DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Niespodziewana dymisja „wojowniczej” ambasador USA przy ONZ. Powodem korupcja?

Niespodziewana dymisja „wojowniczej” ambasador USA przy ONZ. Powodem korupcja?
fot. REUTERS/Mike Segar/FORUM
#ONZ    #USA    #KORUPCJA    #DYPLOMACJA    #AMBASADA    #NIKKI HALEY

Nikki Haley ogłosiła we wtorek rano swoją rezygnację jako ambasador USA w ONZ. Była gubernator Karoliny Południowej, pełniła funkcję ambasadora USA przy ONZ od 2017 roku, kiedy została mianowana przez prezydenta Donalda Trumpa, zdecydowanie broniąc polityki Izraela i atakując Iran oraz Rosję.

 

Podczas konferencji prasowej i późniejszych uwag dla reporterów, Haley podała dwa powody rezygnacji: by wesprzeć Trumpa, który będzie ubiegał się o reelekcję w 2020 r., a także dlatego, że czuła, iż ​​nadszedł czas na przerwę. Trump podkreślił, że Haley uprzednio poinformowała go, iż w pewnym momencie będzie chciała odpocząć.

 

Jednak, jak twierdzą lewicowe amerykańskie media, powodem odejścia Haley mogą być podejrzenia o korupcję, co zaszkodziłoby jej wizerunkowi.

 

Organizacje pozarządowe coraz śmielej dopytują się, kto zapłacił za prywatne podróże ambasador i jej męża w czasie, gdy pełniła swoje stanowisko jako ambasador ONZ. Dzień przed ogłoszeniem przez Haley rezygnacji, organizacja Citizens for Responsibility and Ethics (CREW – Obywatele na rzecz Odpowiedzialności i Etyki) z Waszyngtonu złożyła wniosek do Departamentu Stanu o wszczęcie dochodzenia w sprawie nieetycznego postępowania obecnej ambasador przy ONZ.

 

CREW domaga się odpowiedzi na pytanie, kto zapłacił za siedem luksusowych prywatnych lotów, które Haley i jej mąż mieli odbyć, gdy była pracownikiem rządu federalnego.

 

Grupa sugeruje, że sponsorowali je trzej biznesmeni z Południowej Karoliny. Loty miały odbywać się między Nowym Jorkiem, Waszyngtonem i trzema miastami w Południowej Karolinie. Liderzy organizacji przekonują, że były one warte dziesiątki tysięcy dolarów, a wyjaśnienia Haley w tej sprawie są niewystarczające.

 

NGO zarzuca nieetyczne postępowanie wbrew regulacjom federalnym nie tylko Haley, ale także innym urzędnikom administracji prezydenta Trumpa, rzekomo czerpiącym korzyści osobiste z racji pełnienia publicznych stanowisk.

 

„Nasze regulacje etyczne są jasno sformułowane, by zapobiegać nawet możliwości pojawienia się korupcji i niewłaściwego wpływu. Wzywamy wiec inspektora generalnego Departamentu Stanu, aby zbadał charakter prezentów i ustalił, czy są one zgodne z zasadami etyki, a także zapewnił, że ​​pracownicy tacy, jak Ambasador Haley są w pełni przeszkoleni w zakresie stosowania i znaczenia standardów etycznych” – napisano we wniosku skierowanym do Departamentu Stanu..

 

Źródło: lawandcrime.com

AS


DATA: 2018-10-10 15:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.