DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Niezależna.pl: W czasach rządów PO-PSL podatnicy wspierali promocję prywatnej kliniki in vitro!

Niezależna.pl: W czasach rządów PO-PSL podatnicy wspierali promocję prywatnej kliniki in vitro!
FOT. DAREK LEWANDOWSKI/FORUM

Audyt ośmioletnich rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zatacza coraz szersze kręgi. Do kolejnych spraw docierają dziennikarze. Portal Niezależna.pl ujawnił, że w latach 2013-2015 prywatna klinika in vitro korzystała z dobrodziejstw pieniędzy publicznych, a środki szły na jej międzynarodową promocję.

 

Żyłą złota dla rozmaitych nietrafionych, a nawet bardzo kontrowersyjnych inwestycji był unijny program Innowacyjna Gospodarka. To właśnie z niego wspierano portale o podróżach dla homoseksualistów, „Koci Facebook”, upadające wkrótce po powstaniu portale randkowe, czy witryny o modzie z niemoralnymi grami pt. „Striptiz”. (ZOBACZ WIĘCEJ)

 

Ujawnione w środę przez „Gazetę Polską” okoliczności wydawania pieniędzy polskiego i europejskiego podatnika mają swój dalszy ciąg. Rzecz nie idzie już jednak o bzdurne strony internetowe, sprawiające wrażenie iż powstały wyłącznie dla samej dotacji.

 

Ponad 430 tysięcy złotych miało zasilić jedną z polskich klinik in vitro. Wspierana przez „istniejące tylko teoretycznie” Państwo Polskie placówka miała w swojej ofercie zamrażanie powołanych do życia ludzkich istot.

 

„Jak wynika z dokumentów, do których dotarł portal niezalezna.pl, z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka skorzystała w latach 2013-2015 jedna z największych klinik in vitro (...). Jako cel przekazania 430 560 zł (z pieniędzy unijnych i polskich podatników) wskazano promocję na rynkach międzynarodowych. W ofercie klinika ma m.in. zamrażanie zarodków” - czytamy na Niezależnej.

 

Na razie nie wiadomo dlaczego wsparciem cieszyła się klinika prowadząca tego typu działalność i dlaczego pieniądze skierowano właśnie do konkretnej placówki.

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł   


DATA: 2016-06-03 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli ktoś chce to za własne pieniądze....
ponad 3 lata temu / kasia
 
Kazda klinika ma w swojej ofercie mrozenie zarodkow i po co robic tu afere.
ponad 3 lata temu / Jaaa
 
I słusznie.Bo wspieranie systemu "in vitro" dało niektórym parom męsko-żeńskim potomka.Czy to niepożyteczny cel?Cel uświęca środki mili poszukiwacze sensacji i nieprawidłowości.Ordynarni inkwizytorzy i obłudnicy.
ponad 3 lata temu / NN
 
i co dalej? czy ktoś wreszcie poniesie odpowiedzialność karną i majątkową za to? czy dalej będzie się mówić o "odpowiedzialności politycznej"?
ponad 3 lata temu / pytanie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.