DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. MIkołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Niezwykła akcja polskich katolików. 88536 osób oddało się Krwi Chrystusa!

Niezwykła akcja polskich katolików. 88536 osób oddało się Krwi Chrystusa!
Fot. Szymon Pipień /Instytut Ks. Piotra Skargi

W ramach kampanii zorganizowanej przez Instytut Księdza Piotra Skargi, niemal 90 tysięcy polskich katolików oddało się Najdroższej Krwi Chrystusa. Nazwiska czcicieli Krwi Zbawiciela, wypisane na specjalnych zwojach, zostały złożone w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

Czwartek, 26 lipca, Jerozolima. Na zatłoczonym placu przed Bazyliką Grobu Pańskiego – jednym z najświętszych miejsc dla chrześcijan – ktoś wywołał poruszenie. Zarówno turyści z całego świata, jak i izraelscy policjanci, zainteresowali się potężnym pakunkiem dostarczonym tam przez Polaków. Stanowczy stróżowie prawa nakazali im się wylegitymować i pokazać, co takiego chcą wnieść do świątyni skrywającej w swym wnętrzu zarówno wzgórze Golgoty, jak i Grób Zbawiciela.

 

Polacy – pracownicy Instytutu Księdza Piotra Skargi – otwierają pudło i wyjmują z niego piękną skrzynię z drzewa oliwnego. Takiego, pod którym Chrystus modlił się w Ogrójcu tuż przed pojmaniem Go przez zbójców. – Skrzynię wykonał polski artysta, w jej wnętrzu znajduje się pięć zwojów (na pamiątkę pięciu Ran Pana Jezusa) z podpisami prawie 90 tysięcy polskich katolików, którzy wzięli udział w naszej akcji – tłumaczy Michał Wikieł. – Zamierzamy złożyć skrzynię, wraz ze zwojami, w katolickiej kaplicy Bazyliki – dodaje Bogusław Bajor. Policjanci wydają się zaintrygowani, bo choć od czasu do czasu ktoś chce złożyć votum w tym wyjątkowym miejscu, rzadko zdarza się, by było ono aż tak okazałe. Przekonuje ich dokument potwierdzający, iż za kilkanaście minut wewnątrz ma odbyć się Msza Święta w intencji wszystkich osób, które zechciały wziąć udział w akcji.

 

 

Punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczyna się Msza Święta w kaplicy zbudowanej niemal tysiąc lat wcześniej przez krzyżowców. Sprawujący Najświętszą Ofiarę kapłan otwiera skrzynię i modli się w intencjach wszystkich osób, które w ostatnich miesiącach, zachęcone przez organizatorów akcji odmówiły Akt osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa. To osoby wielkiej wiary, które zechciały odmówić ten Akt wierząc, że dzięki niemu wydarzy się wielkie duchowe dobro – mówi celebrans. Po błogosławieństwie wszyscy obecni na Mszy Świętej wspólnie odmówili Akt, oddając się Najdroższej Krwi Zbawiciela, wylanej właśnie w tym miejscu.

 

 

Gdy wydaje się, że jest po wszystkim, i wysłannicy Instytutu Księdza Skargi mogą wracać już do Polski, kapłan nieoczekiwanie zatrzymuje ich, wręcza każdemu jeden ze zwojów i prosi, by poszli za nim. – Sądziliśmy, że złożymy zwoje w jakimś innym miejscu, że zostaniemy zaprowadzeni do archiwum lub sali, w której gromadzone są wota. Ale spotkał nas niezwykły zaszczyt, kapłan zaprowadził nas do… Grobu Bożego! - relacjonuje Michał Wikieł.

 

Wszystko rzeczywiście wygląda niezwykle. Długa, wielokrotnie zakręcająca kolejka do miejsca, w którym dokonało się Zmartwychwstanie, zostaje wstrzymana przez pilnującego porządku prawosławnego Greka (Bazyliką opiekują się bowiem przedstawiciele katolików, Ormian i właśnie prawosławnych). Mężczyźni ze zwojami wchodzą do Grobu Pana i kładą je w miejscu, w którym spoczęło Najświętsze Ciało Chrystusa. Kapłan prowadzi modlitwę za każdego z uczestników akcji. Zezwala też na szybkie wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Na koniec wysłannicy Instytutu Księdza Piotra Skargi otrzymują błogosławieństwo. Zwoje z nazwiskami ponad 88 tysięcy polskich katolików – czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa – trafiają do archiwum Bazyliki, gdzie trzymane są najcenniejsze wota. Skrzynia z drewna oliwnego służyć zaś ma od teraz do przechowywania naczyń liturgicznych katolickiej kaplicy Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie.

