DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Skąd tyle zgonów ? A dlaczego karetki nie chcą przyjeżdżać do osób z zagrożeniem życia ? W szpitalach nie leczą, tylko kroplówka i do domu !
ponad 1 rok temu / xyyx
 
Rok 2015 znaczny spadek urodzeń ,to jaką macie pewność że bez wprowadzenia tego programu w kolejnych latach ten spadek rok do roku nie wynosił kilkanaście tys. !! Macie taką pewność ? Jak dyskutować z kimś kto wymaga aby tak trudny problem rozwiązać w ciągu 2-3 lat , trochę powagi na litość Boską . W materiale stwierdzono że w poprzednich latach wzrost jest wynikiem jedynie przyspieszenia decyzji rodziców o kolejnym potomku , czy aby na pewno ? A może pozwoliło podjąć taką odpowiedzialną decyzję !!! Decyzję którą wcześniej nie podejmowali ze względu na zasobność swego portfela . Takie bzdury może jedynie wypisywać egoista albo głupek , czyli osoba która nie rozumie że następne pokolenie jest mu niezbędne aby te pieniądze które zgromadził na koncie miały jakąkolwiek wartość . Czyli co Egoista będzie się bawił a inni mają mu wychować usługodawców ?Samo zahamowanie w pierwszych latach tendencji spadkowej jest sukcesem i róbmy wszystko aby miał miejsce stały wzrost .
ponad 1 rok temu / Ato ci logika
 
Podstawowym motorem urodzeń dzieci jest bieda. Obecnie największy przyrost jest w krajach Afryki, więc im biedniejsza Polska tym więcej urodzeń, niestety statystyki nie kłamią.
ponad 1 rok temu / spisek
 
Ludzie zastanawiają się nad spadkiem urodzeń. Mowa to o Bezrobociu, programie 500 plus ok. Ale nikt nie napisze o tym jak wiele par stara się o dzieci i ma problemy z płodnościa. Jestem mamą, która po trzech poronieniach urodziła córkę. W mieście rodzinnym nie uzyskalam należytej pomocy w utrzymaniu ciąży a dodam że pochodzę z miasta, które liczy prawie 200 tys mieszkancow. Wiele kobiet jest w podobnych sytuacjach. Może skupić się nad przyczynami poronien?? Doświadcza tego ogromna ilość kobiet. Na palcach ręki nie zaliczę znajomych, które starają się o dziecko i ciągle jest coś nie tak. Tu hormony, tu immunologia. Z czego To się bierze? W moim wieku byłabym już mama 2 dzieci i starała się o 3. Przez te doświadczenia mam dopiero 1 dziecko. Pomyślcie o jedzeniu i chemii i GMO i tych wszystkich swinstwach, którymi jesteśmy podtruwani. Dla niektórych ginekologow nie ma sensu szukać przyczyny poronien. Dzięki ginekolog, której się "chciało" jesteśmy teraz rodzicami.
ponad 1 rok temu / Mamapoprzejsciach
 
Minister Rafalska potrafiła się szczycić wzrostem dzieci w pierwszym miesiącach, a jak po półroczu liczba ogólna maleje, to nagle nastała cisza. Nie mogę znaleźć w internecie danych za maj i czerwiec. Mam rozumieć, że program 500+ przestaje działać i nagle w łeb bierze propaganda rządu? To jak to jest - wstajemy z kolan czy upadamy na głowę?
ponad 2 lata temu / artur
 
Ja to nawet za 1000+ nie wpakuję się w dzieci. W polsce za oferowane wynagrodzenie żyje się dobrze tylko w pojedynke lub luźnym związku. Jak patrzę na ludzi tyrajacych po 14 godzin aby urobic na rodzinę to aż mi się niedobrze robi. Ja jestem wolnym człowiekiem mam 35 lat, bez kredytów, zobowiązań i przymusów. Żyje bez presji. Jak mi coś nie podpasuje w pracy to w każdej chwili mogę ją zmienić lub nawet zrobić sobie przerwę od niej na dłużej. Żona i dziecko to pasmo nieszczęść i niedoli. Z żoną predzej czy później bym się rozwiodl i do tego został bym z alimentami. Zbyt duże ryzyko nie warte zachodu. Żyje po swojemu i jestem szczęśliwy.
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Warto zauważyć że paradoksalnie w krajach gdzie rodzice naprawdę mogliby powiedzieć że nie stać ich na dzieci rodzi się ich najwiecej.Bogata Europa niestety umiera i proszę mi tu nie pisać że Europeczyka nie stać na dzieci bo gdyby to była prawda to w takim Egipcie nie powinno się teraz narodzić chyba ani jedno dziecko.
ponad 2 lata temu / Arek
 
