DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 64  >   EDYTORIAL

Niepodległości warunek konieczny

Niepodległości warunek konieczny
Filip Blazejowski/FORUM

Jest takie jedno, małe, dla wielu nic nieznaczące słówko, od którego wszakże zależą losy całego naszego Narodu oraz prawdziwej Niepodległości naszej Ojczyzny. Lekceważone, a może celowo topione w naszych narodowych wadach – w pysze skłonnej do samouwielbienia, w gnuśności i tendencji do wszelkiej zmysłowości, gdy tylko materialnie wiedzie się nam trochę lepiej. Ponieważ zaś pycha zaślepia, a zmysłowość osłabia i zniewala wolę, to jedno niepozorne słówko, jakby wciśnięte między słowa z proroctwa o przyszłej wielkości Polski, pozostaje wciąż nie dość rozważane lub zapomniane. Stanowi ono zaledwie ułamek wspaniałego proroctwa – obietnicy, którą Wszechmogący Bóg raczył przekazać Polsce za pośrednictwem świętej Faustyny Kowalskiej.

 

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.

 

„Jeżeli” – czy dostatecznie to zrozumieliśmy?

 

Mamy prawo wierzyć w potęgę i świetlaną przyszłość naszego kraju, który może być nadzieją i ratunkiem dla ginącego świata cywilizacji zachodniej. Możemy liczyć nawet na nadejście złotego wieku dla Polski i upragnione tłuste lata. Pod jednym wszakże warunkiem: JEŻELI jako Naród i Państwo na czele z jego elitami duchownymi i politycznymi, jego stanowionymi prawami i obyczajami, nie tylko w życiu prywatnym, ale też publicznym i państwowym, posłuszni będziemy woli Bożej! Nie ma innej opcji!

 

Choćby się dwoili i troili politycy i duchowni, aby stać się mistrzami najbardziej wyrafinowanej gry politycznej i dyplomatycznej wirtuozerii uników, nie ostoimy się, jeśli nie będziemy posłuszni Bogu! Nie tym czy innym ludziom postawionym na najwyższych nawet szczytach różnych ośrodków decyzyjnych, ale samemu Bogu i Jego świętej woli. No chyba, że te najwyższe czynniki zaczną wreszcie realizować wolę Bożą i walczyć w obronie świętych praw, a nie w imię tak zwanych praw człowieka, praw zwierząt, ekologii, zrównoważonego rozwoju, praw do wszelkiej formy grzechu, dewiacji i hedonizmu.

 

Czy stać nas jako naród na taką – to znaczy prawdziwą – Niepodległość? Czy też wolimy pozostać trzeciorzędnym krajem i narodem na wymarciu, który dostaje ochłapy ze stołu możnych tego świata, bawi się podrzuconymi przez nich błyskotkami, zdany na ich łaskę i niełaskę, i w oczekiwaniu na swój tragiczny finał spełnia rolę posłusznej zabawki? Czy wystarczy nam sił i woli, aby w tę setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wybić się na prawdziwą Niepodległość? Czy też, jak to nieraz już bywało w naszej historii, pozostaniemy głusi na wezwania do dawania świadectwa wierności Bogu, pozwolimy się uwieść złudzeniom politycznej i ekonomicznej wielkości i oddamy się samobójczej gnuśności, płynąc z prądem Rewolucji?

 

Abyśmy nie zwlekali z odpowiedzią na te pytania, warto przypomnieć sobie losy Rzeczypospolitej dostatniej, potężnej od morza do morza, przeświadczonej o własnej wielkości, a jednak trawionej licznymi grzechami i wadami narodowymi. Do niej Pan Bóg posłał proroka – sługę Bożego księdza Piotra Skargę. Nie zyskał on wówczas odpowiedniego posłuchu, za co Rzeczpospolita zapłaciła najpierw potopem szwedzkim, a później rozbiorami, które wymazały ją z map na ponad stulecie. Wciąż jednak mówi do nas: Ta kosa idzie na cię, grzeszna Polsko! Strzeż się, zakwitnęłaś w szczęście, ale i w grzechy. Oto kosa! Znaj się być trawą, nie kamieniem. Polęże trawa, a kwiat chwały twojej świeckiej uschnie.

 

I to w chwili, której się nie spodziewamy…

 

Sławomir Skiba

 

TEKST ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY W 64. NUMERZE

MAGAZYNU „POLONIA CHRISTIANA” (WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2018)

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wypełnianie woli Boga to jedno a drugie to zwykła służba Polsce (w zasadzie powinny być ze sobą zbieżne). Który polityk służy Polsce a nie sobie samemu i komuś tam jeszcze przy okazji ? Polityka to służba a nie kariera. Poza tym jak przekonać ludzi że to co przyjemne i fajne takie w rzeczywistości nie jest ? Od czego zacząć ?
8 miesięcy temu / marian
 
Proroctwo wygłoszone ustami o. Augustyna Pelnowskiego daje tutaj dużo myślenia
8 miesięcy temu / xyz
 
Nie ma dziś takich proroków jak ks. Piotr Skarga. Ostatnim był Prymas Tysiąclecia. A czasy takie, że proszą się o mocny głos duchownego autorytetu.
8 miesięcy temu / TZ.
 
 

„Faszyści, wszędzie faszyści” – tak mniej więcej lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych widzi i opisuje Marsz dla Życia i Rodziny, który odbył się w minioną niedzielę w Białymstoku. W relacji zamieszczonej na społecznościowym profilu tej organizacji „faszyzm nacjonalizmem rasizm pogania”, jednak nie sposób doczytać się ani dopatrzeć, które konkretnie hasła uczestników tak oburzyły obrońców „politycznej poprawności”.

 
 

Nad Sekwaną narasta liczba profanacji katolickich miejsc kultu. W samej archidiecezji Poitiers doszło w ostatnich trzech miesiącach do kilkunastu włamań do kościołów. Za każdym razem celem włamania było tabernakulum i profanacja Najświętszego Sakramentu.

 

Wobec coraz większych napięć między Stanami  Zjednoczonymi i Iranem iracki kardynał Louis Raphaël Sako zaapelował do Waszyngtonu i Teheranu o dialog i ostrzegł przed skutkami „dalszej katastrofalnej wojny” na Bliskim Wschodzie. W liście przekazanym ambasadom obu krajów w Bagdadzie chaldejsko-katolicki patriarcha prosi ich przywódców politycznych o „wykazanie się mądrością” i poszukiwanie pokoju, poinformowała 21 maja rzymska agencja prasowa AsiaNews.

 

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Marka Sz., wolontariusza Fundacji Pro – Prawo do Życia. Mężczyzna był oskarżony o rzekomą kradzież telefonu komórkowego jednej z feministek w trakcie ujęcia jej na gorącym uczynku usuwania banerów antyaborcyjnych. Tym samym sąd przyznał rację prawnikom Instytutu Ordo Iuris, którzy bronili pomówionego mężczyzny.

 

W niedzielnym wywiadzie udzielonym Fox News Channel prezydent Donald Trump powiedział, że to, iż demokratyczny kandydat na prezydenta Pete Buttigieg jest „zamężnym gejem” oraz że pojawia się publicznie ze swoim „mężem”, jest „absolutnie w porządku”. Dodał: „Myślę, że to świetnie” i „myślę, że to dobrze”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.