DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Niewiedza prowadzi do piekła

Niewiedza prowadzi do piekła
Pożądliwość, Gießen, Teatr Miejski: fot.Oliver Abels/commons/GNU/creative

O tym, że nieczystość i bezwstyd szerzy się na świecie nie trzeba nawet wspominać. W tej walce jedną z ulubionych broni szatana jest ... niewiedza.


Niedawno uczestniczyłam w prelekcji dla pań dotyczącej czystości. Prowadząca perorowała: - My kobiety wiemy jak pewne kwestie poruszać z delikatnością. Jeżeli twoja koleżanka ma dekolt do pasa, to należałoby jej powiedzieć, że bluzka w tym kolorze nie za bardzo jej pasuje. Druga anegdota dotyczy księdza, który mówił do matek młodych dziewcząt, mających wkrótce przystąpić do bierzmowania, iż powinny zwrócić uwagę na skromny wygląd swych córek. Ku zdziwieniu duchownego, kobiety okazały oburzenie: - Są młode. Kiedy mają pokazywać nogi, jak nie teraz?


Ta beztroska kobiet w podejściu do ubioru jest (UWAGA!) uzasadniona. Jest po prostu naturalna. Normalna kobieta nie jest w stanie wyobrazić sobie, co może mieć w głowie mężczyzna patrząc na roznegliżowane panie. Co więcej, nie ma w sobie podobnych mechanizmów. Gdy człowiek chce coś zrozumieć, próbuje znaleźć analogiczne sytuacje w swoim życiu. Dochodzi więc do tego, że niejedna niewiasta przyrównuje męską chęć oglądania się za kobietami, do swej własnej chęci ... oglądania się za uroczymi bobasami w wózeczkach.

 

Nie wystarczy też, gdy matka powie córce: „Mężczyźni myślą inaczej niż my, dlatego nie można ubierać się prowokująco.” W głowie nastolatki (czy generalnie każdej kobiety) od razu, według jej własnej natury pojawiają się bowiem wiadomości uzupełniające w stylu: „Idę na imprezę, ale będzie tam tylko dwóch chłopaków, którzy mnie nie lubią, więc mogę ubrać co chcę.”, „Spotykam się gronie rodziny. Przecież to szwagier, jak mógłby sobie coś pomyśleć?”, „Jadę na wycieczkę, ale wszyscy są żonaci, więc nie ma obaw.”

 

Co należałoby więc zrobić? Otóż - należałoby kobiety oświecić. Oczywiście muszą to zrobić panowie, bo tyko oni do końca wiedzą, co mają w głowach. Problem w tym, że wielu z nich tchórzy, a tylko nieliczni decydują się to zrobić. Uważają bowiem, że ucierpi na tym ich (źle rozumiana) męska duma lub boją się wchodzenia w szczegóły. A przecież toczymy walkę przeciw złu, przeciw grzechom śmiertelnym, które wciągają ludzi do piekła. Tu nie ma miejsca na delikatne insynuacje na temat koloru bluzki. Im większy kaliber, tym ostrzejsze ma być działanie, a ewentualny dyskomfort słuchaczek to naprawdę niewielka cena. Tak więc - mężczyźni, macie zadanie do wykonania!

 

 

Aleksandra Michalczyk


DATA: 2012-08-01 12:55
AUTOR: ALEKSANDRA MICHALCZYK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

....A Ja wam powiadam: każdy kto pozadliwie patrzy na kobietę, już w swym sercu dopuścił się z nią cudzolostwa....
ponad 3 lata temu / Yola269
 
Aha.
ponad 3 lata temu / Mężczyzna
 
Ale o czym jest ten artykuł? Jeśli ktoś uparcie chce oglądać długie nogi i głębokie dekolty to jest oczywiste, że zawsze sobie znajdzie taki obiekt w zasięgu wzroku. Nie wszystkie kobiety noszą krótkie mini, i to od nas samych zależy gdzie będziemy kierować nasz wzrok.
ponad 6 lat temu / k
 
Autorka tego tekstu z pewnością nie wie co się mieści w męskiej głowie. Natomiast czytelnik z tego tekstu może się dowiedzieć co się mieści w jej głowie i w głowach wielu jej podobnych niewiast. Żeby nikogo nie obrazić na tym poprzestanę. Pozdrawiam serdecznie wszystkie niewiasty.
ponad 7 lat temu / pepe6
 
Zdecydowanie to jest zadanie dla mężczyzn, zwrócenie uwagi kobiecie na nieprzyzwoity ubiór. Gdy zwraca uwagę kobieta, to natychmiast zostaje posądzona o zazdrość. Argument w stosunku do mężczyzny "to co się patrzysz" jest słaby, bo wiadomo, że ubrała się (lub nie ubrała), żeby każdy się patrzył, a jeśli ma jej nikt nie widzieć, to niech się schowa gdzieś.
ponad 7 lat temu / gosia
 
Dla mnie nic nie jest albo białe albo czarne. Uważam, że w życiu wiele jest zależności i nie można wszystkiego uogólniać i klasyfikować w jeden określony sposób. Jeszcze jakiś czas temu chodziłam do kościoła co tydzień, wcześniej nawet kilka razy w tygodniu. Dziwiłam się, że tak niewiele tam osób w moim wieku, że w ogóle ludzi coraz mniej. Od pewnego czasu się nie dziwię, nie wiem jak jest, bo sama też przestałam chodzić. Powodów jest kilka - od kazań, które albo wywołują senność albo dotyczą polityki albo są nawijką o niczym, albo ksiądz chce przekonać wiernych do czegoś argumentami, z którymi zupełnie nie mogę się zgodzić... Dla mnie rzeczywistość mieni się wieloma barwami. Ludzie są różni, a każde życie inne. Potrzeba wiele wyrozumiałości dla każdego z nas. Ja nie mam zamiaru nikogo oceniać i niczego mu nakazywać. Poza tym uważam, że ludzie powinni dążyć do tego, by być szczęśliwi już tu na ziemi. Nieszczęśliwi wyrządzają zło większe niż szczęśliwy, któr
ponad 7 lat temu / och
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.