Piszesz: "trzeba też dzieciom zapewnić spokojną przyszłość". W jaki sposób chcesz to zrobić? Przecież przyszłości nie znasz, a trzeba by ją zaplanować na co najmniej 20 lat. Nie lepiej zaufać Panu Bogu niż próbować zrobić coś czego nie jesteś w stanie?
ponad 2 lata temu / do Do JAN
 
Każdy majaczy o jakiejś biedzie i że go nie stać na dzieci bo biedabiedaa bezrobocie itd,a tu polski rząd musi kombinować bo brakuje rąk do pracy.A tak na poważnie zna ktoś jakieś głodne dzieci? A z drugiej strony to gorsze dzieci wyrastają z tych tzw warunków cieplarnianych gdzie to tata i mama charuja calymi dniami aby "dziecku zapewnić dogodne warunki".
ponad 2 lata temu / Jan
 
@a gdzie niby w Polsce (bo o niej w końcu mowa) mordują dzieci i rozcinają kobietom brzuch na zywca? A co do dzieci to mam już gromadkę i nie mogę narzekać
ponad 2 lata temu / Jan
 
Sukces ZUS?
ponad 2 lata temu / sukces
 
Ciąg dalszy PASMA SUKCESÓW Unii wolności.
ponad 2 lata temu / zw
 
Brzydze się aborcji! Antykoncepcji nienawidzę diabła! Proszę się od mnie odczepic. Urodze z wielką przyjemnością radością 5 dzieci! Ale chyba jak chce się planować powiększenie rodziny to trzeba też dzieciom zapewnić spokojną przyszłość żeby mogły dorastac w pokoju i cieszyć się życiem! Jak Pan taki mądry to proszę się zrobić dużo dzieci życzę Panu z całego serca! I co wtedy nie daj Panie! Nie życzę nikomu widzieć śmierci własnego dziecka jak go mordują albo kobiecie w ciąży rozcinaja brzuch. Powodzenia! I JESZCZE JEDNO PROSZĘ SIĘ MODLIĆ OBOWIĄZKOWO KAŻDY DZIEŃ! O RATUNEK DLA POLSKI O DOBRĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA NAS POLAKÓW! :)
ponad 2 lata temu / Do JAN
 
Dlaczego uważasz że doktorat jest "zmarnowaniem czasu swojego, nauczycieli i uczelni"? Doktorzy bywają niezłymi wykładowcami akademickimi. Na jakiej podstawie oczerniasz tę kobietę sugerując że jest pasożytem? Poza tym uważasz wszystkich "poniżej profesora" za pasożytów? A sama kim jesteś, bo jeśli poniżej profesora, to właśnie pojechałaś po sobie samej :)
ponad 2 lata temu / do do TZ
 
Dobra zmiana 500+ dla drugiego dziecka i rozdawanie 500+ Ukraińcom
ponad 2 lata temu / dz
 
szkoda tylko że jej powołanie do macierzyństwa przyszło tak mpóźno i zmarnowała czas swój ,nauczycieli i uczelni
ponad 2 lata temu / do TZ
 
@Gość Katolik dzieci zazwyczaj nie planuje tylko stara się aby było ile da mu dobry Bóg.O to pyta nawet ksiądz przed małżeństwem "czy chcecie wychować potomstwo ktorym Bóg zechce was obdarzyć".Jeżeli unikasz potomstwa (poprzez aborcje,antykoncepcje czy chocby naturalnie bez powaznych powodów vide humane vitae) musisz mieć świadomość że CIĘŻKO GRZESZYSZ więc nie na miejscu jest odwoływanie się do Pana Boga...
ponad 2 lata temu / Jan
 
Moja znajoma, dobrze zapowiadający się naukowiec, zrobiła doktorat i wyszła za mąż. Urodziła szóstkę dzieci. Nie wyszła poza stopień doktora, nie zrobiła wielkiej kariery. Jest szczęśliwa.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
@Gość a nie boisz się tego że twoją córka będzie w życiu bardzo samotna? Że jak przyjdzie co do czego to nawet pogadać z kim nie będzie miała o wsparciu materialnym czy innym nawet nie wspomnę...Nie słyszałeś słów Pana Jezusa"nie martwcie się co będzie jedli pili w co sie odziejecie"? Bo piszesz coś o bogu...A jeżeli ufasz Szatanowi to się bój dalej.A swoją drogą to nasi dziadkowie/ pradziadkowie myśląc twoimi kategoriami Nie powinni MIEĆ ANI JEDNEGO DZIECKAbo zobacz pierwsza wojna światowa, chwilę później wojna z polszewikami bieda głód niepewna koniunktura. Na szczęście oni poprostu WIERZYLI PANU JEZUSOWI i mieli DUże KATOLICKIE RODZINY. Bo jak to piękne ujął pewien arcybiskup "RODZINA WIELODZIETNA JEST SZTANDAREM KATOLICYZMU"
ponad 2 lata temu / Jan
 
