DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Niezwykłe kompendium duchowości. Setki dróg do życia z Bogiem i dla Boga

Niezwykłe kompendium duchowości. Setki dróg do życia z Bogiem i dla Boga

Kilkanaście lat pracy księdza Marka Chmielewskiego zostało nareszcie przelanych na papier i wydanych w jednym tomie. „Wielka księga duchowości katolickiej” to monumentalne dzieło zbierające i opisujące setki rodzajów duchowości! Lektura tej pozycji przypomina nam, że Kościół od początków swego istnienia oferuje nam niezwykłe bogactwo – niezliczone (i dostosowane do niejednolitych potrzeb) drogi docierania do Boga.


Ksiądz profesor Marek Chmielewski z KUL od 2003 roku prowadzi w Radio Maryja cykl audycji „Duc in altum” – „Wypłyń na głębię”. To na podstawie głębokich przemyśleń uczonego kapłana powstała wydana przez wydawnictwo AA „Wielka księga duchowości katolickiej” prezentująca kilkaset dróg duchowych rozwijających się na przestrzeni wieków wraz z chrześcijaństwem.


Dowiemy się więc więcej zarówno o duchowości paschalnej, jak i duchowości miłosierdzia, o apostolskim wymiarze życia duchowego i trynitarnym wymiarze duchowości. Ksiądz Chmielewski wykłada też w jasny sposób historię i koncepcje rozwoju duchowego, walki duchowej, modlitwy a także podpowiada, w jaki sposób zażegnać kryzys w życiu duchowym.


Z „Wielkiej księgi” wyczytamy, czym różniła się duchowość pierwszych chrześcijan od duchowości średniowiecza, jak wygląda pobożność związana z kultem aniołów, a jak duchowość ewangelizacyjna. Najcenniejszym jednak elementem dzieła księdza Chmielewskiego jest opis duchowości poszczególnych wielkich ludzi Kościoła – od świętego Pawła do świętego Jana Pawła II oraz od świętej Katarzyny Sieneńskiej do świętej Joanny Bertty Molla.


„Wielka księga duchowości katolickiej” wydaje się być niezbędnym elementem biblioteki każdego człowieka, dla którego duchowość stanowi ważny element życia. Zarówno dla tych, którzy wykłady księdza Marka Chmielewskiego znają z radia, jak i dla tych, którzy zetkną się z dziełem uczonego kapłana po raz pierwszy.


Bogactwo ponad tysiącstronicowego tomu uświadamia nam jak wiele do zaoferowania ma Kościół Święty. Kto tego nie dostrzega, ten ślepy i biedny. „Wielka księga duchowości katolickiej” pomoże każdemu otworzyć oczy i pełnymi garściami czerpać ze skarbca Chrystusowej Owczarni.

 


 

kra


"Wielka księga duchowości katolickiej”, Ks. Marek Chmielewski, s. 1264, Wydawnictwo AA, Kraków 2015
DATA: 2016-06-07 15:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.