DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2019 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Nieznany sprawca podpalił biuro poselskie Beaty Kempy. To trzeci taki atak w ostatnich dniach

Nieznany sprawca podpalił biuro poselskie Beaty Kempy. To trzeci taki atak w ostatnich dniach
Beata Kempa. Fot. Rafal Siderski/FORUM

W nocy z poniedziałku na wtorek nieznany sprawca podpalił biuro poselskie minister Beaty Kempy w Sycowie (województwo Dolnośląskie). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że było to działanie umyślne. To kolejny w ostatnim czasie tego typu akt skierowany przeciwko politykom partii rządzącej.

 

– Wrzucono do środka pojemnik z łatwopalną cieczą. Na razie wciąż trwają tam czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Jednak prawdopodobnie śledztwo w tej sprawie przejmie wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu – powiedział Piotr Kowalczyk, prokurator regionalny we Wrocławiu. Dodał, że wszystko wskazuje na to, iż nie był to wypadek, tylko umyślne działanie.

 

To kolejny tego typu akt, jaki ma w Polsce miejsce w ostatnim czasie. W miniony weekend nieznani sprawcy oblali farbą wejścia do wspólnego biura poselskiego posłów Andrzeja Melaka, Jarosława Krajewskiego i Ewy Tomaszewskiej w Warszawie przy ul. Puławskiej 130. Z kolei w niedzielę zamaskowany mężczyzna zamazał sprayem drzwi do szczecińskiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zdaniem Andrzeja Melaka (PiS) akty wandalizmu to efekt „podpuszczania i prowokowania” ludzi przez przedstawicieli partii opozycyjnych oraz media przeciwne rządowi. Poseł wyraził również zaniepokojenie, że jeśli fala nienawiści nie zostanie zatrzymana, to niedługo może dość do kolejnych aktów przemocy. – Czego się można spodziewać: pobicia, zabójstwa tak jak w Łodzi? – pytał.

 

Jego słowa stanowiły bezpośrednie nawiązanie do tragedii, jaka 19 października 2010 roku rozegrała się w biurze PiS w Łodzi, kiedy to 62-letni wówczas Ryszard Cyba zamordował Marka Rosiaka – działacza PiS i ciężko ranił jego asystenta - Pawła Kowalskiego.

 

Sytuacja zaniepokoiła również funkcjonariuszy policji, którzy zapowiedzieli zwiększoną liczbę patroli na ulicach, na których znajdują się siedziby biur poselskich. – W okresie świąteczno-noworocznym na polskich ulicach będzie zwiększona liczba patroli, które w ramach swoich obowiązków będą zwracały uwagę na siedziby biur parlamentarzystów –  zapowiedział rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 

 

Źródło: tvp.info

TK

 

 


DATA: 2017-12-12 13:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lewakom nie udało się sprowadzić islamskich imigrantów do Polski, więc własnymi bojówkami wypełniają te lukę i tak jak muzułmanie na zachodzie Europy tak oni rozrabiają w Polsce.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Pani poseł tyle razy gościła w RM przed wyborami. I co robi w rządzie? Nie dostała pozycji ministra bo jeszcze by coś dobrego zrobiła. Na to Naczelnik nie pozwoli.
ponad 1 rok temu / PK
 
"Zdaniem Andrzeja Melaka (PiS) akty wandalizmu to efekt podpuszczania i prowokowania ludzi przez przedstawicieli partii opozycyjnych oraz media przeciwne rządowi" - nie, to jest efekt waszej nieudolności, albo celowego pozorowania, działań przeciwko bandziorom z opozycji. Szum w mediach o przekrętach opozycji trwa, a wsadziliście kogoś za te przekręty?
ponad 1 rok temu / r
 
Kard. Stanislawie Dziwisz gloszacy Boze Milosierdzie na krakowskiej stolicy sw. Stanislawa Bp i Meczennika, a obecnie w Sanktuarium sw. Jana Pawla II na Bialych Morzach, a Ty sie temu nie dziwisz?!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.