DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Niezwykła akcja różańcowa. Amerykanie zgromadzą się w 23 tysiącach miejsc

Niezwykła akcja różańcowa. Amerykanie zgromadzą się w 23 tysiącach miejsc
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

W obliczu powszechnego upadku moralnego w Kościele i społeczeństwie, Amerykanie w całym kraju zgromadzą się 13 października w miejscach publicznych, aby modlić się na Różańcu. Wezwą pomocy Bożej, gdyż ludzkie rozwiązania zawodzą. W 101. rocznicę ostatniego objawienia się naszej Pani z Fatimy odbędzie się niemal 23 tys. tego typu akcji. Uczestnicy każdego zgromadzenia dzierżyć będą duży baner wyjaśniający przechodniom przyczyny zgromadzenia się w miejscu publicznym.

 

Projekt Public Square Rosary Rally (Wiec Różańcowy na Rynku) realizuje organizacja America Needs Fatima (Ameryka Potrzebuje Fatimy). Działanie ma na celu zdobycie serc i dusz Amerykanów dla przesłania Matki Bożej Fatimskiej. W 2007 roku organizacja wezwała Amerykanów do modlitw o nawrócenie narodu. Chodziło o modlitwy w miejscach publicznych, w soboty sąsiadujące w kalendarzu z dniem 13 października. Początkowo dochodziło do 2 tys. tego typu akcji, a obecnie ich liczba wzrosła ponad dziesięciokrotnie.

 

W tym roku, w sobotę 13 października, Różaniec w widocznych miejscach publicznych odbędzie się w niemal 23 tys. miejsc. – Akcja rozwija się każdego roku – mówi Robert E. Ritchie, dyrektor organizacji America Needs Fatima. – Rozsądne jest dokonywanie takich akcji w okolicach 13 października, gdy nasza Pani nakazała nam stosowanie tej modlitwy jako najbardziej efektywnej broni w walce przeciwko szatanowi – dodał.

 

Akcje te są szczególnie „na czasie”, ponieważ trwają podczas miesiąca, w którym wydarzył się w Fatimie w 1917 roku Cud Słońca. Matka Boża powiedziała z wyprzedzeniem, że dokona cudu i zgromadziło się 80 tys. pielgrzymów, aby go ujrzeć. Zobaczyli oni naukowo niewyjaśnione ruchy słońca, służące potwierdzeniu przesłania Matki Bożej o konieczności wynagrodzenia, pokuty i poprawy życia. Jej przesłanie okazało się szczególnie potrzebne w naszych czasach.

 

Organizując akcję...

Ludzie zgłaszający się do udziału w akcji błyskawicznie otrzymują wysyłkę zawierającą baner o wielkości 2,7 metra, program akcji i instrukcje radzenia sobie z przeszkodami. Miejsce konkretnego zgromadzenia wskazane zostało na mapie. W dniu akcji jedna czerwona róża za każde zgromadzenie zostaje przesłana do Fatimy w Portugalii. Chodzi o przedstawienie wysiłków przed obliczem Naszej Pani. Akcje różańcowe to jednak nie kwestia jednego dnia. Wydarzenie wymaga skrupulatnej organizacji i planowania. W biurze organizacji America Needs Fatima wolontariusze ciężko pracowali już na wiele miesięcy przed 13 października. Wolontariusze rekrutują telefonicznie kapitanów każdej akcji we wszystkich strefach czasowych w USA, w tym na Hawajach i amerykańskiej Samoa.

 

Wolontariusze są bardzo oddani, ofiarują poświęcenie i modlitwy, aby zgromadzenia odbyły się 13 października – powiedział Francis Slobodnik. W centrum druku i transportu w pobliżu Jorku w stanie Pensylwania rejestruje się dane kapitanów poszczególnych zgromadzeń. Wielkie i szybkie drukarki drukują kilometry 2,7-metrowych banerów. Te następnie wysyła się do kapitanów, aby dotarły do 13 października.

 

Kreatywność w planowaniu zgromadzeń...

Następnie wszystko pozostaje w rękach kapitanów, którzy muszą zorganizować zgromadzenie zgodnie z lokalnymi uwarunkowaniami. Zgromadzenia mogą odbyć się w każdym miejscu publicznym. Organizuje się je wzdłuż autostrad, miejskich placów, centrów handlowych i parków. Często przeprowadza się je w znanych miejscach, na przykład na tle katedry świętego Patryka na Piątej Alei w Nowym Jorku lub w pobliżu budynków stanowych.

 

Nie ma dwóch takich samych zgromadzeń. Wszystkie wymagają wiele kreatywności i entuzjazmu. Niektóre z nich to proste spotkania 5 lub 10 przyjaciół lub rodzin na zatłoczonym rogu ulicy. Inne to grupy 20 lub 50 osób z piosenkami, chórami, a nawet poczęstunkiem. Zdarzają się również ogromne wydarzenia z setkami ludzi, przemowami, programami muzycznymi, a nawet przedstawieniami teatralnymi. Ważne jest to, że wszyscy gromadzą się, by wzywać Matkę Bożą w tym szczególnie ważnym dniu.

 

Wszystko się zmienia...

Akcje różańcowe prowadzą do wielu zmian. Każdy kto je widzi zostaje w jakiś sposób przemieniony przez świadectwo wiary w miejscu publicznym. Świadkami akcji są zaś miliony osób. Większość może nawet nie zdawać sobie sprawy ze znaczenia daty, a jednak opowiadają się za lub przeciw akcji. Nawet ludzie obojętni muszą zdać sobie sprawę z ich istnienia. Akcje obalają ich poglądy, jakoby wszyscy podążali drogami świata.

 

Akcje różańcowe wywierają szczególne wrażenie na ludzi przychylnych ich przesłaniu. Od czasu do czasu dołączają oni do akcji i zawsze wracają z nich podbudowani. Widzą bowiem, że nie są jedynymi walczącymi ze złem swych czasów. Jednak to ludzie biorący udział w akcjach odnoszą najwięcej korzyści z doświadczenia. Odważnie pojawiają się w miejscu publicznym, by modlić się za naród. Akcje stanowią jednoczącą siłę dla wszystkich zatroskanych o naród. Napełniają uczestników nadzieją na przyszłość. Jednoczą ponadto ludzi w obliczu Pana Boga i Matki Bożej.

 

 

John Horvat II

 

 

Źródło: Tfp.org

tłum. mjedn

 

  

 

 


DATA: 2018-10-10 15:06
AUTOR: JOHN HORVAT II
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Ameryce organizują różaniec po raz kolejny, a u nas? Najwyraźniej Polacy uważają, że w porównaniu z innymi są święci, a ponieważ rok temu sporo ludzi modliło się u granic, zatem kolejne modły już nie są potrzebne...
10 miesięcy temu / karol
 
Króluj nam Chryste!
10 miesięcy temu / Yamamoto
 
Our Lady of Philermos ora pro nobis!
10 miesięcy temu / zacheusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.