DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 72  >   CYWILIZACJA

Nieplanowany sukces


Twórcy ekranizacji historii życia byłej dyrektor kliniki aborcyjnej niczym Dawid rzucili wyzwanie – wydawać by się mogło – niepokonanemu Goliatowi w postaci amerykańskiego przemysłu aborcyjnego. I podobnie jak biblijny król Izraela, z Bożą pomocą, wyszli z tego pojedynku zwycięsko.

 

W dobie ostatecznej rozgrywki pomiędzy cywilizacją śmierci a cywilizacją życia, produkcja Chucka Konzelmana i Cary’ego Solomona rezonuje słowami z Kazania na Górze: Niech mowa wasza będzie tak, tak, nie, nie (Mt 5, 37). Nieplanowane nie opowiada historii okrężną drogą, nie sili się na niepotrzebne metafory i porównania, nie stara się mówić o zabijaniu nienarodzonych z perspektywy dziesiątego dna, lecz w nieco ponad półtorej godziny „mówi jak jest”. A takie stanowisko wywołuje skrajne postawy.

 

Nieplanowane można kochać lub nienawidzić. Kochać, mimo iż nie jest arcydziełem sztuki filmowej, ale realną, do bólu prawdziwą opowieścią o rzeczywistości aborcji. I to wystarcza. Bo – parafrazując nieocenionego Mackiewicza – tylko prawda jest ciekawa. I właśnie ta prawda spotkała się z całkowitym odrzuceniem przez lewicę, która przejawia wobec filmu zwykłą nienawiść, tylko dla niepoznaki przykrytą pogardą i obojętnością. Wystarczy poczytać tytuły „recenzji” w największych lewackich wydawnictwach na świecie, by się wyzbyć wszelkich wątpliwości, że mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem, którego autorzy w nosie mają obiektywizm czy elementarną rzetelność.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe     
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 

 

Rosnąca populacja świata, zmiany klimatyczne, troska o środowisko czy chęć niekorzystania ze zwierząt zmuszają wieszczących kryzys ekologiczny i żywieniowy do wychodzenia z coraz nowszymi alternatywami dla tradycyjnych sposobów żywienia. Oprócz mięsa z probówki, mięsa in vitro, sztucznie modyfikowanych roślin, coraz większą popularność zdobywa…białko pozyskiwane z owadów.

 
 

Izraelski resort zdrowia zalecił odwołanie wszelkich wycieczek zaplanowanych do 4 marca, w ramach których uczniowie z bliskowschodniego kraju mieli odwiedzić nasz kraj. Wszystko przez epidemię koronawirusa – wynika ze słów ministra edukacji Rafiego Pereca. Tego typu wyjazdy stanowią istotny element zdobywania wiedzy na temat historii Holokaustu przez izraelskich uczniów.

 

Duże firmy holenderskie, w tym Shell i KLM, podpały ideologom „sekty klimatycznej”. Chodzi o to, że w latach 90. wspierały finansowo badania, które wykazały sceptycyzm wobec dogmatów o zmianach klimatu. Atak nie jest przypadkowy. Ze zmian klimatycznych uczyniono dziś niemal religię i chociaż istnieją duże wątpliwości naukowe, co do tych teorii, to wyrażający je badacze są marginalizowani, a nawet stają się obiektem ataków. Istnieje już nawet zarzut „klimatycznego negacjonizmu”, który stał się rodzajem cenzury i ograniczania wolności badań naukowych. Dzisiaj granice nauki wyznacza przecież… Greta Thunberg.

 

Kard. Paul Josef Cordes, były przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum opublikował artykuł, w którym komentuje relacje pomiędzy Bogiem a wszystkim tym co stworzył. Hierarcha zwraca szczególną uwagę na ziemię, kosmos i zwierzęta. Jednocześnie w kontekście Synodu Amazońskiego przestrzega cały Kościół przed popadnięciem w bałwochwalczy kult Matki Ziemi – Gai.

 

Polscy katolicy w Wielkiej Brytanii zostali pozbawienia możliwości udziału w forum na temat stosunków polsko-brytyjskich po Brexicie i wspólnych wartości, które łączą oba społeczeństwa.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.