DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

„Niezatapialna” Angela Merkel nie jest już szefową CDU! Czy Niemcy odejdą od post-polityki?

„Niezatapialna” Angela Merkel nie jest już szefową CDU! Czy Niemcy odejdą od post-polityki?
fot.Emmanuele Contini/NurPhoto via ZUMA Press

Annegret Kramp-Karrenbauer nową szefową CDU! Polityk zastąpi na tym stanowisku kanclerz Angelę Merkel, która przewodniczyła niemieckiej chadecji przez 18 lat.

 

W przeprowadzonym w piątek głosowaniu Kramp-Karrenbauer uzyskała 517 głosów. Jej przeciwnika w drugiej turze poparło 482 delegatów.

 

Zwycięstwo Kramp-Karrenbauer oznacza, że może stanąć w przyszłości na czele rządu. To właśnie było stawką dzisiejszych głosowań na zjeździe w Hamburgu. CDU jest największą partią i bardzo prawdopodobne, że po upływie obecnej kadencji Merkel jej partia nadal będzie sprawować władzę. Nie wykluczone też, że odbędą się przedterminowe wybory być może już pod koniec przyszłego roku.

 

Komentatorzy podkreślają, że nowa szefowa CDU jest nieco bardziej konserwatywna niż kanclerz Merkel, o czym mają świadczyć wcześniejsze przemówienia Kramp-Karrenbauer, w których ta dystansowała się od zalegalizowanych w ubiegłym roku tzw. małżeństw jednopłciowych.

 

Źródło: interia.pl / rp.pl

TK

 

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

W wydaniu m.in. Tadeusz Marczak o powrocie kwestii niemieckiej; Wir werden nicht dienen! - czyli Krystian Kratiuk o niemieckiej duszy; Jak zrozumieć Niemców? Odpowiedzi udziela ks. prof. Tadeusz Guz. A także: Czują się moralnie lepsi - wywiad o niemieckiej tożsamości historycznej i kulturowej z prof. Bogdanem Musiałem.


DATA: 2018-12-11 08:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy byli i da samobójcami dlugofalowymi. Głupota tego narodu osiąga szczyty. Odrzucenie Prawa Bożego, tworzenie nijakiej religii pozornie chrześcijańskiej, aborcja, bajdurzenie o UE i wiele innych. Jak widzę polityków Niemiec, a Zwłaszcza Panią Merkel, to ogarnia człowieka śmiech, jak głupota ubiera się w pozór prawdy.
2 miesiące temu / Krakusik
 
Była, wbrew rozpowszechnionej opinii, jednym z najgorszych kanclerzy w powojennej historii Niemiec. Ale to nie musi być, akurat dla NAS, złe! :)
2 miesiące temu / Anna
 
Alternatywa dla Niemiec wygra kolejne wybory CDU będzie na drugim miejscu ,Związek Socjalistycznych Republik Europejskich rozleci się po tym jak Macron i Merkel podjęli decyzję o utworzeniu armii europejskiej do pilnowania"demokracji"neo-marksistowskiej w krajach związkowych U S A nie pozwoli na wyprowadzenie Bundenswery z koszar .
2 miesiące temu / Tomasz
 
To prawie tyle samo co prezydenci postkomunistyczni miast (od 2002 .Majchrowski 16 lat). Jak będzie wyglądał Kraków jak może dotrze do pełnoletności i Kraków będzie dotarty?
2 miesiące temu / Krakus
 
Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
2 miesiące temu / sorcier
 
A więc jednak (wreszcie!) trafiona i zatopiona! :)
2 miesiące temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.