@Leaf pełna zgoda ale zwróć należy uwagę że ludzie (mam na myśli bialych Europejczyków)nie mają dzieci nie z biedy ale dlatego że poprostu nie chcą ich mieć...
ponad 2 lata temu / Jan
 
Zeby mieć drugie i kolejne dziecko to najpierw trzeba mieć pierwsze.Dla wielu ludzi.ktorym sie nie przelewa a ,ktorzy przekraczli by próg dochodu drugie dziecko to blizej nie okreslona abstrakcja .
ponad 2 lata temu / i tyle
 
Ja mam jedno dziecko córkę chciałabym 2,3 ale nie planuje bo się boję przyszłości dla niektórych może się to wydawać śmieszne ale mamy niepewne czasy a chciałam bym dzieci wychować na dobrych ludzi jestem Za Życiem! Zobaczymy błagać Pana Boga o dobrą przyszłość dla Polski to Polacy Polki będą mieli dużo dzieci. Diabeł bardzo niszczy i działa żeby się mało dzieci rodzilo i była aborcja trzeba to powstrzymać!
ponad 2 lata temu / Gość
 
Pełna zgoda z Leaf427. Dodam tylko tyle - ani 500+ ani żaden inny socjalistyczny pomysł nie przyniesie niczego poza marnotrawstwem środków publicznych.
ponad 2 lata temu / Ruben
 
Zmniejszyć podatki, zlikwidować PIT-y (koszt obsługi = zyskom), wywalić 90% biurokratów, pozwolić małym firmom na proste rozliczenia (ostatnio dr. Krajski prowadzący dwuosobowe wydawnictwo mówił, że musiał zatrudnić księgową za 4 tys/rok po znajomości!), zlikwidować ZUS, uprościć prawo, powrócić do reformy Wilczka. Zlikwidować socjalizm czyli PO-PiS i spółka na śmietnik historii! Bo będziemy mieli Wenezuelę i multi-kulti a dzieci i wnuki za granicą bez nadziei i chęci powrotu. 500+ nie działa bo nie może działać.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Nie można porównywać sytuacji demograficznej w Polsce i na Wyspach Brytyjskich. Wielka Brytania jest państwem zamożnym, stabilnym, szanowanym. Polska ciągle nie odbiła się od komunistycznego bagna, ciągle próbuje, szuka, nie do końca pewna efektów (500+). Polacy boją się, czy obecna koniunktura nie odwróci się w obliczu całkowicie już rozchwianej sytuacji politycznej i swoistego "rozrąbania" społeczeństwa na dwa wrogie, mściwe obozy. Opozycja nie bierze udziału w konstrukcji nowych rozwiązań, a władza nieustannie opędza się przed brutalnymi atakami. Ludzie widzą, że stan ten utrwalił się, więc uznali, że należy dbać już tylko o siebie, rodzinę i dzieci (czytaj: o te dzieci, które już się urodziły). Jeżeli - jak mówi prof. Szukalski - program 500+ wypełnił swoją rolę, możemy znów zacząć masowo się pakować. A "totalniacy" będą mieli nową okazję, by się z rządu naigrawać. Wielu konserwatystów też dozna mściwej satysfakcji z porażki PiS-u. Taka to zabawa.
ponad 2 lata temu / Baggins
 
I znowu fiasko socjalizmu bo bialibialudzie ludzie nie mają dzieci nie z biedy ale dlatego że zgłupieli do reszty w praktycznie całym świecie białego człowieka
ponad 2 lata temu / Jan
 
bo to był głupi pomysł ,skierowany do patologi,przy strachu że jak urodzimy chore nikt nam nie pomoże nie dziwi mnie ten spadek
ponad 2 lata temu / nie zdziwiona
 
Dajcie ludziom zarabiać na swoje utrzymanie, zreformujcie ZUS i podatki. To takie trudne do zrozumienia? A może za mało "Innowacyjne"? Gdy będzie można prowadzić własny biznes jak np. w Wielkiej Brytanii, to nad Wisłą będą się rodzić dzieci , a nie na Wyspach Brytyjskich.
ponad 2 lata temu / PM
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.