DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Nieustająca pomoc potrzebna od zaraz!

Nieustająca pomoc potrzebna od zaraz!

Dobrze, że w tak wielu polskich parafiach w każdą środę odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczególnie wzruszający moment tego wyjątkowego nabożeństwa stanowi odczytywanie zapisanych na kartkach próśb i podziękowań. Niejeden z tych kawałków papieru zroszony jest łzą. Smutku bądź wielkiej radości.

 

Nie ma chyba w naszej Ojczyźnie świątyni, w której nie znajdowałby się wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeśli taka jednak istnieje, to wierni czym prędzej powinni podjąć starania, aby zmienić to status quo.

 

Dlaczego?

 

Bowiem wszyscy jesteśmy podobni do dzieci uczących się chodzić. Nasze kroki wciąż są niewprawne i każdy ruch w jaki wprowadzamy nasze ciało grozi nam bolesnym upadkiem. Dlatego też potrzebujemy NIEUSTAJĄCEJ POMOCY Matki!

 

Tak wiele w otaczającym nas świecie pokus i okazji do grzechu, tak wiele chwil kiedy szatan podszeptuje nam do ucha swą ulubioną zachętę: „nie przesadzaj”. Do kogo zatem pójdziemy, gdzie skierujemy nasz wzrok, jeśli nie w stronę Maryi, która NIEUSTAJĄCO jest z nami.

 

A ból i cierpienie? Ile w naszym życiu jest sytuacji kiedy wypełniają one każdą jego sekundę. Maryja, której „duszę miecz przeniknął”, gotowa jest przyjść nam z pomocą, uleczyć, pocieszyć, wesprzeć. Matka naszego Pana nie ma ustalonych dyżurów, nie obowiązują Jej kontrakty NFZ, jej pomoc trwa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. NIEUSTAJĄCO!

 

Tych prostych prawd nie trzeba z pewnością tłumaczyć rzeszy „czcicieli” NMP Nieustającej Pomocy, którzy przychodzą w środowe popołudnia do świątyń, aby na kolanach błagać o jej orędownictwo.

Znają je doskonale wszyscy, których drżąca ze wzruszenia ręka zapisuje na skrawku papieru prośbę lub podziękowania do „najukochańszej Matuchny”. Ich odczytywanie w trakcie nabożeństwa stanowi niepowtarzalne świadectwo zaufania w NIEUSTAJĄCĄ pomoc, której tak bardzo potrzeba zarówno im, jak i „synowej, bo ma ciężką operację”, „mężowi, bo topi swe życie w butelce wódki”, „córce, co odeszła od Kościoła”.

 

Następna środa już za tydzień….

 

Łukasz Karpiel


DATA: 2018-06-28 07:25
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Maryjo Królowo Polski pod Twoją Obronę weź Twój Polski Naród i nie pozwól na jego niszczenie przede wszystkim przez rządzących Naszą zmaltretowaną Ojczyzną. Kiedy w końcu Naród i jego rządzący staną w Prawdzie i powrócą do katolickich korzeni? O Matko!
ponad 2 lata temu / Prawda Was wyzwoli.
 
Więcej artykułów o Maryji o ratunku dla Polski o polityce dość!
ponad 2 lata temu / Ona
 
@zzz: popieram
ponad 2 lata temu / bvr
 
Więcej artykułów o Maryji a mniej o polityce!
ponad 2 lata temu / zzz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.