DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

„Nigdy nie zamkniecie naszych dusz”. Francuscy katolicy modlili się o otwarcie kościołów dla wiernych

„Nigdy nie zamkniecie naszych dusz”. Francuscy katolicy modlili się o otwarcie kościołów dla wiernych
źródło: Twitter / Information nationaliste

Kilkuset katolików wzięło udział w protestach, jakie odbyły się w niedzielę przed katedrami w Bordeaux i Tuluzie, podczas których domagano się cofnięcia zakazu władz celebracji mszy z udziałem wiernych w czasie trwającego nad Sekwaną lockdownu.

 

Zakaz sprawowania Eucharystii z udziałem wiernych trwa we Francji od 3 listopada, a jego powodem jest tzw. pandemia koronawirusa.

 

Wierni zgromadzeni w niedzielę w Bordeaux i Tuluzie mieli ze sobą transparenty z hasłami „Ograniczacie nasze ciała, ale nigdy nie zamkniecie naszych dusz” oraz „Dla nas Msza Święta jest niezbędna. Potrzebujemy tego natychmiast i teraz”.

 

Jak relacjonuje serwis polskieradio24.pl „klęcząc w cieniu katedry Świętego Andrzeja w Bordeaux ponad 300 wiernych odmawiało różaniec, śpiewało pieśni i odmawiało modlitwy pod nadzorem patroli policji, które pilnowały przestrzegania obostrzeń sanitarnych”.

 

 

W wypowiedziach udzielonych agencji AFP katolicy podkreślali, że nie jest to tylko walka o wolność, która została im odebrana, ale przede wszystkim jest to walka o życie wieczne, które można osiągnąć tylko dzięki wierze w Chrystusa Ukrzyżowanego, Eucharystii i Ewangelii. – Musimy uczestniczyć we Mszy Świętej, aby w pełni żyć naszą wiarą - powiedziała agencji AFP Marie-Clemence Bourgeois, jedna z uczestniczek modlitewnego protestu.

 

 

42-letni katolik Thomas Robesson przyszedł demonstrować ze swoją rodziną. Stwierdził, że nie rozumie „logiki rządu”. – Autobusy są pełne, metro pełne, supermarkety pełne, ale msze są zabronione? – pytał ironicznie.

 

Przed wspólną modlitwą jeden z organizatorów demonstracji poprosił wiernych o wyciągnięcie rąk i oddalenie się od siebie na ich szerokość, aby zachować dystans społeczny.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK


DATA: 2020-11-23 07:43
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kochani wierni czciciele Pana Boga na całym świecie łączmy się w modlitwie,bo tj.zaplanowana walka z Kościołem i rodziną na obecny czas apokalipsy. Ciało można zabićale duszy się nie da i Bóg Sprawiedliwy się o nią upomni .
1 miesiąc temu / Ewa
 
Wspomóżmy ich naszą modlitwą, bo na pewno jej potrzebują w tych trudnych dniach. Oby nie zabrakło im determinacji.
1 miesiąc temu / Wernyhora
 
Dobrze, Bracia Francuzi! Łączę się w modlitwie
1 miesiąc temu / Zosia
 
@Ojo...oj, to "dzien dobry" / osobiscie jestem przeciwna... We Francji, zdarzy sie wprowadzic mlodego a czasem mniej mlodego :/ ksiedza w zaklopotanie ?!?! mowiac "Loué soit Jésus Christ"/"Laudatur Jésus Christus"...odpowiadaja wtedy cos pod nosem ale co??? nie wiem ... to sa skutki "bonjour"owania :/
1 miesiąc temu / Lucie
 
Najpiękniejszy chór jaki ostatnio słyszałam. Brawo Francuzi!!! Niech ta pięknie wyśpiewana modlitwa otworzy serca waszych rządzących a Wam kościoły. Co daj Boże, amen!
1 miesiąc temu / Magda
 
Ostatnio tez stalem pod zamknietym Kosciolem i w pewnym momencie przeszedl ksiadz pozdrawiajac mnie tylko Dzien Dobry, spieszyl sie na wirtualna Msze.
1 miesiąc temu / Ojo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.