DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Nieznany sprawca zniszczył pietę w warszawskim kościele oo. kapucynów. To kolejny atak na figurę!

Nieznany sprawca zniszczył pietę w warszawskim kościele oo. kapucynów. To kolejny atak na figurę!
Źródło: FB / Bracia Mniejsi Kapucyni - Prowincja Warszawska

W czwartek rano ktoś zniszczył Pietę znajdującą się przy naszym kościele na Miodowej w Warszawie – poinformowali ojcowie kapucyni. Z relacji zakonników wynika, że nie jest to pierwszy tego rodzaju akt wandalizmu. Prowincja Warszawska Braci Mniejszych Kapucynów zdecydowała się zgłosić sprawę na policję.

 

Gwardian klasztoru o. Kazimierz Synowczyk OFMCap mówi, że najprawdopodobniej sprawca zniszczenia siłą strącił figury z cokołu. W wyniku przewrócenia pękła m.in. głowa figury Matki Bożej Bolesnej. To nie pierwsze zdarzenie tego typu. Przed dwoma tygodniami ktoś oblał Pietę nieznaną substancją, ale figury udało się wyczyścić.

 

Prowincja Warszawska Braci Mniejszych Kapucynów zdecydowała się zgłosić sprawę na policję. Zajmie się też konserwacją Piety, ale nie wiadomo jeszcze, ile czasu to potrwa i jaki będzie koszt renowacji.

 

Pieta cieszyła się kultem mieszkańców Warszawy, którzy często przychodzili modlić się w tym miejscu, zapalali też świeczki – mówi o. Gabriel Bartoszewski OFMCap. Pietę ustawiono przy klasztorze kapucynów zaraz po II wojnie światowej.

 

 

KAI

MWł
 


DATA: 2017-07-13 15:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fundacja kapucyńska podaje "Bezdomnych wspierają w Polsce ośrodki pomocy społecznej, blisko 100 organizacji pozarządowych, wśród nich Caritas diecezjalne, Towarzystwo św. Brata Alberta czy inne katolickie fundacje i stowarzyszenia. Ze sprawozdań nadesłanych przez organizacje pozarządowe do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że dotacje na pomoc bezdomnym wystarczają na pomoc dla ok. 130 tysięcy osób." Ja opisałem realny przypadek, a i zastrzegłam "może" a tymczasem pani Maria ma pewność. Cóż, ja jej nie mam. Boże miej miłosierdzie dla tych którzy tego najbardziej potrzebują. A sprawującym władze mądrość i opamiętanie. Ps. Czy Redakcja rozważa jakiś wywiad z x Stryczkiem o dobroczynności?
ponad 3 lata temu / PK
 
Sataniści niszczą coraz więcej figur Matki Bożej w Warszawie. Mam nadzieję, że policja znajdzie sprawców tego haniebnego czynu i zostaną ukarani. A co do wypowiedzi PK, to może PK żywi się z dotacji UE, bo zakonnicy żadnych dotacji nie otrzymują. Paskudna ta wypowiedź PK. Ludzi, którzy przychodzą po pomoc do zakonników powinno resocjalizować Państwo. Należałoby, aby rządzący trochę przejęli się ubogimi w Polce, którzy, gdyby nie ofiarni zakonnicy, z głodu wyjadaliby resztki ze śmietników! Piety z całą pewnością nie zepchnął wychudzony bezdomny, tylko dobrze opłacony złoczyńca.
ponad 3 lata temu / Maria
 
Są zasady bytowania ludzkiego, które nie są własnością żadnej religii, cywilizacji, filozofii czy przekonań. Są niezmienne i nienaruszalne. Każda próba Ich podważenia natychmiast prowadzi do katastrofy. Kto tego nie rozumie zbiera tego owoce. Przykład? Nie kradnij! Nie podlega żadnym negocjacjom, głosowaniom, dyskusjom, pluralizmom, różnorodnościom czy ekumenizmom. A zasad tych jest wiele. Prościej? Bardzo proszę! Można dyskutować nad smakiem potraw, sposobem ich przygotowania, ilością przypraw czy kolorem talerzy. Jednak każda próba konsumpcji obiadu alternatywnym "końcem" przewodu pokarmowego zawsze doprowadzi do zafajdania stołu.
ponad 3 lata temu / agricola
 
a może tak modlitwa by administratorzy (najczęściej to x. proboszcz) zrozumieli, że powinni korzystać z dostępnych środków ochrony sacrum? ech ... +
ponad 3 lata temu / Stroke
 
@tadek Drogi Przyjacielu, Poczytaj Ty zatem Dzienniczek św. s. Faustyny. Tam Pan Jezus dokładnie tłumaczy po co chce mieć namalowany swój obraz. A jaką on ma wartość, tzn. obraz dla nas, to poczytaj w takiej książeczce jak Ostrzeżenie z zaświatów. No i nie kompromituj się chłopie na tym forum jak tzw. świadek jakiegoś jehowy, bo to forum katolickie. Pozdrawiam. CSSML
ponad 3 lata temu / mrówka
 
Trzeba zorganizować patrole wokół kościołów. Coś mi się zdaje, że szykuje się jakaś większa prowokacja.
ponad 3 lata temu / St
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.