DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 72  >   CYWILIZACJA

Nieplanowany sukces


Twórcy ekranizacji historii życia byłej dyrektor kliniki aborcyjnej niczym Dawid rzucili wyzwanie – wydawać by się mogło – niepokonanemu Goliatowi w postaci amerykańskiego przemysłu aborcyjnego. I podobnie jak biblijny król Izraela, z Bożą pomocą, wyszli z tego pojedynku zwycięsko.

 

W dobie ostatecznej rozgrywki pomiędzy cywilizacją śmierci a cywilizacją życia, produkcja Chucka Konzelmana i Cary’ego Solomona rezonuje słowami z Kazania na Górze: Niech mowa wasza będzie tak, tak, nie, nie (Mt 5, 37). Nieplanowane nie opowiada historii okrężną drogą, nie sili się na niepotrzebne metafory i porównania, nie stara się mówić o zabijaniu nienarodzonych z perspektywy dziesiątego dna, lecz w nieco ponad półtorej godziny „mówi jak jest”. A takie stanowisko wywołuje skrajne postawy.

 

Nieplanowane można kochać lub nienawidzić. Kochać, mimo iż nie jest arcydziełem sztuki filmowej, ale realną, do bólu prawdziwą opowieścią o rzeczywistości aborcji. I to wystarcza. Bo – parafrazując nieocenionego Mackiewicza – tylko prawda jest ciekawa. I właśnie ta prawda spotkała się z całkowitym odrzuceniem przez lewicę, która przejawia wobec filmu zwykłą nienawiść, tylko dla niepoznaki przykrytą pogardą i obojętnością. Wystarczy poczytać tytuły „recenzji” w największych lewackich wydawnictwach na świecie, by się wyzbyć wszelkich wątpliwości, że mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem, którego autorzy w nosie mają obiektywizm czy elementarną rzetelność.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 

 

1385 – w Krewie został podpisany akt unii między Polską a Litwą. Według postanowień dokumentu władca Wielkiego Księstwa miał poślubić królową Jadwigę oraz zasiąść na polskim tronie, w zamian za co zobowiązał się przyjąć wraz z poddanymi chrzest, przyłączyć do Królestwa Litwę oraz odzyskać utracone przez Polskę ziemie.

 
 

Zwolennicy ideologii gender oraz LGBT podważają najbardziej podstawowe wartości i cechy takie jak rodzina, małżeństwo, macierzyństwo czy płeć. Dokąd zaprowadzi nas tęczowa rewolucja, której jesteśmy świadkami? W jaki sposób odpowiadać na tezy i manipulacje aktywistów LGBT? Co jest największym zagrożeniem dla ładu społecznego i prawnego? Na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć w publikacji „Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów”.

 

W czwartek na Jasną Górę pięć z dwunastu pielgrzymek pieszych reprezentowanych było tylko przez biskupów, kapłanów i kleryków – z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, drohiczyńskiej, rzeszowskiej, sosnowieckiej i paulińskiej parafii we Vranovie nad Topľou na Słowacji. „To wielka modlitwa za lud i za nas, byśmy uczyli się od Maryi prawdziwej bliskości z Chrystusem”, podkreślali duchowni.

 

Księża Kościoła katolickiego muszą mieć specjalne pozwolenia na odprawianie pogrzebów w największym domu pogrzebowym w Szanghaju. Specjalny okólnik w tej sprawie przesłała do kapłanów diecezja szanghajska, przypominając, że tylko duchowni legitymujący się specjalnym dokumentem – potwierdzającym akceptację przez ateistyczną administrację państwową – mogą sprawować nabożeństwa żałobne w domu pogrzebowym Longhua.

 

„Będzie postępowanie w związku z zawieszeniem tęczowej flagi na pomniku Jana Pawła II”, poinformowała w czwartek nadkom. Robert Szumiata, oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I (Śródmieście).


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.