DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Niezwykła akcja pro-life w Nowym Jorku – nienarodzone dziecko na gigantycznych ekranach 4D

Niezwykła akcja pro-life w Nowym Jorku – nienarodzone dziecko na gigantycznych ekranach 4D
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

W sobotę 4 maja na nowojorskim Times Square pojawiły się gigantyczne telebimy z obrazem nienarodzonego dziecka. Na ulicach metropolii zabrzmiało bicie jego serca. Niezwykłe wydarzenie stanowi odpowiedź na przerażającą ustawę aborcyjną uchwaloną w styczniu.

 

Obrońcy życia rozpoczęli od Mszy w katedrze świętego Patryka w sobotnie południe. Następnie przenieśli się na Times Square w Nowym Jorku, a po drodze dołączyli do nich przedstawiciele innych wyznań. Gdy tłum obrońców życia doszedł na słynny plac, na gigantycznych ekranach ukazano dziecko w łonie matki, a nowojorczycy w podziwie wznieśli oczy, by ujrzeć zdumiewające widowisko w technologii USG 4D (4-wymiarowe). Po chwili głośniki ogromnej mocy nagłośniły bicie serca nienarodzonego dziecka.

 

Właściciele ekranów wykorzystywanych do reklam na Times Square zaprotestowali przeciwko wykorzystaniu ich do promocji obrony życia. Jednak pro-liferzy przynieśli w odpowiedzi własny sprzęt.

 

Na Times Square odsłuchano przesłania nowojorskiego biskupa Timothy Dolana. Wystąpiła także aktorka znana z filmu z przesłaniem pro-life Ashley Bratcher, prezydent Maszu Życia Jeanne F. Mancini, a także wybitny futbolista amerykański Ben Watson.

 

Jeanne Mancini podkreśliła, że nauka i technologia są po stronie życia. Nowoczesne wynalazki takie jak USG pozwalają bowiem ujrzeć dziecko w łonie matki w zdumiewających szczegółach. Jej zdaniem piękno tego dziecka jest tak atrakcyjne, że może prowadzić do zmian serc i umysłów ludzi.

Sobotnie wydarzenie (Na żywo / żywi z nowego Jorku) stanowiło punkt kulminacyjny 12-tygodniowej kampanii „Focus on Family”.

 

Zgodnie z uchwaloną w styczniu w stanie Nowy Jork ustawą, aborcja została wykreślona z kodeksu karnego. Według nowych przepisów „każdy człowiek posiada fundamentalne prawo by wybrać lub odmówić antykoncepcji, lub sterylizacji. Każdy, kto zajdzie w ciążę, posiada fundamentalne prawo do decyzji o donoszeniu ciąży do końca, urodzenia dziecka lub dokonania aborcji [...]”.

 

Według nowego prawa licencjonowany praktyk służby zdrowia będzie mógł dokonać aborcji w ciągu początkowych 24 tygodni od poczęcia, jeśli uzna to za wskazane. Aborcja w późniejszym okresie będzie niezbędna w przypadku, gdy jego zdaniem dojdzie do zagrożenia dla życia i zdrowia matki lub jeśli płód nie będzie zdolny do życia. Również w tym przypadku decydujący o tym będzie „profesjonalny osąd medyka oparty o fakty związane z przypadkiem”. 

 

źródła: lebanonews.net / foxnews.com / pch24.pl

mjend

 


DATA: 2019-05-07 13:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niewazne jak daleko odeszles od Boga Niewazne jak go obraziles,jesli zwrocisz sie do niego ze szczero prosbo,On ciebie wyslucha.Podniesie ciebie z twego upadku/prawda ciebie wyzwoli/
5 miesięcy temu / jacwing
 
Brakuje w tym tekście bardzo ważnych informacji. Podajecie nazwisko jakiejś aktorki, tylko nie wiadomo kogo i gdzie grała. Obrazy USG oraz bicie serca dziecka to była transmisja "on line". W wydarzeniu tym wzięła udział najbardziej w tej chwili znana, amerykańska aktywistka pro-life Abby Johnson. Jest zaawansowanej ciąży i to jej dziecko widoczne wyło na ekranach telebimów na Times Square. Abby Johnson to była dyrektor jednej z klinik aborcyjnych w Teksasie. Opuściła biznes aborcyjny, gdy została zaproszona do udziału w zabiegu aborcyjnym monitorowanym na USG. To co zobaczyła na ekranie spowodowało, że jeszcze tego samego dnia porzuciła swoje dawne życie. Swoje poruszające wspomnienia opisała w książce "Unplanned" wydanej także po polsku "Nieplanowane", a w ostatnich dniach na ekrany amerykańskich kin wszedł film fabularny nakręcony na podstawie tej książki. Dużo by jeszcze pisać...zachęcam, zwłaszcza redaktorów portalu, do pogłębienia wiedzy na ten temat.
5 miesięcy temu / Aga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.