacja podobna do tej z redaktorem rzeczpospolitej i Korwinem, gdzie to redaktor utrzymuje że przeprowadził wywiad a p. Janusz wywiadu nie autoryzuje. Widocznie polecenie zostało wydane gdzieś w europarlamencie lub innej dziupli lewackiej.
ponad 5 lat temu / iree
 
Jakże gorzko-zabawne jest rozczarowanie wielu osobą Nigela Farage. Czy ktoś naprawdę może sobie wyobrazić, że we współczesnym kontrolowanym świecie jakakolwiek partia może dość do pozycji UKIP bez wsparcia "niewidzialnej prowadzącej ręki"? Tyle już napisano chociażby w temacie V Komendy WiN-u, genezy Solidarności, Okrągłego Stołu, a jak przychodzi co do czego, to większość zapomina o tym jak działa współczesny system władzy i dalej wierzy w spontaniczne prezenty od św. Mikołaja. (inna odmiana to wiara w K. Mikke na lokalnym podwórku.) Oczywiście zerkamy z nadzieją chociażby w stronę V. Orbana i zastanawimy się, czy to chwilowa aberacja w układzie, małe spięcie w matrix-sie, czy realny wyłom w strukturze... Ale sceptycznie.
ponad 5 lat temu / Zdziwiony
 
Proszę, dajcie znać czasem, że wazna osoba o prawicowych pogladach jest protestantem. Jak Paul Cameron, Ronald Reagan, Margaret Theacher, Victor Orban, Vaclav Klaus. OK? A ostoja prawicy to fundamentaliści protestanccy w USA, gdzie jest 50% protestantów, a 25% katolików, niestety katolicy głosuja tradycyjnie na lewicowych Demokratów. Pozdrawiam. Luteranin. Ps. Chwały Wam nie ubędzię od rzetelnej informacji.
ponad 5 lat temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.