 

- Dziękujemy Bogu za tę akcję. Mamy nadzieję, że tak liczne zaangażowanie się w nią polskich katolików przyniesie duchowe owoce im samym, ale także całemu polskiemu Kościołowi, a w konsekwencji i naszej ojczyźnie. To, że mogliśmy złożyć je w samym Grobie Pańskim, jest także wielkim wyróżnieniem dla wszystkich czcicieli Jego Najdroższej Krwi – podsumowuje Michał Wikieł z Instytutu Księdza Piotra Skargi.

 

 

Akt osobistego poświęcenia się Najświętszej Krwi Chrystusa

W pełnej świadomości mojej nicości a zarazem Twojej, o miłosierny Zbawicielu, wielkości upadam do Twoich stóp i dziękuję Ci za tak wiele dowodów łask, które Ty mnie niewdzięcznemu stworzeniu okazałeś, a szczególnie, że Ty mnie przez Twoją Najświętszą Krew uwolniłeś z szatańskiej mocy zepsucia.

 

W obecności mojej Matki Maryi, mojego Anioła Stróża, moich świętych Patronów, całego Dworu Niebieskiego poświęcam się o Najukochańszy Jezu z całą szczerością serca, jak najdobrowolniej, Twojej Najdroższej Krwi, przez którą cały świat odkupiłeś od grzechu, śmierci i piekła.

 

Ja... przyrzekam Ci, licząc na pomoc Twojej łaski, z całych mych sił i według mych możliwości, budzić i rozszerzać nabożeństwo do Twojej Najświętszej Krwi, ceny naszego Odkupienia, tak, aby Twa Krew, tak bardzo godna adoracji od wszystkich była uczczoną i uwielbioną. W ten sposób chcę moją niewierność przeciw Twojej Najdroższej Krwi i Miłości wynagrodzić i Tobie zadośćuczynić za tak liczne profanacje i znieważenia, które ludzie Twojej Najdroższej Cenie naszego zbawienia zadają.

 

O! Gdyby można było moje własne grzechy, moją oziębłość i wszystkie zniewagi, którymi Ciebie o Najdroższa Krwi kiedykolwiek znieważyłem, unicestwić!

 

Patrz o najukochańszy Jezu, oto ofiaruję Ci też miłość, cześć i uwielbienie, które Twoja Najświętsza Matka, Twoi wierni uczniowie i wszyscy święci, Twej Najdroższej Krwi przynieśli. Proszę Cię, zechciej nie myśleć więcej o mojej dotychczasowej niewierności i oziębłości, a wszystkim bluźniercom zechciej wszystko przebaczyć.

 

Pokrop o Boski Zbawicielu Twoją Najdroższą Krwią mnie, jak również wszystkich ludzi, abyśmy Cię, o Ukrzyżowana Miłości Zbawiciela, od razu, całym sercem miłowali i cenę naszego Odkupienia po wszystkie czasy jak najdogodniej czcić mogli. Amen

 

 

 

 

Krystian Kratiuk

Zdjęcia: Szymon Pipień /Instytut Ks. Piotra Skargi


DATA: 2019-05-17 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Artykuł bardzo mi się podoba, znaczy podoba mi się jego treść i przesłanie. Jednak jako mąż świętej pamięci Magdaleny, absolwentki Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, nie mogę się powstrzymać przed uwagą, którą Magdalena zapewne by powiedziała: "Czemu tak 'nie po polsku' formujecie zdania w tym akcie zawierzenia? czy to nie z powodu 'wpływu' obcego języka, może np. niemieckiego. Nie znam biegle tego języka, ale zdaje się Niemcy 'lubią' dawać czasownik na końcu zdania." Uczulała mnie moja żona na pewne reguły, czy nawet jeśli nie reguły, to zalecenia językoznawców. Zmienianie kolejności części zdania nie służy dobrze "jasności", "czytelności", "przejrzystości" tekstu. Zdanie "Byłem wczoraj z moją narzeczoną w kinie na nowym filmie Wajdy." możemy napisać: "W kinie, na nowym filmie Wajdy wczoraj z moją narzeczoną byłem." tu chyba trzeba by użyć czasownika "być" w liczbie mnogiej... widzę, że nie dokończę mojego "wywodu" c.d, w następnym liście...
7 miesięcy temu / Edward Milczek
 
a moje nazwisko wlasnie jest na tym zwoju i dzieki wielkie dla instytutu za przyslanie mi materialow do tego od tej pory codziennie odmawiam te modlitwy i wiem ze czuje opieke Pana Jezusa Bog zaplac
10 miesięcy temu / zofia
 
Amen
ponad 1 rok temu / Teresa
 
Po akcji czas na czyny
ponad 1 rok temu / Elwira
 
ja też pierwsze słyszę, choć codziennie tu zaglądam. Wielka szkoda. Mąż i ja z pewnością dołączylibyśmy.
ponad 1 rok temu / Hania
 
Bóg,Honor,Ojczyzna.Obecnie tylko BÓG może ochronić Polskę przed zagrożeniami wewnętrznymi(zdrady) i wrogami zewnętrznymi.Boże chroń Polskę.
ponad 1 rok temu / wierzący
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.