DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Niewolnictwo i handel ludźmi - jedne z największych problemów Wielkiej Brytanii

Niewolnictwo i handel ludźmi - jedne z największych problemów Wielkiej Brytanii
Fot. Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 Public Domain

Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) Wielkiej Brytanii ogłosiła raport na temat „współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi w Wielkiej Brytanii”. Wynika z niego, że tego typu „zjawiska” są dużo powszechniejsze niż wcześniej przypuszczano.

 

Brytyjska policja prowadzi obecnie ok. 300 operacji przeciwko handlarzom ludzi. Składają się na nie działania w „każdym dużym mieście w kraju”. Według szacunków liczba ofiar tego typu przestępstw jest kilkukrotnie wyższa niż pierwotne obliczenia mówiące o 10 do maksymalnie 13 tys. ofiar. Obecnie zakłada się, że pokrzywdzonych zostało co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

Will Kerr, przedstawiciel NCA powiedział, że prawie każda kolejna operacja prowadzona przez brytyjskie służby przeciwko handlarzom ludzi prowadził do otwarcia kolejnych śledztw w tej sprawie niejednokrotnie przewyższających swoją skalą wcześniejsze dochodzenia. Dodał, że odpowiedzialność za współczesne niewolnictwo ponoszą gangi międzynarodowe. W jego ocenie na tego typu działalności zarabiają one dużo więcej niż na handlu narkotykami. - Jesteśmy zszokowani skalą tego, co widzieliśmy - podkreślił.

 

Handlarze ludźmi wyszukują swoje ofiary w Internecie. Najczęściej pochodzą one z Albanii, Nigerii, Wietnamu, Rumunii i Polski. Jak podaje BBC ofiary dają się nabrać na zamieszczane przez przestępców oferty pracy, nauki czy też „wielkiej miłości”. „Najpopularniejszym” miejscem docelowym dla współczesnych niewolników jest seks-biznes. Wielu z nich wykorzystuje się również jako przymusowych robotników, bądź służących.

 

Kerr w swojej wypowiedzi przywołał historię 12-letnie Romki zatrzymanej na granicy. Dziewczyna została sprzedana przez własnego ojca i miała trafić do rodziny w Wielkiej Brytanii jako dożywotnia służąca.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2017-08-11 11:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

mam Nie nic
ponad 2 lata temu / Nie
 
Jesli nielegalni uchodzcy sa wpuszczani do krajow europjskich to tym samym wspiera sie handel ludzmi. Ciekawe, ze to na Polske aktualnie zarzuca sie sieci i probuje sie ja ciagnac za soba w nieznana glupote, ktora zawsze musi miec poklask a z drugiej strony to Polska rzekomo nie przestrzega przywileju kobiet do ciezkiej dlugoletniej harowki. Przykre jest to, ze osoba takia jak Timmermans w ogole nie zna definicji slowa prawo, co daje wyraz w swoich wypowiedziach iz jednak myli prawo publiczne -zbior dyrektyw z prawem podmiotowym. Sam jednak preferuje przymus jako narzedzie wplywu. Prawo jest jedynie i az wzgledem, z ktorego jednak korzystac nie trzeba. W tym wzgledzie - tego co dzieje sie na starym kontynencie jednak sie nie wypowiada,choc mialby chociazby przywilej zajecia sie tym tematem u siebie na przyklad.
ponad 2 lata temu / Aga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.