DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Nietypowa akcja Polonii: ciężarówka z napisem „GermanDeathCamps” przemierza amerykańskie drogi

Nietypowa akcja Polonii: ciężarówka z napisem „GermanDeathCamps” przemierza amerykańskie drogi
fot. YouTube/ German Death Capms

Patriotyczną inicjatywą wykazała się polska społeczność w Chicago. Na jednej z ciężarówek przygotowano grafikę „GermanDeathCamps” odnoszącą się do akcji podnoszenia świadomości historycznej dotyczącej prawdy o holokauście.

 

Na ciężarówce znajduje się także napis „Do not confuse the murderer with the victim” (ang. nie pomyl oprawcy z ofiarą) i odnosi się do ukazania prawdziwych sprawców holokaustu, którymi byli Niemcy. W obliczu narastającej narracji, która stara się postawić Polaków jako współodpowiedzialnych za zbrodnie II wojny światowej, polscy patrioci w Stanach Zjednoczonych wzięli sprawy w swoje ręce. Kierowca będzie przemierzać ciężarówką drogi międzystanowe i jednocześnie promować prawdę historyczną.

 

Pomysł z grafiką na ciężarówce jest częścią akcji „GermanDeathCamps”, która ma uświadamiać społeczność międzynarodową o prawdzie historycznej dotyczącej holokaustu. Początkowo, promowana jedynie za pomocą internetu i mediów społecznościowych, niedawno wyszła „na ulice” europejskich miast. Częścią inicjatywy jest uświadamianie społeczeństwa za pomocą mobilnych bilbordów, które kierowcy wożą swoimi samochodami.

 

 

 

Źródło: germandeathcamps.us

PR


DATA: 2018-03-21 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A dlaczego ten napis jest w barwach flagi Republiki Weimarskiej i/lub Związku Niemieckiego i/lub Republiki Federalnej Niemiec? To chyba powinny być barwy III Rzeszy?
ponad 2 lata temu / Witam, pytam
 
tak slusznie bardzo trafiony pomysl na pokazanie swiatu prawdy historycznej to Niemcy sa odpowiedzialni za holokaust i II WS.
ponad 2 lata temu / milka
 
@Senciner616 "Bez urazu, można sprawdzić w Wikipedii". Sprawdź sobie chłopcze (w słowniku języka polskiego, nie w "wikipedii"), jaka jest różnica pomiędzy urazą (dopełniacz: urazy) z urazem (dopełniacz: urazu). Zajrzyj też do słownika ortograficznego (z tego słownika się dowiesz, że nieważny/a/e piszemy razem). Tyle (na razie) na temat "edukacji" ("należy walczyć przez edukację...").
ponad 2 lata temu / wwm
 
Niewiarygodne,że ktoś tak może myśleć i mówić panie/ pani senciner.niewiarygodne.....
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
W USA w każdym podręczniku o II WŚ i wojnie z Japonią, jest mowa o japońskich obozach w których trzymano i torturowano ludzi. Niezależnie w jakim kraju się znajdowały czy w Chinach, czy Indochinach czy na Pacyfiku, zawsze napisane jest "japoński obóz". Więc mówienie i pisanie o polskich obozach jest celowe i świadome! Niektóre z tych obozów leżały na terenach, które są teraz amerykańskie. A jednak nikt nie pisze "amerykańskie obozy"!
ponad 2 lata temu / veritas
 
23 kwietnia 2012 r. w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie Barack Obama ogłosił decyzję o przyznaniu najwyższego amerykańskiego odznaczenia cywilnego, ustanowionego w 1963 r. przez Johna F. Kennedy'ego, legendarnemu kurierowi Polskiego Państwa Podziemnego Janowi Karskiemu. Medal odebrał ówczesny szef MSZ Adam Rotfeld. Obama mówił w przemówieniu przed wręczeniem medalu o "polskich obozach zagłady". Adam Rotfeld jak gdyby nigdy nic, odebrał medal. Na wyraźne oburzenie Polaków słowami Obamy, kancelaria prezydenta USA oznajmiła, że "skoro obozy były w Polsce, to są polskie". A zatem proponuję mówić o "amerykańskim ataku na Pearl Harbor" w 1941 r., o "amerykańskim ataku na WTC" w 2001 r. itd. Przecież to jest to samo, nie?
ponad 2 lata temu / gryzipiórek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.