DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Niesmak na talerzu. Najnowszy numer „Polonia Christiana” obnaża kulinarną rewolucję

Niesmak na talerzu. Najnowszy numer „Polonia Christiana” obnaża kulinarną rewolucję

Trwający proces rewolucyjny nie omija żadnej sfery naszego życia. Tak oto „nowe trendy” trafiają także i na nasze talerze, wielokrotnie budząc niesmak. Tradycyjne dla Europy smaki powoli zanikają, a przecież i one są wartością definiującą naszą tożsamość. „Rewolucja na talerzu” w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

Mamy dziś do czynienia z prawdziwą rewolucją na talerzu – z całym jej (nie)smakiem. Właśnie tej temagtyce poświęcony został najnowszy, 61 numer magazynu „Polonia Christiana”. Autorzy tekstów biją na alarm, bowiem pod szyldem rozreklamowanych: postępu, nowoczesności i ciągłego poszukiwania nowych wrażeń mordowana jest jakże wspaniała, smakowita, tradycyjna europejska sfera kulinarna. Czas ją ratować!

 

Nie możemy pozwolić, by bogata tradycja, znana chociażby z polskich stołów, została zastąpiona potrawami o wartości dania typu „instant”. A do tego przecież zmierzamy. Wystarczy spojrzeć na to co już wydarzyło się w obszarze tzw. kultury masowej. „Stopniowej destrukcji ulegają kolejne elementy kultury ufundowanej na chrześcijaństwie. Wraz z nimi zmieniają się otaczający nas ludzie. Konsekwencje tej rewolucji będą olbrzymie” – pisze Paweł Momro wskazując na destrukcyjny wpływ mediów społecznościowych.

 

Niestety, wokół rozchodzi się swąd postępu. Skąd on? – pyta Sławomir Skiba. Może z gwałtownego przyspieszenia tempa rewolucji, jakiego – zdaniem Krystiana Kratiuka – doświadczamy ostatnio szczególnie wyraźnie? Może z ducha Targowicy, jakiego wietrzy Łukasz Karpiel, albo z biurokratycznej zarazy, którą diagnozuje Tomasz Cukiernik? A może ze złowieszczej agendy zrównoważonego rozwoju, przed którą ostrzega Agnieszka Stelmach?

 

Trzeba mieć się na baczności. Bowiem mody z Zachodu są łatwo przyswajalne, a to czym karmieni są ludzie młodzi w systemie zwanym „edukacyjnym” mrozi krew w żyłach. Jak pisze Bogna Białecka, amerykańskie uczelnie przodują dziś „w uczeniu młodzieży męskiej, jak nie gwałcić młodzieży żeńskiej, a młodzieży żeńskiej – jak się skutecznie mścić na młodzieży męskiej za wszelkie rzeczywiste i urojone krzywdy”. Jest jednak „światło w tunelu”, a jak udowadnia Kinga Wenklar, jest nią edukacja domowa – jako szansa nie tylko na edukację dziecka, ale jego wychowania, a nade wszystko na szczęśliwe dzieciństwo.

 

I nie ulegajmy zwątpieniu. Jesteśmy po zwycięskiej stronie. Pokazuje to Jerzy Wolak w dość nietypowym dla magazynu tekście o akcji „Żeńka”, wymierzonej w sowieckiego najeźdźcę, potwierdza Jacek Kowalski apoteozą Matki Polki, a ojciec Krzysztof Kukułka z iście franciszkańską radością ilustruje nasz triumf w Niebie!

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” kupić można w dobrych kioskach i salonach prasowych, a także – po obniżonej cenie – w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana lub też do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata.  MA

 

 

 


DATA: 2018-03-14 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ala wilk: "Powinno być obowiązkowe przedszkole od 4 roku życia" - no to zalecenie to wypisz wymaluj, przypomina to co robiono w sowieckiej Rosji za czasów Stalina, aby indoktrynować dzieci do komunizmu.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
@ala wilk: Nic bardziej nieprawdziwego. Badania w USA wykazują, że właśnie dzieci po szkole domowej są najlepiej przystosowane społecznie a poza tym bez trudu idą na najwyższe studia. Wychowanie domowe w połączeniu z wymianą towarzyską rodziców-nauczycieli naprawdę robią cuda. Dzieci takie są znacznie pewniejsze siebie i mniej podatne na wpływy środowiska, a szczególnie tego, którego byśmy sobie nie życzyli.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
W złym momencie wyszedł ze swoimi wygłupami. Teraz nie jest czas na takie rzeczy, a Darski nie ma widać "antenek czułych społecznie" to tego nie wyczuł. PIS jest między młotem a kowadłem: z jednej strony opinia elektoratu, z drugiej naciski diaspory żydowskiej. Więc błaznom, którzy się wychylają w tak trudnym momencie wycierając sobie gęby katolikami raczej nie popuszczą... I bardzo dobrze.
ponad 1 rok temu / kkd
 
Obowiązkowa to powinna być obrona dzieci i całej rodziny przed państwowym przymusem. Dziś właśnie jedna z pracownic handlu pierwszy raz mogła pomóc swojemu dziecku w odrabianiu lekcji - w poprzednie niedziele miała 12godzinne dyżury (a podobno ok. 100 lat temu wywalczono 8 godzinny dzień pracy). Miałem okazję uczyć biedne dziecko, przymuszone do pójścia do szkoły w wieku 5 lat i 8 miesięcy (tak, od 6 lat ale według rocznika). Na szczęście udało się prywatnie opanować skutki państwowej głupoty. Ala Wilk - jeśli tak się Tobie podoba Szwecja, to przypominam, że granice Rzeczypospolitej są otwarte i nikogo wbrew jego woli w Polsce nie trzymamy. Ale dobra dziecka najlepiej pilnują rodzice, bo lepiej je znają, niż jakikolwiek urzędnik. Edukacja domowa nie polega na rozpieszczaniu swego jedynaka - jak ktoś kocha dzieci, to ma ich więcej, ma też znajome wielodzietne rodziny. Po takiej edukacji dziecko będzie uspołecznione i to praktycznie, nie tylko w wynikach testów.
ponad 1 rok temu / Solidarny
 
Edukacja domowa to absurd i sekciarstwo. Pozbawia dzieci umiejętności społecznych. Potem dziecko idzie na studia i dziwi się że swiat się nie kręci wokół niego. Powinno być obowiązkowe przedszkole od 4 roku życia jak w Szwecji.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Komentarz człowieka, który zajmuje się odkrywaniem przepisów z kuchni staropolskiej oraz historią kuchni. "Aż pognałem by to kupić. W środku jednak o samej rewolucji kulinarnej nie ma właściwie nic, ale najbardziej mnie zdziwiło, że autorzy tych tekstów, powołując się na rolę tradycji żywieniowych i wartości religijnych związanych z jedzeniem piszą o tym jeszcze mniej niż o rewolucji kulinarnej. Nie kupiłem więc, ale czas chyba na konferencję czy choćby jakąś dyskusję o chrześcijaństwie i jedzeniu, to fascynujący temat, sporo ostatnio napisano w rożnych krajach..."
ponad 1 rok temu / Robert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58747"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.