DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Niepokojące wyniki eksperymentu: czy Google promuje lewicowe media ?

Niepokojące wyniki eksperymentu: czy Google promuje lewicowe media ?
Fot. sqback / commons.wikimedia.org, licencja cc
#GOOGLE    #INTERNET    #POLITYKA    #MEDIA    #LEWICA    #PRAWICA    #USA    #STANY ZJEDNOCZONE    #DONALD TRUMP

Amerykańska dziennikarka twierdzi, że Google poprzez odpowiednie ustawienia swojej wyszukiwarki promuje lewicowe media. Treści prawicowe – przy wyszukiwaniu jednego z bardziej istotnych politycznie haseł – pozostają głęboko ukryte.

 

Paulina Bolyard przeprowadziła eksperyment, wpisując w Google słowo Trump pod kątem szukania „wiadomości”. Okazało się, że aż 96 procent znalezionych treści pochodziło z mediów o profilu lewicowym.

 

Na pierwszej stronie wyników wyszukiwania nie znalazł się odnośnik do żadnego prawicowego portalu. Dziennikarka przeanalizowała 100 wyników. Wśród nich znalazło się jedynie 5 linków do stron prawicowych. 

 

Najczęściej Google sugerował informacje z CNN (aż 21 na 100), następnie Washington Post i NBC. Ani razu w pierwszej setce nie znalazły się treści ze znanych w USA mediów takich jak National Review, The Weekly Standard, Breitbart, The Blaze, The Daily Wire, Hot Air, Townhall czy Red State.

Autorka zastosowała podział na media prawicowe i lewicowe autorstwa Sharyl Attkisson.

 

Wprawdzie wyniki wyszukiwania mogą się różnić w zależności od komputera. Jednak Paulina Bolyard zapewnia, że eksperyment przeprowadziła także na innych urządzeniach i za każdym razem rezultaty okazały się podobne. Podkreśla, że jej eksperyment, choć nie jest badaniem naukowym, świadczy o lewicowym uprzedzeniu Google.

 

Internetowy gigant nie ujawnia szczegółów działania swego algorytmu do wyszukiwania treści. Twierdzi jednak, że na pozycję wyszukiwania wpływa około 200 czynników. Wiadomo, że są to między innymi zgodność tematyczna z wpisywanym przez internautę hasłem, linki, sposób napisania tekstu itd. 

 

W maju 2017 roku Google zmodyfikowało algorytm. Konserwatywne „PJ Media” twierdzą, że wraz ze zmianą spadła liczba jego czytelników.

 

Google to niewątpliwie najpopularniejsze „miejsce” wyszukiwania treści w internecie. „Pozycjonowanie” w nim może zatem odegrać znaczącą rolę w kształtowaniu poglądów politycznych. Jeśli internauta znajduje niemal wyłącznie treści z jednej strony politycznej barykady, to otrzymuje niepełny obraz świata. To zaś wpływa na jego wyborcze decyzje.

 

Źródło: pjmedia.com

 

mjend


DATA: 2018-08-28 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

U bas to insczej? Od lat przy szukaniu u nas dominują w wynikach portale GW (gazeta peel), Newsweek Polska, Onet, TVN24. Ze świecą szukać innych portali. Tak samo w spersanolizowanycg serwisach informacyjnych Google jak i Microsoftu mamy dokładnie te same źródła wiedzy.
7 miesięcy temu / Jurgen
 
Już dawno to zauważyłem. Żeby znaleźć stronę prawicową trzeba wpisać jej nazwę. Lewicowe wyskakują same.
7 miesięcy temu / Jan
 
He, he, he... też mi odkrycie... Nie przeżyli komuny to się dziwią. Jakby przeżyli dwa programy z "10 miejscem na świecie" rozwoju gospodarczego to by się nie dziwili. Co prawda wcześniej był tylko jeden z 3 godzinnymi smakowitymi przemówieniami tow. Wiesława, ale to się nie liczy. Nie było wyboru pomiędzy kanałami. Jakby nie było... demokracja i to ludowa.
7 miesięcy temu / ma
 
Moze zna Ktoś jakiś dobry zamiennik do googla?
7 miesięcy temu / Man
 
StartPage ,searX me ,GoGoDuck szanujace prywatnosc i oczy z filterm na swinstwa.
7 miesięcy temu / Bez googla i tez dobrze
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62414"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.