DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Niespodzianki nie było. Liberalna polityk Zuzana Caputova prezydentem Słowacji

Niespodzianki nie było. Liberalna polityk Zuzana Caputova prezydentem Słowacji
Zuzana Caputova, REUTERS/Radovan Stoklasa

Na Słowacji odbyła się II tura wyborów prezydenckich. Zgodnie z przewidywaniami, zwycięstwo odniosła prawniczka Zuzana Caputova, zdobywając 58,2 proc. głosów. Tym samym na fotelu prezydenta Republiki Słowackiej po raz pierwszy w historii zasiądzie kobieta. Frekwencja wyborcza wyniosła 41 proc.

 

Słowacy podczas odbywającej się w sobotę II tury wyborów prezydenckich, wybrali swojego nowego przywódcę. Zwycięzcą okazała się Zuzana Caputova, która wygrała również I turę wyborów i prowadziła w sondażach. W ostatecznym głosowaniu poparło ją 58,2 proc. Słowaków, którzy wzięli udział w wyborach. Co ciekawe, w Kraju Bratysławskim poparło ją aż 73 proc. osób.

 

Rywal Caputovej, 52-letni Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej to znany w Brukseli polityk popierany przez rządzącą centro-lewicową partię Smer-SD. Šefčovič w I turze wyborów dwa tygodnie temu uzyskał wynik na poziomie 18,6 proc.

 

45-letnia Caputova, kandydatka partii Progresivne Slovensko swoją aktywność publiczną rozpoczęła od pracy w organizacjach pozarządowych. W 2017 roku wstąpiła do liberalnej partii, która wkrótce nominowała ją jako swoją kandydatkę na urząd prezydenta. Caputova dała się poznać jako polityk wspierający idee środowiska homoseksualistów, którzy lobbują nie tylko za wprowadzeniem tzw. „związków partnerskich” czy tzw. „małżeństw jednopłciowych”, ale również za tzw. „prawem do adopcji dzieci” przez homoseksualistów. Akceptuje również rozwiązania prawne pozwalające na zabijanie dzieci nienarodzonych. 

 

Kampanię przed decydująca turą wyborów prezydenckich na Słowacji zdominował temat korupcji oraz chęć zmian. Nawiązując do zbliżających się euro wyborów i wyborów parlamentarnych na Słowacji  (2020 rok), Caputová powiedziała m.in.: „Słowacja budzi się, pokazuje wielką chęć zmian i nadzieje związane z najbliższymi wyborami”. Premier Słowacji, Peter Pellegrini głosując w Bańskiej Bystrzycy oświadczył, że bardzo liczy na konstruktywną współpracę z nową panią prezydent.

 

 

Żródło www.sme.sk, www.ta3.com

ChS/WMa

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Popiera żądania homoseksualistów i aborcję. Kim jest Zuzana Caputova - przyszła prezydent Słowacji

 


DATA: 2019-03-31 10:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Izraelska agencja była organizatorem jej wyborów.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Katolicki naród Słowaków wybiera na prezydenta człowieka, który popierając zboczenia w życiu społecznym de facto walczy z moralnością chrześcijańską. No ale Polakom też nie przeszkadzało wybierać na prezydenta komunistę Kwaśniewskiego. Niestety schizofrenia między deklarowanymi wartościami a dokonywanymi wyborami opanowała większą część społeczeństw tzw. cywilizacji Zachodniej, czyżby następował jej zmierzch a może nawet upadek, jak pisze w swej najnowszej książce " Roztrzaskane lustro - upadek cywilizacji zachodniej " prof. Wojciech Roszkowski ? A może to nie schizofrenia ale utrata korzeni i swej tożsamości religijnej oraz kulturalnej ? Niestety, "postęp" który jest emanacją grzesznej natury człowieka, przybiera coraz obfitsze żniwo "zagarniając" powoli pod swe skrzydła coraz to nowe połacie wyzbytej moralności Europy. Szatan zaciera ręce z radości a Kościół katolicki jakby chował się do "kruchty", czego sobie życzą wszyscy tak zwani "Europejczycy".
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Homo będą mogli adoptować dzieci? Chore
ponad 1 rok temu / Neo
 
Naród Prawników robi to i przegra.
ponad 1 rok temu / janusz
 
Czy ta kobieta jest krewną Czaputowicza?
ponad 1 rok temu / koteq
 
Do non paevalebunt: "Oszałamiający pochód komunizmu przez świat nie da sie wytłumaczyć inaczej jak działanie szatańskie, patrz Fatima. Czyż nie zdumiewa podobnie popularność sodomii i gomorii w dzisiejszym świecie? Jak wytłumaczyć taki podbój sumień ludzkich bez pomocy demonów? Świat zaślepiony coraz bardziej stacza sie na drogi Sodomy i Gomory. "Hulaj dusza piekła nie ma" Niestety, ale to musi się stać, aby Pismo się wypełniło,a Królestwo Jego nie miało końca.
ponad 1 rok temu / sas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.