DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Niespodzianki nie będzie. Prezydent Władimir Putin będzie ubiegał się o reelekcję

Niespodzianki nie będzie. Prezydent Władimir Putin będzie ubiegał się o reelekcję
Fot. Russian Business Week. Mikhail Metzel/TASS/FORUM
#PUTIN    #WŁADIMIR PUTIN    #PREZYDENT    #ROSJA    #WYBORY    #KRYM    #ANEKSJA    #2018    #FEDERACJA ROSYJSKA

Urzędujący prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jak na „dobrego gospodarza” przystało, deklaracja padła w odpowiedzi na pytania zatroskanych o losy kraju i wdzięcznych prezydentowi za jego dotychczasową pracę robotników.

 

Wybory odbędą się 18 marca 2018 roku (w czwartą rocznicę aneksji Krymu), a prezydent Władimir Putin zapewnił, że weźmie udział w walce o fotel prezydencki. Poinformował o tym podczas spotkania z robotnikami Gorkowskich Zakładów Samochodowych w Niżnym Nowogrodzie. O plany prezydenta zapytał jeden z robotników, deklarując wsparcie wszystkich zgromadzonych.

 

Putin przyznał, że nie ma lepszego miejsca i lepszej okazji, by zająć w tej sprawie stanowisko i zadeklarował, że wysunie „swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Federacji Rosyjskiej”. - Jestem przekonany, że wszystko nam się wspólnie uda – dodał. Sala wiwatowała. Wcześniej Putin o poparcie pytał uczestników zjazdu wolontariuszy. I tam padło gromkie zapewnienie o poparciu dla prezydenta.

 

Liczący 65 lat Putin był szefem Federalnej Służby Bezpieczeństwa, od 1999 roku był premierem Rosji oraz pełnił urząd prezydenta przez dwie kadencje w latach 2000-2008. Gdy konstytucja nie pozwalała mu na ubieganie się o trzecią kadencję, na następcę zaproponował Dmitrija Miedwiediewa. Sam stanął na czele rządu. W 2012 roku Putin ponownie został prezydentem. Już wtedy analitycy sugerowali, że będzie to „dwunastoletnia kadencja”.

 

W wyborach prezydenckich będą kandydować: przywódca komunistów Giennadij Ziuganow, szef populistyczno-nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski, szef opozycyjnej partii Jabłoko Grigorij Jawlinski. Zamiar kandydowania ogłosiła też celebrytka Ksenia Sobczak oraz prezenterka telewizyjna Jekatierina Gordon, a także biznesmen Siergiej Połonski i rzecznik praw przedsiębiorców Borys Titow.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

 


DATA: 2017-12-06 17:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.